Niezależne ogrzewanie postojowe silnika DEFA

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pioterazo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pt lut 04, 2011 23:45
Lokalizacja: Gliwice

Niezależne ogrzewanie postojowe silnika DEFA

Post autor: pioterazo77 » sob gru 14, 2013 20:53

Koledzy czy ktoś z was ma założony podgrzewacz postojowy silnika (płynu chłodniczego) nie mówie o 3 świecach żarowych bo to mam, tylko jedna grzałka specjalnie wpięta w wąż cieczy chłodzącej przy chłodnicy oleju (mówie o tdi).Jest to zasilane z 230v i działa tak że włącza sie to stojąc np. w nieogrzewanym garażu na godzine przed odpaleniem i grzałka grzejąc płyn wymusza jego obieg grawitacyjny i nagrzewa nam silnik do temperatury chyba 40 czy 50 stopni.Można to kupić w Inter Cars producentem renomowana firma DEFA.Można to znaleść w sklepie online Inter Cars.Jak już wyszukamy nasze auto to potem zakładka ''niezależne ogrzewanie postojowe'' Chodzi mi o grzałkę (do mojego auta)
DEFA411707. Z tego co szukałem na necie działa to i się sprawdza bo silnik mamy w połowie nagrzany więc oszczędzamy na paliwie i silnik sie zimą nie zużywa bo jest odpalany ciepły(potem tylko dogrzać do 90 stopni
Znalazłem tutaj http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72514" onclick="window.open(this.href);return false; opis jak kolega w skodzie sobie to założył.
Jeśli ktoś ma u siebie w golfie 4 i używał to proszę o podzielenie się wiedzą.



Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

Niezależne ogrzewanie postojowe silnika DEFA

Post autor: przeziom » ndz gru 15, 2013 12:19

Ja miałem w Saabie i Mercedesie. Fajne rozwiązanie. Jak byś jeszcze sobie zrobił instalacje żeby grzałkę do środka wsadzić to już by był splendor.

Tylko ze ja miałem grzałki wpięte w blok silnika ( zamiast broka ).


---
facebook.com/*#cenzura#*

pioterazo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pt lut 04, 2011 23:45
Lokalizacja: Gliwice

Niezależne ogrzewanie postojowe silnika DEFA

Post autor: pioterazo77 » ndz gru 15, 2013 15:00

No mnie zachęca to rozwiązanie o którym pisałem bo jest prosty montaż i nie trzeba nic wkręcać w blok silnika.Zwłaszcza w tdi gdzie mamy chłodnice oleju jest montaż bardzo prosty i opisany z resztą na stronie firmy DEFA.Do chłodnicy oleju idą dwa węże i najpierw nie wiedziałem w który to trzeba wpiąć ale z opisów DEFA wychodzi jasno że w ten co idzie od chłodniczki oleju prosto do bloku silnika (bo ten drugi od chłodniczki łączy sie chyba z wężem idącym do normalnej chłodnicy).Podłączenie do właściwego z węży jest ważne by podczas grzania ciecz krążyła grawitacyjnie w małym układzie i podgrzewała cały silnik.Podobno w skandynawi jest to bardzo popularne.Są jakieś polskie wyroby podobne na allegro ale moim zdaniem jak już założyć to coś markowego i sprawdzonego.
Często jest tak że jedziemy tylko 7 km np. do marketu i auto nie osiągnie 90 stopni a z wstępnym podgrzaniem do 50stopni optymalną osiągnie pewnie po paru km w czasie jazdy.
Jeśli ktoś do pracy ma do 10 km to rozwiazanie jest super.Warunek by mieć 230v tam gdzie trzymamy auto.



Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

Niezależne ogrzewanie postojowe silnika DEFA

Post autor: przeziom » wt gru 17, 2013 01:45

Ogólnie to się opłaca!
Liczmy że grzałka ma 1200W. 1kWh energii kosztuje ~0.6 gr ( tak uśredniam ).
Zakładamy że żeby zagrzać płyn w chłodnicy taka grzałka musi pracować przez godzinę, czyli pobierzemy 1.2 kW, a to wyniesie nas 72gr.
Przy cenie 5.5 za litr ON za 72 gr kupimy 130ML paliwa. No no, Panie, opłaca się bo taką ilością paliwa nie ogrzejemy fury do tych 50 stopni. :)

Tylko zależy ile samo urządzenie będzie nam się oddawało.


---
facebook.com/*#cenzura#*

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Niezależne ogrzewanie postojowe silnika DEFA

Post autor: jhosef » wt gru 17, 2013 12:30

przeziom pisze:Liczmy że grzałka ma 1200W. 1kWh energii kosztuje ~0.6 gr ( tak uśredniam ).
0.5 zł, nie groszy.

Rozwiązanie fajne biorąc pod uwagę koszty montażu. Niestety bardzo ograniczone w kwestii korzystania. Jeśli nie mamy własnego podwórka lub garażu to nic nie zrobimy. Przecież nie będziemy ciągnąc kabla z mieszkania w bloku :)

Webasto opalimy prawie zawsze i wszędzie.



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Niezależne ogrzewanie postojowe silnika DEFA

Post autor: slawko333 » wt gru 17, 2013 14:13

dobre rozwiazanie, sam bym zamontowal gdyby auto niebylo garazowane pod chmurka w miescie :jezor: , zalozylem hydronica, tez dobre rozwiazanie, ale wymaga akumulatroa w bdb stanie, a to niezawsze da sie zrobic, a taka grzaleczka w garazu nieogrzewanym to idealne rozwiazanie, i cenowo za zestaw jak i uzytkowanie wychodzi nie az tak starsznie drogo



Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

Re: Niezależne ogrzewanie postojowe silnika DEFA

Post autor: przeziom » wt gru 17, 2013 23:47

jhosef pisze:
przeziom pisze:Liczmy że grzałka ma 1200W. 1kWh energii kosztuje ~0.6 gr ( tak uśredniam ).
0.5 zł, nie groszy.

Zjadło jedno zero ze względu na pózną porę pisania posta ;)
Reszta policzona poprawnie.


---
facebook.com/*#cenzura#*

pioterazo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pt lut 04, 2011 23:45
Lokalizacja: Gliwice

Niezależne ogrzewanie postojowe silnika DEFA

Post autor: pioterazo77 » sob gru 21, 2013 22:52

W moim przypadku czyli do silnika ALH koszt tej grzałki w IC to 210zł + 120 LUB 150zł komplet przewodów (zależnie od długości 2,5 lub 5 metrów) , daje nam to razem 330 lub 360 zł. Jeśli ktoś ma garaż lub parkuje przy domu na podwórku może spokojnie podpinać przedłużaczem do 230v. Moim zdaniem istotniejsze od czasu w jakim się zwróci ta grzałka jest przedłużenie żywotności naszych jak by nie było nie pierwszej młodości już silników bo wiadomo jak silnik zużywa się przy rozruchu zimą.Nie wspomnę już że jazda rozgrzanym silnikiem już praktycznie od pierwszych minut ma również same plusy a odpalanie w siarczyste mrozy nie sprawia problemu.
Jak już zamontuje u siebie to podzielę się spostrzeżeniami chyba że ktoś zrobi to przede mną heheh.



Mateo0021
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 19, 2011 13:12
Lokalizacja: Pasłęk

Niezależne ogrzewanie postojowe silnika DEFA

Post autor: Mateo0021 » śr sie 20, 2014 08:58

Witam,
zastanawiam się nad zamontowaniem ogrzewania postojowego.
Poniżej 2 propozycje alternatywne do DEFA
http://allegro.pl/show_item.php?item=44 ... medium=cpc" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/pompowy-podgrzewacz-s ... 58351.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Montaż w VW bora 4 Motion 1,9 TDI ARL
moje kryterium wyboru:
- łatwość montażu
- wydajność
- łatwość eksploatacji
- cena
Dziękuje za pomoc


VW BORA 1,9 TDI 4MOTION 150KM ARL VARIANT
Sprzedam kierownicę drewnianą trójroramienną Passat W8 z poduszką - 700,00 PLN
Możliwa zamiana na pozostałe elementy drewno na zwykłe.
Posiadam również inne elementy z golfa

pioterazo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pt lut 04, 2011 23:45
Lokalizacja: Gliwice

Niezależne ogrzewanie postojowe silnika DEFA

Post autor: pioterazo77 » śr sie 20, 2014 13:19

Tego wynalazku z pierwszego linka to lepiej nie zakładaj bo takie druciarstwo że aż strach heh.
Ten pompowy z drugiego jest w miarę tylko za tą cenę czyli 300zł to kupisz w IC podgrzewacz DEFA tyle że nie pompowy.Musisz się zastanowić czy nie lepiej było by jednak wybrać DEFA bo to firma znana specjalizująca się od lat w podgrzewaczach samochodowych a i samo urządzenie prostsze i trwalsze niż ten pompowy z aukcji.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości