Łożysko koła pasowego sprężarki klimy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maxir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwie 03, 2011 15:16
Auto: Golf III
Silnik: AFT

Łożysko koła pasowego sprężarki klimy

Post autor: maxir » śr maja 14, 2014 19:49

Witam

Czytałem już wiele po forach o zmianie łożyska koła pasowego sprężarki jednak mam problem

golf 3 1.6 AFT
sprężarka DENSO SD7V16

Ogólnie z koła pasowego słychać straszny hałas i stukotanie. Pod ręką czuć że koło pasowe nie jest sztywno, ma lekki luz szarpiąc na boki

Obrazek

Jak widać odkręciłem już śrubę, jednak jest problem z wyciągnięciem sprzęgiełka, jest całe schowane w kole pasowym. Jak się do tego zabrać ?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Łożysko koła pasowego sprężarki klimy

Post autor: muszkatobiasz » śr maja 14, 2014 23:40

no to sprzęgiełko jest najtrudniej zdjąć znajduję się na małych frezach warto zalać to wd lub czymś innym i podważać dwoma śrubokrętami na przemian sprzęgiełko może trochę się odgiąć ale nic z nim się niestanie wróci do siebie! po zdjęciu sprzęgła ukarze się zigier ściągasz go i zsuwasz koło pasowe wymieniasz łożysko w kole i zakładasz wszystko z powrotem :pub:



maxir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwie 03, 2011 15:16
Auto: Golf III
Silnik: AFT

Łożysko koła pasowego sprężarki klimy

Post autor: maxir » czw maja 15, 2014 06:14

Jak zakreciłem tym sprzęgłem w lewo czy prawo ma spory luz zanim załapie i zacznie kręcić walkiem. Tak powinno być ? czy znaczy że ma luzy sprzęgło a powinno być sztywno i od razu łapać ? Nie chce dwa razy rozbierać bo i tak cos tłucze :D



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Łożysko koła pasowego sprężarki klimy

Post autor: muszkatobiasz » czw maja 15, 2014 23:38

raczej sztywno razem z wałkiem musi się kręcić bez luzu



gajdek419
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 09:38

Łożysko koła pasowego sprężarki klimy

Post autor: gajdek419 » sob maja 17, 2014 17:35

Jeżeli tarcza (sprzęgło w spręzarce składa się właśnie z tarczy, koła i cewki elektromagnetycznej) ma luzy "kątowe" tzn nie kręci się od razu z wałkiem to jeżeli jest to początkowe stadium to do wymiany sama tarcza a jeżeli już dłuższy czas to pewnie uszkodził się wielowypust na wałku.
Wałka raczej sam nie wymienisz bo trzeba kompletnie zdemontować sprężarkę.

PS. Jeżeli już typ SD7V16 to Sanden a nie Denso. Denso nie produkowało sprężarek w tych rocznikach


Regeneracja sprężarek klimatyzacji samochodowej

Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Łożysko koła pasowego sprężarki klimy

Post autor: wojti2001 » pn sie 31, 2015 21:20

Panowie przepraszam, że odgrzewam kotleta, ale wole tutaj pisać niż zakładać nowy wątek. Jestem na tym samym etapie co autor tematu. Męczyłem się dziś 2h ze ściągnięciem tej tarczki i niestety poległem. Całość frezu zalana penetratorem i nic nie mogę dalej zrobić. Jutro wyciągnę jeszcze alternator i odkręcę sprężarkę, aby sobie ją podciągnąć do góry i wtedy może jakoś to wyciągnę. Czy ktoś ma jeszcze jakieś patenty na to ??

Pozdrawiam


MK IV AJM

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Łożysko koła pasowego sprężarki klimy

Post autor: muszkatobiasz » pn sie 31, 2015 21:48

musisz dobrze to podważać na przemian aż puści i wd co jakiś czas nieraz puszcza po 5min nieraz godzina mało



Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Łożysko koła pasowego sprężarki klimy

Post autor: wojti2001 » wt wrz 01, 2015 22:28

Męczyłem się długo dziś i poddałem się. Zrobiłem nawet ściągacz, ale niestety w otworach nie ma gwintu m6 tylko jakiś trochę mniejszy bo ścina śruby i nie chciałem tego całkiem uszkodzić. Na razie będę tak jeździł a potem wyciągnę sprężarkę i zawiozę ją na serwis.


MK IV AJM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości