Jak sprawdzić domowymi sposobami czy działa ABS.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Jak sprawdzić domowymi sposobami czy działa ABS.

Post autor: golfindzer » śr lut 19, 2014 12:07

Cześć, sorry na wstępie, być może taki temat już był, szukałem nawet, 7 stron mi wyskoczyło, ale mało dotyczyło golfa mk4 tdi 90 km, chodzi mi o to, jak sprawdzić czy działa ABS, domowymi sposobami, i czy wgl da się tak. a jak nie, to jakiś inny sposób podajcie. bo mam wrażenie jakby nie działał ABS, bo na zakrętach mam wrażenie jakby jakoś oponą się ścierała, czy nia szarpało, to nie jest wina jakiś łożysk, i tulejek, bo zmieniałem wszystkie ostatnio takie pierdoły. dodam że kontrolka ABS się nie świeci, ale jak sprawdzić czy sprawny.



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Jak sprawdzić domowymi sposobami czy działa ABS.

Post autor: slawko333 » śr lut 19, 2014 12:31

piszesz powaznie czy to jakis zart?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jak sprawdzić domowymi sposobami czy działa ABS.

Post autor: jhosef » śr lut 19, 2014 12:51

slawko333 pisze:piszesz powaznie czy to jakis zart?
Obawiam się, że poważnie...

Depnij po hamulcach na szutrze lub śliskiej nawierzchni i będziesz wiedział czy działa...



Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Jak sprawdzić domowymi sposobami czy działa ABS.

Post autor: golfindzer » śr lut 19, 2014 12:58

ok...tylko że już nie ma śliskiej nawierzchni raczej...i żadnego szutru na mojej okolicy...bardziej mi chodziło, elektrycznie tak, pod vagiem sprawdzić...ale dobra...sorry za temat.



@Damian
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob maja 07, 2011 20:52
Lokalizacja: Lubuskie (FSU & FG)

Jak sprawdzić domowymi sposobami czy działa ABS.

Post autor: @Damian » śr lut 19, 2014 16:52

Ja uważam że głupich pytań niema tylko są "niedorosłe odpowiedzi". Nie na wszystkim musisz się znać...

Szukaj jakiegokolwiek piasku, serio nawet jakiejś drogi gruntowej, na pewno jest gdzieś w okolicy, wszędzie są :) Depnij, wciśnij mocno hamulec i czuj czy pedał odbija, jeśli odbija to działa. Jeśli zaś nie poczujesz żadnego odbijania to najprawdopodobniej coś jest nie tak. Być może masz zabrudzoną piastę, i te otworki są pozatykane.Jeśli tak jest wystarczy przeczyścić i spróbować hamowania ponownie.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jak sprawdzić domowymi sposobami czy działa ABS.

Post autor: Shmatan » śr lut 19, 2014 17:58

Vagiem możesz sprawdzić czy wszystkie czujniki odpowiednio widzą prędkość i czy nie są zmostkowane.
golfindzer pisze:tylko że już nie ma śliskiej nawierzchni raczej...i żadnego szutru na mojej okolicy...
Depnij ile sił w nogach to i odrobina piasku albo trawy wystarczy. I odpuść sobie te wielokropki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości