1.8 16v KR stracił moc po przegrzaniu i wycieku pł chłodnicz

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

baku111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 17:49

1.8 16v KR stracił moc po przegrzaniu i wycieku pł chłodnicz

Post autor: baku111 » ndz sie 31, 2014 19:37

Witam, posiadam golfa mk2 GTI 16V KR z instalacją LPG
Ostatnio jechałem dłuższą trase (ponad 300km) dawałem dosc mocno po garach i 50 km od celu silnik zaczął tracic moc, zaswieciła sie kontrolka od chłodzenia.
Zatrzymałem się, podniosłem maske i okazało się ze strzelił wąż pobierający płyn chłodniczy ze zbiorniczka. Coś strasznie syczało pod maską mozliwe ze z tego pękniecia chyba ze rozwaliło uszczelke pod głowicą albo samą głowice czego sie boje :( Samochód pracował jeszcze przez chwile na biegu jałowym dopiero jak cały płyn wyciekł to zgasiłem silnik. po wystygnieciu silnika wąż pokleiłem tasma zalałem układ wodą i dojechałem do domu. Nastepnego dnia załozyłem nowy wąż myslałęm ze bedzie dobrze ale niestety...

auto po paru kilometrach zaczyna sie przegrzewac, robi duze cisnienie w układzie chłodzenia i wywala płyn po odkreceniu korka...
Zaczęły sie problemy z odpalaniem, coraz bardziej przebiera na wolnych obrotach, coraz bardziej tracił moc az teraz ledwo odpala i rusza :(

Czytałem o objawach uszkodzonej uszczelki lub głowicy i właśnie nie zauwazyłem tych podstawowych objawow.

Nie pobiera mi płynu z układu chłodzenia, olej wygląda normalnie, płyn chłodniczy tez. Auto nie kopci, pod maska nie słychac jakichś przedmuchów, ogrzewanie działa normalnie.

Boję się że to coś powaznego tymbardziej ze teraz słabo stoję z finansami i na razie nie oddam golfa do mechanika dlatego zwracam sie o pomoc do forumowiczów. Może ktoś miał podobną sytuację lub zna podane przeze mnie objawy i pomoze mi rozwikłać w czym tkwi problem...
Chętnie wysłucham kazdej rady lub sugestii



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

1.8 16v KR stracił moc po przegrzaniu i wycieku pł chłodnicz

Post autor: muszkatobiasz » ndz sie 31, 2014 20:09

głowica do zdjęcia na pewno uszczelka ugotowana a głowica do sprawdzenia i planowania bo skrzywiła się od temperatury! pompuje do układu powietrze z cylindra temu ciśnienie a nie ubywa płynu!



cinek507
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 21, 2014 20:43

1.8 16v KR stracił moc po przegrzaniu i wycieku pł chłodnicz

Post autor: cinek507 » czw wrz 11, 2014 19:49

Mój mkII też raz się przegrzał na szczęście nic wielkiego się nie stało. Teraz nie mogę dokręcić korka od pojemnika z płynem chłodniczym do końca, bo łapie szybko wysoką temp, robi się wysokie ciśnienie w układzie i wywala płyn w miejscach łączenia. Zostawianie niedokręconego korka (robie tylko pół obrotu przy dokręcaniu, po to żeby go nie zgubić) załatwiło sprawę, bo łapie bądź wypuszcza zbędne powietrze i nie robi się takie ciśnienie w układzie, ale u Ciebie raczej już za późno na takie zabiegi...



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

1.8 16v KR stracił moc po przegrzaniu i wycieku pł chłodnicz

Post autor: Hubi14 » pt wrz 12, 2014 16:47

Ty to sobie korek wymień a nie go nie dokręcasz :P korek ma zawór upustowy, który się otwiera jak ciśnienie wzrośnie



cinek507
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 21, 2014 20:43

1.8 16v KR stracił moc po przegrzaniu i wycieku pł chłodnicz

Post autor: cinek507 » śr wrz 17, 2014 21:56

Wiem, o tym i ten zawór zawsze po przegrzaniu nawet jednorazowym ulega uszkodzeniu. Widziałem już kilka takich przypadków



baku111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 17:49

1.8 16v KR stracił moc po przegrzaniu i wycieku pł chłodnicz

Post autor: baku111 » czw wrz 18, 2014 18:12

u mnie juz wyjasniona sprawa... Głowica do wymiany :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości