Problem z obrotani silnika 2.0 2E

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lajonek9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 06, 2012 14:17
Lokalizacja: Koło Wielkopolska

Problem z obrotani silnika 2.0 2E

Post autor: lajonek9 » ndz gru 16, 2012 14:01

Witam! Problem mój polega na tym że falują mi obroty tzn. Gdy go odpalę jak jest zimny np po nocy wszystko ładnie pięknie działa ale gdy się rozgrzeje,zgaszę go i po chwili znowu odpalę to obroty wskakują na 2000 obrotów po czym spadają na 400 obrotów i tak przez cały czas. Uspokoją się na chwilę, znowu spadną na 400 obrotów i wskakują na 2000 obrotów. podczas jazdy jest wszystko ok. Co może być przyczyną takiego zachowania?

P.S samochód na gazie i benzynie zachowuje się tak samo



Awatar użytkownika
_pawelek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: pt mar 16, 2012 00:16
Lokalizacja: Warmia-Mazury NIL

Problem z obrotani silnika 2.0 2E

Post autor: _pawelek » ndz gru 16, 2012 15:26

sprawdz szczelnosc dolotu i odmy zanim cos wymienisz.. przerabiałem to.. te silniki najbardziej są wrazliwe za lewe powietrze.


VAG forever !!

mój czarnuch --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p5675535" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z obrotani silnika 2.0 2E

Post autor: Paweł Marek » wt gru 18, 2012 21:34

lajonek9, napisano o tym sporo, szczelność to podstawa, następnie kontrola utawienia rozrządu, zapłonu i przepustnicy -wszystko opisane. Kwestię różnych czujników możesz pominąć bo nie mają tego typu wpływu na działanie na LPG (chyba że to sekwencyjny wtrysk LPG- to wówczas owszem), z tym wyjątkiem że zajrzyj do przepływomierza czy mu się klapka nie zgięła po ew strzałach i nie ociera o ścianki - wówczas naprawa tego lub wymiana


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości