plyn wspomagania wyciekł raz i teraz jest ok,jak to mozliwe?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seboljeiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt paź 07, 2008 23:54
Lokalizacja: wawa

plyn wspomagania wyciekł raz i teraz jest ok,jak to mozliwe?

Post autor: seboljeiv » pn lis 12, 2012 23:04

silnik asv

jezdze na codzien i czesto sprawdzam podwozie na kanale czy nic nie cieknie,
wspomaganie zawsze wzorowo i leciutko chodzilo az tu nagle dzis odpalilem i strasznie buczy pompa, no to patrze w zbiornik wspomy a tam zero plynu - dolałem, pojezdzilem z 20km , pojechalem na kanal i tam ku mojemu zaskoczeniu patrze w ktorym miejscu wyciekł ten plyn, a poleciał on przez jedna i drugą strone maglownicy mozna powiedziec ze rownomiernie,a mianowicie wyparło plyn przez gumy drazkow kierowniczych, czy ktos moze mi wytlumaczyc co tu sie stalo... ze 3 dni temu bylo sucho i nic nie cieklo ani sie nie sączyło a juz nigdy plyn od wspomagania, a dzis nagle wyparlo po dwoch stronach magla po tyle samo plynu...???

przeciez jak by to byla wina tylko uszczelniacze to niemozliwe zeby oba poszly w tym samym momencie o tej samej porze....??????



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

plyn wspomagania wyciekł raz i teraz jest ok,jak to mozliwe?

Post autor: Michał_1977 » wt lis 13, 2012 07:52

Stawiam na to,że zawiesił się zawór ciśnieniowy w pompie.Nie upuszczał ciśnienia i stało się.
Teraz nie cieknie,bo najprawdopodobniej zdecydował się puścić,zapewne po zgaszeniu silnika.
Proponuję przepłukać układ,spuścić płyn i jeszcze raz zalać świeżym.Następnie obserwować.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

seboljeiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt paź 07, 2008 23:54
Lokalizacja: wawa

plyn wspomagania wyciekł raz i teraz jest ok,jak to mozliwe?

Post autor: seboljeiv » sob gru 22, 2012 22:42

Michał_1977, czy orientujesz sie co moglbym dalej zrobic z tym zaworem w pompie i wiesz w ktorym miejscu pompy sie on znajduje, czy jego mozna jakos przeczyscic poprostu? bo znow srednio raz na tydzien wywala mi plyn calkowicie przy odpaleniu auta ( nie wiem czy mroz ma wplyw...), dzieje sie to tylko po nocy ,np jezdze caly dzien bez problemu,gasze odpalam kilkanascie razy, i poziom ciagle jest taki sam plynu a potem na nastepny dzien odpalam i wywala po obu stronach magla calkowicie plyn tak ze az pompa fest buczy...



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

plyn wspomagania wyciekł raz i teraz jest ok,jak to mozliwe?

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 23, 2012 08:58

seboljeiv pisze:w ktorym miejscu pompy sie on znajduje
Znajdziesz go pod wężem ciśnieniowym,zasilającym magiel.Odkręcasz węża,a później chyba kluczem 22 odkręcasz taki koszyczek z zaworem i wyjmujesz go.
seboljeiv pisze:czy jego mozna jakos przeczyscic poprostu?
Oczywiście,że tak.
Na 1 fotce cały zespół po wyjęciu z kadłuba pompy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dobrze by było zdemontować całą pompę i przyjrzeć się dokładnie wnętrzu gdzie zawór wchodzi,czy tam nie ma jakiejś niespodzianki.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Re: plyn wspomagania wyciekł raz i teraz jest ok,jak to mozl

Post autor: CzapCzap » sob lip 19, 2014 21:51

Odkopalem temat gdyz mam podobny problem i ciekawi mnie czy koledze pomoglo czyszczenie zaworu i czy uszczelnienia przekladni nie ucierpialy.

Dzisiaj zaczelo mi pienic plyn i wywalac przez oslony drazkow, gasilem auto kilka razy by dolac plynu w drodze do domu ( plyn kupilem po drodze w pierwszym sklepie) , pompa wyla a wspomaganie ledwo dzialalo, dojechalem i juz auta nie ruszalem.

Zaobserwalem obklejony izolacja czujnik cisnienia wspomagania, widac ze ktos przy nim majstrowal, ale czy to jego wina ? szukac nowego , czy zajac sie zaworem ? . nie wyglada na brudny , jak go sprawdzic ?

Obrazek
Obrazek



A to foto czujnika
Obrazek
Obrazek

Prosze o pomoc


Edit:

Po zlozeniu i czyszczeniu dalej cieknie , chyba listwa kaput
Obrazek
Obrazek


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 48 gości