Pulsujące obroty i oświetlenie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

prockenzie
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 20, 2015 21:30
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Pulsujące obroty i oświetlenie

Post autor: prockenzie » czw kwie 02, 2015 22:32

Witam! Mam problem z moim mk2 z 91 roku. Na benzynie gaśnie w moment, więc tutaj opisuję to, co dzieje się na gazie :
Odpalam samochód, chwyta ładnie, jednak obroty nie są równe. Delikatnie pulsują. Mocniej pulsują, gdy dodam gazu. Wraz z nimi oświetlenie - reflektory, podświetlenie zegarów... wszystko pulsuje zgodnie z obrotami. Zarówno na biegu jałowym, jak i podczas jazdy - problem nie ustaje. Podrzucam film, na którym widać pulsowanie podświetlenia zegarów i świateł drogowych oraz słychać wariujące obroty silnika.
Co może być problemem, jak temu zaradzić? Thanks from the mountain, jak to mówią. ;)

[youtube][/youtube]



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Pulsujące obroty i oświetlenie

Post autor: marcinek84 » pt kwie 03, 2015 09:26

Ja tu bardziej doszukiwał bym się problemu z alternatorem. A nie z mechaniką.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

prockenzie
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 20, 2015 21:30
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Pulsujące obroty i oświetlenie

Post autor: prockenzie » pt kwie 03, 2015 18:39

Skaczą również obroty więc jako mało obeznany gościu zakwalifikowałem problem do mechaniki. Alternator był naprawiany 100km temu (wymienione łożysko i nowe szczotki). Może to norma po wymianie tych elementów?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Pulsujące obroty i oświetlenie

Post autor: marcinek84 » pt kwie 03, 2015 22:01

Jak był alternator robiony to nie powinny dziać się takie rzeczy. Jak masz możliwość sprawdź jakie jest ładowanie gdy tak faluje. To falowanie przychodzi mi do głowy coś z diodami w alternatorze jak by nadał był nie wyprostowany prąd tylko zmienny nadal. Chyba że regulator napięcia tak świruje. Bo pasek masz dobrze naciągnięty od alternatora?


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

prockenzie
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 20, 2015 21:30
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Pulsujące obroty i oświetlenie

Post autor: prockenzie » wt kwie 07, 2015 16:53

Wszystko dobrze naciągnięte, prąd podaje stały. Nie mam pojęcia, co jest skutkiem.



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Pulsujące obroty i oświetlenie

Post autor: ace-mati » sob kwie 11, 2015 14:56

prockenzie pisze:Wszystko dobrze naciągnięte, prąd podaje stały. Nie mam pojęcia, co jest skutkiem.

Jaki dokładnie daje prąd podczas pracy z obciążeniem(włączone światła i dmuchawa) i na samym silniku? Miałem kiedyś podobny problem w golfie okazało się, że alternator przeładowywał...



prockenzie
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 20, 2015 21:30
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Pulsujące obroty i oświetlenie

Post autor: prockenzie » pn kwie 13, 2015 14:03

Alternator nie przeładowuje. Na włączonych światłach i wysokich obrotach, tak samo na samym silniku - daje nie więcej niż 14,5 V.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości