Wymiana poduszki sillnika golf V

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

olej_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:01
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Wymiana poduszki sillnika golf V

Post autor: olej_87 » śr kwie 17, 2013 20:49

Witam jak w tytule chciałbym się dowiedzieć jak wymienić poduszkę silnika w golfie V 2004r BKC. Zobaczyłem, że podczas odpalania auta czy to zimny czy gorący strasznie nim rzuca a najbardziej z prawej strony jak się na niego patrzy (przy akumulatorze) podczas postoju na nierównym terenie tj. przód auta w dole czuć to majdanie w kabinie i nieraz po prostu na jałowych też nim trochę rzuca. auto nie ma błędów pracuje równo. A koło dwumasowe no nie wiem ale wydaje mi się, że jest okej. Pozostańmy na tym, że trzeba wymienić poduszkę tylko teraz gdzie ona jest (ta z prawej) co trzeba wymontować żeby ją wymienić i jako ona w ogóle wygląda. Czy da się to zrobić samemu. Aha i ile ona kosztuje? Bardzo proszę o pomoc!!



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Wymiana poduszki sillnika golf V

Post autor: doggie » śr kwie 17, 2013 21:14

moim zdaniem to nie poduszka bo miałem to samo co ty, zapoznaj się z tym tematem http://www.vwgolfv.home.pl/Forum/phpBB- ... 7165ce6141" onclick="window.open(this.href);return false;

ilu letni masz akumulator i z jakim prądem rozruchowym?



olej_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:01
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Wymiana poduszki sillnika golf V

Post autor: olej_87 » śr kwie 17, 2013 22:04

Jutro lukne na aku ale nie jest on starszy niż 1 rok co do prądów to jutro napisze. Ale jednak wydaje mi się że, problem tkwi w poduszce bo podczas postoju silnikiem też telepie nie zawsze ale jak stoii nie równo.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Wymiana poduszki sillnika golf V

Post autor: doggie » śr kwie 17, 2013 22:20

olej_87 pisze: tylko teraz gdzie ona jest (ta z prawej) co trzeba wymontować żeby ją wymienić i jako ona w ogóle wygląda.
stojąc przodem do silnika po lewej stronie za filtrem paliwa, dość łatwo ją wymontować, ja też kiedyś myślałem że to poducha była, kupiłem nową za ponad 200 zł i pupa blada - szarpało dalej, przyczyn może być kilka - jak wspomniałem zbyt niski prąd rozruchowy i auto dostaje zapłon przy zbyt niskich rpm czego efektem ubocznym jest walnięcie/szarpnięcie silnikiem, po drugie mogą być mapy do poprawki, po trzecie może być dwumas, po czwarte pewnie też by się znalazło :D
olej_87 pisze: problem tkwi w poduszce bo podczas postoju silnikiem też telepie nie zawsze ale jak stoii nie równo.
widzę że sam postawiłeś diagnozę, obyś się nie zmartwił po wymianie poduszki, przecież łatwo można sprawdzić jej stan



grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

Wymiana poduszki sillnika golf V

Post autor: grotof » czw kwie 18, 2013 08:24

Aby wymienić poduszkę musisz mieć możliwość podwieszenia silnika (wyciąg albo poprzeczna belka).
Jeżeli jednak diagnozujesz uszkodzenie poduchy, to proponuję ci zrobić mały test i zobaczysz czy jest poprawa. Poducha, jeżeli się porwała, to najczęsciej nie trzyma ruchów bocznych silnika, dla obserwatora będzie to bujanie silnikiem na kierunku przód tył samochodu.
Do rzeczy: po wymontownaiu akumlatora będziesz widział ją w calej okazałości. Niech kolega pociągnie silnikiem najpierw do przodu, potem do tyłu - zobaczysz czy element mocujący ma duży "przesuw". Jeżeli tak, to po lekkim wychyleniu silnkia wciśnij kawałek gumy na każdą stronę, żeby zniwelować luz (u mnie wystarczyła guma ze starej dętki gr. ok 3 mm) . Zmontuj ponownie wszystko i odpal - będziesz widział czy jest poprawa. Podobnie możesz sprawdzić również dolną poduszkę. Tam też lubi się wyłopotać guma, zasada sprawdzenia taka sama jak w przypadku górnej (ograniczyć nieco luzy).
powodzenia.



olej_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:01
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Wymiana poduszki sillnika golf V

Post autor: olej_87 » pt kwie 19, 2013 21:28

Więc tak moj oku to GigaWatt 12V 74/680 ma mniej więcej rok może troszkę dużej. Robiłem jeszcze raz diagnozę silnika i wyszły mi takie błędy : 42A2, 4191, 42A0,40B7. Oczywiście "zajebistym" programem Vag-k commander 1.4. Dwa z nich to świece jak ssię zorientowałem numer 3-4. 4 wymieniłem dziś na nową a 3 nie mogłem odkręcić więc jutro się za to wezne bedę dużo psikał wd-40 i może się uda, takie małe pytanie silnik gorący-ciepły czy zimny??? co do dwóch kolejnych błędów to nie wiem o co chodzi. W sumie to najbardziej martwi mnie to, że na jałowym nie cały czas ale dość często troszkę autem zakołysze.



olej_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:01
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Wymiana poduszki sillnika golf V

Post autor: olej_87 » sob kwie 20, 2013 20:19

I jak udzielicie jakiś rad??



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Wymiana poduszki sillnika golf V

Post autor: doggie » sob kwie 20, 2013 20:30

trudno jednoznacznie powiedzieć, auto ma już prawie 10 lat więc może i poduszka, może być dwumas - jeśli nie był wymieniany to jest bardzo prawdopodobne, mimo wszystko może być zbyt niski prąd rozruchowy, może nieprawidłowe dawki paliwa w mapach ...



olej_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:01
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Wymiana poduszki sillnika golf V

Post autor: olej_87 » sob kwie 20, 2013 21:47

a jak sprawdzić te dawki w mapach?? można programem ktory posiadam czy raczej nie a jesli są złe to jak to sie naprawia??



olej_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:01
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Wymiana poduszki sillnika golf V

Post autor: olej_87 » ndz maja 05, 2013 20:44

Witam ponownie i nadal chciałbym pchnąć ten temat do przodu. Mianowicie rozebrałem trochę auta i nakręciłem film i daje go do waszych opinii. Aha to że tak długo odpala to wina powietrza po złożeniu wszystko okej odpala więc proszę o wasze sugestie.
" onclick="window.open(this.href);return false;



olej_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:01
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Wymiana poduszki sillnika golf V

Post autor: olej_87 » pn maja 06, 2013 15:01

I jak pomoże ktoś ???



ŁukaszZMC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr cze 19, 2013 10:50

Re: Wymiana poduszki sillnika golf V

Post autor: ŁukaszZMC » wt maja 16, 2017 20:33

Mam do wymiany poduszkę skrzyni pod akumulatorem.

czy ma ktoś jakieś wsazówki dotyczące wymiany lub manual ? Podobno ustawia sie przed dokreceniem silnik jakoś..


VW Golf V 1.6 FSI Sportline 5d. 2003/2004 (kolor LA6Q - Sagegreen Mts 2Ct)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 31 gości