Ubywający płyn chłodniczy.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
damian1314
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 20, 2014 19:14

Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: damian1314 » wt maja 05, 2015 15:09

Witam wszystkich. :pub:

Zaczął mi ubywać płyn chłodniczy. Na początku załamka, bo uszczelka pod głowicą ale nie... Płynu w oleju nie ma. Zauważyłem też, że płyn ucieka tylko wtedy gdy sandał siedzi w podłodze i ubywa do pewnego poziomu a potem utrzymuje się cały czas w tym samym miejscu (ok 3-4 cm poniżej min. na zbiorniczku). Jak doleje płynu do max. i go przegonię to zejdzie do poziomu 3-4 cm poniżej min. i tak już zostanie. Temperatura wtedy potrafi podskoczyć przy agresywniejszej jeździe. Jak myślicie, co może być przyczyną? Nie widzę, żeby było gdzieś mokro.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: hak64 » wt maja 05, 2015 17:34

damian1314 pisze: Na początku załamka, bo uszczelka pod głowicą ale nie... Płynu w oleju nie ma.
To że nie ma płynu w oleju, wcale nie wyklucza padniętej uszczelki. Płyn może być spalany przez silnik (wtedu kopci na biało), albo wywalany ciśnieniem spalin.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
damian1314
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 20, 2014 19:14

Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: damian1314 » wt maja 05, 2015 17:37

Nawet grama białego dymka nie ma. I gdyby była padnięta uszczelka to płyn by uciekał cały czas a nie do pewnego poziomu i koniec.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: hak64 » wt maja 05, 2015 20:30

damian1314 pisze:I gdyby była padnięta uszczelka to płyn by uciekał cały czas a nie do pewnego poziomu i koniec.
Sorry! Skoro wiesz lepiej, to po co pytasz?


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

lukidunaj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 11:11

Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: lukidunaj » śr maja 06, 2015 09:26

Mój brat miał podobnie w Audi A3. Myślał, że głowica pęka i już czarny scenariusz miał w głowie. Okazało się, że płyn chłodniczy uciekał przy zbiorniczku, a dokładniej korkiem. Pojechał do sklepu dał za korek jakieś grosze i problem zniknął :)

Jeśli nie widać nigdzie wycieków. Kopcić nie kopci. I tak jak mówisz ubywa do pewnego momentu. To dałbym nawet 10zł za korek, zmienił i zobaczył czy pomoże :P



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: pironet » śr maja 06, 2015 21:15

damian1314 pisze:Nawet grama białego dymka nie ma. I gdyby była padnięta uszczelka to płyn by uciekał cały czas a nie do pewnego poziomu i koniec.
i tu jesteś w dużym błędzie

proponuję test na obecność spalin w układzie ale najpierw sprawdził bym stan korka.Nie wiem czy masz zbiornik z dolnym przelewem ale jeśli tak to można podłożyć karton i pobutować,możliwe ze wybija nadmiar ciśnienia przez przelew (to obstawiam)

na początek napisał bym w ogóle o jaki pojazd i silnik chodzi.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

lukidunaj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 11:11

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: lukidunaj » śr maja 06, 2015 23:10

pironet pisze:można podłożyć karton i pobutować,możliwe ze wybija nadmiar ciśnienia przez przelew (to obstawiam)


Nie koniecznie. U mojego brata nic nie było widać, nigdzie nie ciekło, nigdzie nie było mokro.. No kompletnie nic. A jednak to okazał się korek :)
Też to obstawiam więc dla świętego spokoju te kilka złoty bym dał za nowy korek i zaobserwował czy pomogło.



V6ForMotion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 23:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: V6ForMotion » czw maja 07, 2015 01:22

Mam Golfa IV i miałem również problem z ubywającym płynem chłodniczym. Średnio litr na trzy miesiące musiałem dolewać. A w szczególności przy wysokiej zmianie temperatury zewnętrznej , otoczenia . Co się okazało walnięta pompa , a na dodatek miałem pęknięty kruciec - obudowę termostatu . Po wymianie w garażu sucho i zero ubytków .



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: pironet » czw maja 07, 2015 06:59

lukidunaj pisze:Nie koniecznie. U mojego brata nic nie było widać, nigdzie nie ciekło, nigdzie nie było mokro.. No kompletnie nic
jeśli przez korek to chyba musiało wybijać przez zbiornik nie?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

lukidunaj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 11:11

Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: lukidunaj » czw maja 07, 2015 09:41

pironet pisze: jeśli przez korek to chyba musiało wybijać przez zbiornik nie?

Owszem ale bardziej niż wybijało to on po prostu wyparowywał :P Tak czy siak czy mokro czy nie mokro, 10zł za korek to nie majątek :)
V6ForMotion pisze:Mam Golfa IV i miałem również problem z ubywającym płynem chłodniczym. Średnio litr na trzy miesiące musiałem dolewać. A w szczególności przy wysokiej zmianie temperatury zewnętrznej , otoczenia . Co się okazało walnięta pompa , a na dodatek miałem pęknięty kruciec - obudowę termostatu . Po wymianie w garażu sucho i zero ubytków .
Dokładnie. Też kolejna możliwość. Ja w Golfie miałem akurat tylko pękniętą obudowę od termostatu. Niestety nie znalazłem nigdzie zamienników i za kawałek plastiku dałem prawie 200zł ;/



Awatar użytkownika
grafitowy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr maja 06, 2015 19:21

Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: grafitowy » czw maja 07, 2015 21:04

Spróbuj zmienić korek w 80-tkach też czasem były z nimi problemy :chytry:



Awatar użytkownika
xREDZIx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lis 07, 2011 21:06
Lokalizacja: Mława; obecnie Gdansk

Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: xREDZIx » ndz maja 17, 2015 11:54

miałem identyko kladlem sie pod autko i nic nie widziałem pojechałem do kolegów z allmorots i po ok 2 min stwierdzili kruciec wymiana , nast 10 min i koniec problemów zero wycieków .



Awatar użytkownika
damian1314
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 20, 2014 19:14

Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: damian1314 » sob cze 06, 2015 17:39

Niestety, najczarniejszy scenariusz. Test chemiczny wykazał, że uszczelka była wydmuchana. Widocznej przerwy nie ma ale są ślady po uciekającym płynie pomiędzy uszczelką a głowicą. Głowica oczywiście splanowana i zrobione kilka innych rzeczy, np. szlifowanie zaworów i docieranie gniazd itp. Impreza do najtańszych nie należała. Koszt całości wyniósł 700 zł.

Dla potomnych napisze, że jedyne objawy to uciekający płyn chłodniczy i puchnące, twarde węże. Żadnego oleju w płynie, płynu w oleju, zero dymu, idealne przyspieszenie. Jeśli komuś ubywa płynu to róbcie od razu test na obecność spalin w układzie chłodzenia, kosztuje niewiele (w moim przypadku 35 zł) a macie pewność co i jak. Jeśli ktoś chce mogę wrzucić cały kosztorys (co było zrobione i ile to kosztowało) i zdjęcie (na pierwszy rzut oka całej) uszczelki.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: hak64 » sob cze 06, 2015 18:40

damian1314 pisze: gdyby była padnięta uszczelka to płyn by uciekał cały czas a nie do pewnego poziomu i koniec.
hak64 pisze:Sorry! Skoro wiesz lepiej, to po co pytasz?
damian1314 pisze:Widocznej przerwy nie ma ale są ślady po uciekającym płynie pomiędzy uszczelką a głowicą
Gdyby była widoczna przerwa, to by cię babcie na rowerach wyprzedzały.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości