wyciek z układu chłodzenia

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Goferro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt lut 03, 2012 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wyciek z układu chłodzenia

Post autor: Goferro » śr gru 26, 2012 13:20

witam, mam problem z wyciekiem z układu chłodzenia - silnik 1.9tdi ajm... cieknie w sumie nie wiadomo skąd :/ chłopaki w warsztacie walczyli 3 dni i jedyny pomysł na jaki wpadli to szybkozłączki na przewodach i wymienili na metalowe skręcane, ale jednak dalej cieknie..

płyn pojawia się po 2-3 minutach od włączenia silnika i powoli wycieka sobie z lewej strony gdzieś spod vacum pompy na ten metalowy element zaznaczony na zdjęciu.. na tyle co udało mi się wsadzić tam rękę, to jest sucho i na pompie i czujniku temperatury.. skończyły mi się już pomysły skąd to może lecieć (zresztą chłopaki w warsztacie też już nie mają pojęcia co i jak)

Obrazek

zastanawia mnie czy może to być wyciek z pękniętej głowicy czy coś w tym stylu, bo znając moje szczęście, to pewnie na tym się skończy :/
jakieś pomysły?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

wyciek z układu chłodzenia

Post autor: Haki » śr gru 26, 2012 14:29

Przyjrzałbym się samej VAKUM ,,, od czasu do czasu pojawia się temat o nieszczelności właśnie w niej tyle ,że tam cieknie ON ...

Swoją drogą ... to dlaczego w ciągu 3 dni koledzy nie przypatrzyli się dokładnie gdzie i skąd wycieka ... Zdemontować co się da .. tj osłony z góry i dołu - wszystko wydmuchać powietrzem - odpalić i zaraz wyjdzie gdzie i skąd wycieka ...

Może to byli mechanicy w stylu --- wie Pan co -- wymieniliśmy złączki ... ale dalej cieknie .. Pan Henio i Staszek już nie ma pomysłów ..ani czasu na szukanie ... Dziękujemy i zapraszamy do kasy :helm:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Goferro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt lut 03, 2012 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wyciek z układu chłodzenia

Post autor: Goferro » śr gru 26, 2012 15:25

sama pompa wygląda na szczelną, tym bardziej że była robiona jakiś czas temu.. w ogóle to w niej chyba nie ma płynu chłodniczego?
czy coś tego typu przechodzi pod nią tam głębiej? bo patrząc bez demontażu za chiny nie idzie znaleźć tego wycieku..

co do mechaników, to akurat u nich mam pewność, że nie spartaczą roboty.. tyle tylko, że byłem przed samymi świętami (na doczepkę), więc i zawaleni robotą byli... kasy przynajmniej nie wzięli ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości