dziwne wibracje na niskich obrotach

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamilesp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt sie 09, 2013 21:55

dziwne wibracje na niskich obrotach

Post autor: kamilesp » pn paź 28, 2013 23:59

Panowie ręce mi już opadają. Mam taki problem... podczas ruszania (ale nie tylko bo na wolnych obrotach tez) pojawia się takie dziwne chrobotanie... wibracje... przy około 1000-1100 obrotów. Dzieje się tak jak auto się rozgrzeje, na zimnym tego nie ma. Pierwszy trop padł na poduszki... sprawdziliśmy wszystkie 3 i wydają się być całkiem ok. Zdjeliśmy pasek wieloklinowy i też to samo... Dodam, że objaw nasila się przy dużym obciążeniu silnika... czyli włączona klima... i np ruszanie na niskich obrotach. Odgłos jest podobny do bicia wydechu np o podłogę... ale oczywiście wydech sprawdzony. Na wolnych obrotach też przy dodawaniu gazu się to pojawia. Po przekroczeniu około 1100-1200 obrotów znika całkiem.



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

dziwne wibracje na niskich obrotach

Post autor: Dam » wt paź 29, 2013 09:21

kamilesp pisze:pojawia się takie dziwne chrobotanie... wibracje...
kamilesp pisze:Odgłos jest podobny do bicia wydechu np o podłogę...
To jak wreszcie brzmi ten dźwięk? Z której strony auta?



kamilesp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt sie 09, 2013 21:55

dziwne wibracje na niskich obrotach

Post autor: kamilesp » wt paź 29, 2013 09:32

Najbardziej przypomina to jak by wydech o coś uderzał, na początku byłem przekonany ze to właśnie wydech ale wykluczyliśmy tę opcje całkiem. Dobiega to z prawej strony auta... z okolic rozrządu... ale to tylko takie wrażenie. Co ciekawsze to będąc na zewnątrz auta praktycznie tego nie słychać, tylko w środku. Najbardziej przy ruszaniu... no i na rozgrzanym aucie.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

dziwne wibracje na niskich obrotach

Post autor: marcin7x5 » wt paź 29, 2013 11:06

Sprawdź wieszak przy pierwszym tłumiku. Tam sa takie obejmy metalowe i lubią sie one obluzowac.



kamilesp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt sie 09, 2013 21:55

Re: dziwne wibracje na niskich obrotach

Post autor: kamilesp » wt paź 29, 2013 11:30

marcin7x5 pisze:Sprawdź wieszak przy pierwszym tłumiku. Tam sa takie obejmy metalowe i lubią sie one obluzowac.
Dzięki, sprawdze ale na zimnym silniku jest cisza... wiec sam nie wiem...



kamilesp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt sie 09, 2013 21:55

dziwne wibracje na niskich obrotach

Post autor: kamilesp » śr paź 30, 2013 19:10

No i odstawiłem auto do mechanika... naprawili... skasowali 50 zł ... i gość nie chce powiedzieć co zrobił :/ Stwierdził ze poskręcał coś po swojemu i jest cisza. No i faktycznie jest cisza :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości