problem z zamknięciem wszyskich drzwi przez centralny

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

waja12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn lut 19, 2007 10:28
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

problem z zamknięciem wszyskich drzwi przez centralny

Post autor: waja12 » sob mar 09, 2013 12:37

Witam nie wiem czy piszę w dobrym dziale ale nie wiem czy problem tkwi w mechanice czy bardziej w elektryce. Otóż ostatnio posypała mi się klamka od strony kierowcy wymieniałem wiosełko po założeniu klamki i przekręceniu kluczyka zamykają się tylko te drzwi a reszta nie reaguje wcześniej zamykały się wszystkie nie za każdym razem ale zamykały. Zauważyłem też taką rzecz . Wsiadłem do auta i otworzyłem szybę przekręciłem kluczyk od zewnątrz wtedy ten rygielek poszedł do dołu i zamkneły się te drzwi a reszta nie, a gdy docisnełem jeszcze go palcem do dołu wtedy było słychać pompe i zamkneły się wszyskie. Mam zdjętą tapicerkę i ten drucik z ryglem jest lużny . Może to coś z tym drutem jest nie tak ze nie wciąga go całkowicie do dołu a może to coś z tym zamkiem z plastikową białą obudową co wchodzi do niej wąż z pompy . Proszę o poradę i wyrozumiałość bo nie często jestem na forum


Waja12

Awatar użytkownika
Metiu93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 26, 2012 15:00
Lokalizacja: Legnica

problem z zamknięciem wszyskich drzwi przez centralny

Post autor: Metiu93 » sob mar 09, 2013 13:19

Sprawdz czy powietrze ci nie ucieka w okolicy tego zamka gdy zamykasz lub otwierasz



waja12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn lut 19, 2007 10:28
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

problem z zamknięciem wszyskich drzwi przez centralny

Post autor: waja12 » sob mar 09, 2013 13:25

Nie słychać właśnie zeby coś uciekało . Bo zdjełem ten kabel nacisnełem inny rygiel wtedy zamkneły się inne drzwi a przez ten zdjęty też powierze leciało więc powietrze dochodzi do tego zamka

Od strony pasażera też kluczykiem zamykają się jedne drzwi a reszta nie reaguje dopiero jak od środka nacisnę do dołu rygiel wtedy wszyskie się zamkną a otworzyć się już normalnie otwierają wszystkie z kluczyka

Nie piszemy posta pod postem, jest opcja "Edytuj" // Moderator


Waja12

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z zamknięciem wszyskich drzwi przez centralny

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 10, 2013 01:22

waja12, do pompki centrala nie dochodzi sygnał plusowy z mikrowłączników w zamkach drzwi uruchamiany kluczykiem - kabelek szary, połączenie kabelków szarych z obu zamków jest w okolicy skrzynki bezpieczników mogło się rozłączyć albo sygnał dochodzi tylko pompka jest uszkodzona . Więc weź miernik lub małą żaróweczkę 12V podepnij ją do masy i do kabelka szarego we wtyczce pompki w bagażniku i uruchamiając włącznik w zamku kluczykiem obserwuj czy pojawia się prąd jak w aku.
Wciśnięcie przycisków uruchamia inne włączniki w zamkach: od tzw blokady - z tym jest wszystko ok i działa zamykanie.

Ew coś się popsuło jak zmieniałeś wiosełko i mikrowłącznik zablokował się - ale nie wyobrażam sobie jak by się to mogło stać
No w razie dalszych problemów dopisz czy otwieranie działa normalnie czy też nie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

waja12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn lut 19, 2007 10:28
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

problem z zamknięciem wszyskich drzwi przez centralny

Post autor: waja12 » ndz mar 10, 2013 09:59

otwieranie dziala normalnie . Jak zamkne bolcem od srodka to od zewnatrz przekrecam kluczyk i wszystkie drzwi sie otwieraja i szyberdach tez domyka .


Waja12

waja12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn lut 19, 2007 10:28
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

problem z zamknięciem wszyskich drzwi przez centralny

Post autor: waja12 » ndz mar 10, 2013 15:49

problem z otwieraniem i zaykaniem rozwiazany ale w polowie bo z kluczyka sie nie zamyka pewnie przelacznik poszedl bo kable i pompa ok ale mam pilot od centralnego i wczesniej nie reagowalo nawet na pilot ale rozkrecilem centralke i tam na tej plytce glownej byl taki guzik pewnie restart po nacisnieciu go wszystko wrocilo do normy tj zamyka i otwiera z pilota.


Waja12

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości