Urwany kabel (wtrysk?)

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kardynał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 11, 2013 21:02

Urwany kabel (wtrysk?)

Post autor: Kardynał » pn sie 12, 2013 18:22

Witam, na wstępie przepraszam jeśli źle wybrałem kategorie. Mam taki problem, dzisiaj otwarłem maskę, przyjrzałem się i w okolicach przepustnicy wyhaczyłem urwany kabel (urwany/ ucięty specjalnie). Kabel ten jest podłączony do kostki, z której wychodzą 2 table, a jeden z nich idzie do wtrysku(?) (jeśli dobrze myśle, chodzi mi o element (przycisk z metalową dźwigienką , który jest naciskany przy otwartej przepustnicy :hehe: ) Czy możliwe że ktoś specjalnie przeciął ten kabel ?


Auto to Gti 79kw w lpg 1generacja
dodaję zdjęcia:
ObrazekObrazek


Obrazek

ozzy1979

Urwany kabel (wtrysk?)

Post autor: ozzy1979 » pn sie 12, 2013 21:08

Rozumiem, że to auto na wtrysku mechanicznym? Zrób lepsze foto bo na tym kompletnie nic nie widać.



Kardynał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 11, 2013 21:02

Urwany kabel (wtrysk?)

Post autor: Kardynał » pn sie 12, 2013 21:30

nie jestem pewny jaki to wtrysk, o zdjęcie też ciężko bo akurat tam przechodzi rozpórka :? marcinek84 pisał mi: "odrzucam wtrysk mechaniczny bo tam wybór jest albo gaz i zniszczenie rozdzielacza albo benzyna". Także możliwe że jest to wtrysk mechaniczny, a to jest zrobione specjalnie żeby nie uszkodzić rozdzielacza :? ? Ogólnie wygląda to tak że jeśli przepustnica się otworzy dostatecznie daleko, wtedy taki cyngiel naciska blaszke (przycisk, widoczny na zdjęciach z którego wychodzi kabel właśnie do tej kostki)

z opisów na necie wyczytałem że mój gofik to 1.8 GTI CAT 107km symbol PF (nie za bardzo umiem rozszyfrować symbol silnika i to CAT)


Obrazek

ozzy1979

Urwany kabel (wtrysk?)

Post autor: ozzy1979 » wt sie 13, 2013 05:21

Kardynał pisze:Także możliwe że jest to wtrysk mechaniczny, a to jest zrobione specjalnie żeby nie uszkodzić rozdzielacza ?
Wtrysk mechaniczny + lpg = ZAWSZE kibel i nie ma ŻADNEGO sposobu na ochronę tego wtrysku przed zniszczeniem na lpg. Sorry, nie pomogę. Po prostu jakis lepiarz załozył gaz i coś rzeźbił, ale nie wiadomo w jakim celu.



Kardynał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 11, 2013 21:02

Urwany kabel (wtrysk?)

Post autor: Kardynał » wt sie 13, 2013 12:50

Okej, może sie jeszcze znajdzie ktoś kto coś dopowie, mimo wszystko dzięki


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Urwany kabel (wtrysk?)

Post autor: Paweł Marek » pt sie 16, 2013 14:51

Kardynał, jeśli nie wiesz na pewno jaki silnik to dawaj dobre fotki ostre i obejmujące cały wtrysk, nie będziemy sie meczyć dochodząc do tego na podstawie dwóch marnych fotek.
Ale prawdopodobnie chodzi silnik PF lub PB i o stycznik szerokiego otwarcia przepustnicy (zwykły włącznik przepuszczający prąd po twarciu przepustnicy na jakieś 80 %.) Podłącz zobaczysz co będzie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Kardynał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 11, 2013 21:02

Urwany kabel (wtrysk?)

Post autor: Kardynał » pt sie 16, 2013 16:53

Silnik PF jak już pisałem w poście wyżej


Obrazek

Awatar użytkownika
GregGTI
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 234
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 23:12
Lokalizacja: GCZ/GCH/ZSZ

Urwany kabel (wtrysk?)

Post autor: GregGTI » pt mar 07, 2014 20:14

Witam, w moim MK2 też znalazłem dzisiaj taki sam kabel, też odcięty/urwany. W tym samym miejscu ta sama kostka. Do czego on służy ? Dlaczego jest ucięty ? Silnik : 1.8 8V PF 107KM



Kardynał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 11, 2013 21:02

Urwany kabel (wtrysk?)

Post autor: Kardynał » sob mar 15, 2014 16:20

@GregGTI , golf już poszedł do żyda, ale myślę że na to pytanie znam już odpowiedź ;) Po rozmowie z kuzynem mechanikiem wyszło że jest to EGR, który zawala się po jakimś czasie i jedyne co zostaje to albo go wyczyścić albo po prostu odłączyć ;)


Obrazek

ozzy1979

Urwany kabel (wtrysk?)

Post autor: ozzy1979 » ndz mar 16, 2014 08:31

Kardynał pisze:Po rozmowie z kuzynem mechanikiem wyszło że jest to EGR,
EGR w Mk2??????????



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MSNbot Media i 26 gości