Ukręcona świeca - ABF

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mamix4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pn lut 28, 2005 11:38
Lokalizacja: Miliszewy,Toruń

Ukręcona świeca - ABF

Post autor: mamix4 » ndz cze 02, 2013 11:57

Przy wykręcaniu świec jedna się ukręciła. W bloku została tulejka z trzema elektrodami. Podlewałem naftą a następnie użyłem wykrętaka ale bez powodzenia. Zastanawiam się nad rozwierceniem tego otworu i nagwintowaniem ,tylko zostaje kwestia opiłków . Czy da rade wydostać je magnezem i odkurzaczem .Czy jednak zwalić głowicę i dopiero działać. Może ktoś z kolegów miał do czynienia z takimi przypadkami zwłaszcza w 16v.



arturo936
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 30, 2010 08:13
Lokalizacja: pomiechówek

Ukręcona świeca - ABF

Post autor: arturo936 » ndz cze 02, 2013 15:27

Miałem podobny problem u mnie udało się wykrętakiem, jeśli nie to zostaje zwalenie głowicy



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Ukręcona świeca - ABF

Post autor: BolekLodz » ndz cze 02, 2013 16:21

Jeśłi przebijesz się do środka, to nie ma możliwości, żeby potem wszystkie opiłki usunąć. Zbyt duże ryzyko.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Ukręcona świeca - ABF

Post autor: grg474 » pt cze 07, 2013 21:45

mamix4, ustaw tłok tak żeby był na samym dole, zrób swoje, następnie na nie zamontowanej świecy a najlepiej na wykręconych wszystkich pokręć rozrusznikiem - zakładam ze ma to będą opiłki a nie kawałki świecy.
Jeśli uszkodzisz gwint w głowicy to nie wiem jak w twojej okolicy ale w mojej na aucie naprawiają to odpowiednimi przyrządami


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Ukręcona świeca - ABF

Post autor: BolekLodz » sob cze 08, 2013 00:32

grg474, Wszędzie naprawia się gwinty. Może nie specjalnymi przyrządami, ale wstawiając gwintowaną tulejkę. A tak z ciekawości, to opiłki w komorze spalania dodają dużo mocy? :)


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Ukręcona świeca - ABF

Post autor: grg474 » sob cze 08, 2013 18:36

BolekLodz pisze:A tak z ciekawości, to opiłki w komorze spalania dodają dużo mocy?
ma zlepszy pomysł? skoro 8 zaworów na moich tłokach w 1,4 nie zrobiło krzywdy to opiłki luzik w porównaniu do tego co tam się działo. Pewnie - można zwalić i głowice tylko to rozbija się o planowanie, uszczelkę pod głowicą, wymianę oleju, możliwe że i płynu chłodniczego o robocie nie wspomnę. Gdyby to było moje auto j abym rozwiercił


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Ukręcona świeca - ABF

Post autor: jhosef » pn cze 10, 2013 10:50

Zawsze można spróbować odkurzaczem powyciągać za pomocą cienkiej rurki...



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Ukręcona świeca - ABF

Post autor: BolekLodz » pn cze 10, 2013 14:04

grg474, Twoje 8 zaworów nie zrobiło wrażenia na tłokach, bo silnik był pewnie bezkolizyjny, więc przy zerwaniu paska rozrządu (jak sądzę, pisałeś w tym kontekście) nie uszkodzisz silnika.
rozwiercając świecę trzeba uważać. Dopóki nie przebijeszz się do środka i nawiercasz pod wykrętak, to nie będzie problemu. Ale jak jakieś opiłki wpadną do środka, to może być gorzej. Odkurzaczem można wyciągnąć conieco, ale nigdy nie mamy pewności, czy coś nie zostanie w środku. Zwłaszcza, że jeśli coś się przyklei do oleju, to odkurzaczem nie wyciągniesz.

przy zrzucaniu głowicy wystarczy nowa uszczelka i plan - olej sie nie zepsuje,a płyn można wlać spowrotem. Jak samemu sie robi, to ze 150zł jeszcze na flachę zostanie.
A jak porysuje się cylinder, to jest to samo + nowy cylinder. I to jest dopiero zabawa.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Ukręcona świeca - ABF

Post autor: grg474 » pn cze 10, 2013 23:24

BolekLodz pisze:Twoje 8 zaworów nie zrobiło wrażenia na tłokach, bo silnik był pewnie bezkolizyjny,
hmm ciekawe i 8 zaworów było do wymiany bo się skrzywiło - mk4 nie ma żadnego bezkolizyjnego - przykład dałem że opiłki to nie jest jeszcze tragedia - zresztą wielu gazowników wierci otwory w kolektorach metalowych bez zdejmowania ich i jakoś nie boi się, że te opiłki wlezą właścicielom do cylindrów bo niby gdzie mają polecieć a oni nieświadomi jeżdżą


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

mamix4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pn lut 28, 2005 11:38
Lokalizacja: Miliszewy,Toruń

Ukręcona świeca - ABF

Post autor: mamix4 » pn cze 10, 2013 23:51

Głowica zwalona poszła na planowanie i naprawę gwintu. Po rozwierceniu i gwintowaniu okazało się że była tam sprężynka.Nasi tam byli :-)



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Ukręcona świeca - ABF

Post autor: devill4 » pt cze 14, 2013 23:53

grg474 pisze:wielu gazowników wierci otwory w kolektorach metalowych bez zdejmowania ich i jakoś nie boi się, że te opiłki wlezą właścicielom do cylindrów bo niby gdzie mają polecieć a oni nieświadomi jeżdżą
Jak ktoś ma szczęście to pojeździ ale znajomy takiego nie miał. Miało być oszczędnie, a skończyło się na rysach na cylindrze i ubytkach oleju.



Awatar użytkownika
sebastianc1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 08, 2011 12:12
Lokalizacja: Toruń

Re: Ukręcona świeca - ABF

Post autor: sebastianc1989 » ndz cze 16, 2013 14:02

Ja jak miałem ten sam problem w swoim 1.8 ADZ na pierwszym cylindrze ukreciła mi się swieca przy wykręcaniu. To dopasowałem śrubę 8.8 M10 zaspawałem ją punktowo migomatem z krawędziami starej świecy a na czubek śruby przyspawałem nakrętkę 12 i wykręciła sie bez problemu i żadne opiłki mi nie wpadły do cylindra.



Awatar użytkownika
Andrzej32
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: sob paź 02, 2004 12:08
Lokalizacja: Mannschaft-Krosno
Kontakt:

Re: Ukręcona świeca - ABF

Post autor: Andrzej32 » ndz cze 16, 2013 15:24

sebastianc1989 pisze:Ja jak miałem ten sam problem w swoim 1.8 ADZ na pierwszym cylindrze ukreciła mi się swieca przy wykręcaniu. To dopasowałem śrubę 8.8 M10 zaspawałem ją punktowo migomatem z krawędziami starej świecy a na czubek śruby przyspawałem nakrętkę 12 i wykręciła sie bez problemu i żadne opiłki mi nie wpadły do cylindra.
Tu mowa o 16V a tam kapkę inaczej są świece :chytry:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=501684

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości