1.9D 92r co za silnik? Jakie części ?Nap.paska,pompa wspomag

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

enzo123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 22, 2013 17:51

1.9D 92r co za silnik? Jakie części ?Nap.paska,pompa wspomag

Post autor: enzo123 » pn kwie 22, 2013 20:18

Witam wszystkich, jakieś pół roku temu kupiłem za parę groszy starego golfa III rocznik 92 silnik to prawdopodobnie 1.9D piszę prawdopodobnie bo nie wiem czy nie był wymieniany. Niestety zaczyna się sypać,a że jeszcze nie kupiłem nic lepszego,chciałbym go podreperować. Niestety mam problem ze znalezieniem części używanych. Do wymiany napinacz paska, pompa wspomagania i pompa wody i będę wdzięczny jeżeli mi pomożecie je znaleźć,chociaż 2 pierwsze znalazłem tylko nie wiem czy na 100% będą pasować.
Poniżej kilka zdjęć silnika i części.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

czy to zaznaczone strzałką to pompa wody ? Ta rolka lata na wszystkie strony jakby się miała zaraz urwać
Obrazek


na allegro znalazłem takie części
http://allegro.pl/lapa-napinacz-paska-m ... 42624.html napinacz
http://allegro.pl/pompa-wspomagania-vw- ... 81707.html pompa wspomagania
czy te części będą pasowały do tego golfa ?
Jak wygląda pompa wody do tego modelu ? Lepiej kupić używaną czy nową ?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Robsonnnn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 727
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:16
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

1.9D 92r co za silnik? Jakie części ?Nap.paska,pompa wspomag

Post autor: Robsonnnn » czw kwie 25, 2013 15:22

o ile sie nie myle to jedyne co moge powiedziec to ze jest to silnik o oznaczeniu AAZ ale moge sie mylic fajnie jak by ktos to potwierdzil


Obrazek

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

1.9D 92r co za silnik? Jakie części ?Nap.paska,pompa wspomag

Post autor: KamilP » ndz kwie 28, 2013 23:26

AAZ? Niee.. To 1.9D (oznaczenie 1Y) na moje oko, ale z zaworem EGR (i pewnie półelektroniczną pompą wtryskową) :) Bo turbo tu nie widać więc AAZ to to na pewno nie jest, zresztą i pompa inna (bez grzybka) :bajer: Tyle że taki produkowany był jakoś po '95 roku więc pewnie przekładka, starszy 1Y nie miał EGR (to coś w kolektorze ssącym) i zwykła w pełni mechaniczą pompę (oprócz oczywiście zaworku n109 :jezor: )
I tak, napinacz.. wymień sobie całe te mocowanie (to wszystko za altkiem) bo tutaj widać co się narobiło. Przy okazji pewnie ten pręt albo kupić (drogi, koło stówki) albo go przetoczyć, sprężyna, w razie potrzeby rolka (łożysko). To na strzałce to tak, pompa wody. Używana pompa wody.. raczej bym się w to nie pchał, koszt nie powinien być duży a nowe to nowe (ale nie kupuj najtańszego badziewia bo tanie rzeczy są dla biednych ludzi..) Pompę wspomagania radzę kupić zestaw naprawczy i na forum chyba jest info jak ją zregenerować (łożyska simeringi). I czemu szukasz części na allegro? Nie lepiej pojechać do jakiegoś sklepu, podajesz oznaczenie silnika i oni Ci w katalogu szukają, w razie co łatwo zwrócić (obyś tylko paragon miał).

EDIT i porządek sobie z elektryką pod maską zrób :shock:



enzo123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 22, 2013 17:51

1.9D 92r co za silnik? Jakie części ?Nap.paska,pompa wspomag

Post autor: enzo123 » pn kwie 29, 2013 04:24

Dzięki za odp. W auto za dużo kasy nie mam zamiaru ładować,bo to tylko tymczasowe i kupione na szybko za parę groszy,żeby tylko czymś do pracy dojeżdżać. Zresztą już go rdza wcina z każdej strony,remont byłby nieopłacalny,ale wiedziałem co kupuje. I tak wytrzymał o wiele więcej niż myślałem,bo w ciągu kilku miesięcy 25 tys.km zrobiłem. Kupiłem tą łapę z napinaczem i pompę wspomagania ,używane (oby działało)
Czyli co ? ten silnik powinien mieć turbinę ? :) wiedziałem,że jakiś przekombinowany jest,bo tu coś doklejone,tam zaklejone hehe :)
Dobrze,że chociaż silnik,skrzynia i sprzęgło to żyleta.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

1.9D 92r co za silnik? Jakie części ?Nap.paska,pompa wspomag

Post autor: KamilP » pn kwie 29, 2013 20:19

enzo123 pisze:Czyli co ? ten silnik powinien mieć turbinę ?
Niee !! To jest normalnie wolnossący diesel 1.9D 1Y, tylko nowszy (ciut inny kolektor ssący, półelektroniczna pompa wtryskowa ii egr, tyle z różnic wiem)
Ale pewnie razem z napinaczem będziesz musiał wymienić to coś w co napinacz (ten pręt wchodzi) bo masz wyłamany, chyba że same tulejki ale to tak.. prowizorka. I właśnie tulejki koniecznie na napinaczu wymień



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14203
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

1.9D 92r co za silnik? Jakie części ?Nap.paska,pompa wspomag

Post autor: Michał_1977 » wt kwie 30, 2013 08:33

KamilP pisze:półelektroniczna pompa wtryskowa
To jest zwykła całkowicie mechaniczna pompa.Nie widać za nią bimetalu,tylko mechanizm na linkę.
Faktycznie jest tu grubo pomodzone...stary silnik z dołożonym EGR,albo nowszy silnik w starej budzie i ze starą pompą.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

1.9D 92r co za silnik? Jakie części ?Nap.paska,pompa wspomag

Post autor: KamilP » wt kwie 30, 2013 09:10

Michał_1977 pisze:Faktycznie jest tu grubo pomodzone...stary silnik z dołożonym EGR,albo nowszy silnik w starej budzie i ze starą pompą.
I to mnie właśnie zmyliło :pub: Bo aż tak się nie przyglądałem :)



enzo123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 22, 2013 17:51

Re: 1.9D 92r co za silnik? Jakie części ?Nap.paska,pompa wsp

Post autor: enzo123 » śr maja 01, 2013 05:16

czyli silnik wciąż pozostaje niewiadomą :) niestety części które kupiłem nie są w zbyt dobrym stanie. Ten nieszczęsny napinacz paska również jest wyrobiony i na wolnych obrotach troche go telepie,ale jest dużo lepiej niż poprzednio,pasek prędzej się zerwie niż spadnie. Pompa wody wymieniona na nową, pampa wspomagania ,którą kupiłem nie zdała egzaminu, ani stara ani ta co kupiłem nie działa. Podobno była dziura w wężu i płyn się wylewał. Tak czy siak teraz powinna działać a nie działa. Czy przyczyną nie działania układu wspomagania może być coś innego niż pompa wspomagania ? Może maglownica ?
Kurde wydałem prawie 600 zł na naprawę a jest tylko mizerna poprawa :/ cholerny szrot



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości