Problem z pompą paliwa

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zakwas
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 09, 2012 14:20

Problem z pompą paliwa

Post autor: zakwas » śr maja 01, 2013 19:59

Witam.
Mam pytanie do znawców tematu. Od około dobrych trzech miesięcy strasznie piszczy pompa paliwa.Odgłos jest jednostajny . Nie ma żadnych problemów z odpalaniem.Jedyne co zaobserwowałem to na zimnym silniku przy rozpedzaniu samochodu czuć,że coś go blokuje(spadek mocy) dopiero po paru minutach jak pompa popracuje to wszystko wraca do normy i samochód jedzie jak należy.
Czy to znaczy,że pompa kończy swój żywot ? Samochód ma jeździć i nie dopuszczam możliwości,żeby gdzieś mi stanął i odmówił posłuszeństwa.. Od razu rozglądać się za używaną pompą od tego silnika ?
Pozdrawiam !



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Problem z pompą paliwa

Post autor: areczek0000000 » śr maja 01, 2013 20:22

najlepiej było by zamienić pompę i wykluczyć ten element.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Problem z pompą paliwa

Post autor: grandi » śr maja 01, 2013 23:46

Kończy żywot


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Problem z pompą paliwa

Post autor: Resterwers » czw maja 02, 2013 17:54

Od razu rozglądać się za używaną pompą od tego silnika ?
Ja ostatnio wymieniałem i kupiłem zamiennik na allegro. Nowy jest w cenie używanej pompy a nie wiadomo ile taka może pochodzić :) Możesz trafić na egzemplarz dobry albo na szrota twojego pokroju :) Dlatego wg. mnie warto kupić nowy zamiennik bo przynajmniej masz tą gwarancję, że pochodzi tyle ile używana pompa w dobrym stanie.



Awatar użytkownika
zakwas
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 09, 2012 14:20

Problem z pompą paliwa

Post autor: zakwas » czw maja 02, 2013 19:41

Mam już do kupienia pompę z takiego samego silnika tyle,że z cabrioleta(160 tys przebiegu). W sumie widzę,że jest to loteria ,jak sie czyta po innych forach to ludziom te zamienniki potrafią paść po 2-3 tygodniach :/



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z pompą paliwa

Post autor: Paweł Marek » czw maja 02, 2013 23:23

uważam że to przesada, zmieniałem kilaka razy w paru autach na najtańsze i przynajmniej 3 lata działały wszystkie. może się trafić pechowy egzemplarz oczywiście - ale nie jest to nagminne. Ponieważ pompy padają najczęściej od małej ilości paliwa w baku w autach z LPG, to ta sama przyczyna szybciej wykończy gorszy zamiennik.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Problem z pompą paliwa

Post autor: Resterwers » pt maja 03, 2013 11:38

Ja kupiłem pompe paliwa z 2 letnią gwarancją więc w każdej chwili od ręki mogę ją wymienić :) Najlepiej mieć zalane 1/3 baku żeby pompa miała smarowanie bo jeżeli ktoś jeździ całe życie na rezerwie to nic dziwnego, że pompa pada po miesiącu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości