Uszczelka na intercoolerze

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

di5turb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 11, 2012 14:46

Uszczelka na intercoolerze

Post autor: di5turb » czw lis 08, 2012 12:36

Ostatnio odwiedziłem zaprzyjaźnionego mechanika i ten stwierdził, że uszczelka/oring między dolotem powietrza a intercoolerem jest do wymiany, ponieważ pomalutku zaczyna wyciekać olej. Dodał, że chodzi o dolną rurę.
Odwiedziłem kilka sklepów z częściami i niestety nigdzie tego nie mają i odsyłają mnie do ASO. W sumie zadzwoniłbym, ale bez numeru części ani rusz. I tu pojawia się moje pytanie czy ktoś zna numer tejże części?
Na necie znalazłem coś takiego http://motoplatforma.com/index.php?p625 ... t-skoda-vw , ale bóg jeden wie czy to jest to co trzeba.



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Uszczelka na intercoolerze

Post autor: Fafik258 » czw lis 08, 2012 13:49

di5turb pisze:ponieważ pomalutku zaczyna wyciekać olej
dolot, chłodnica powietrza... olej w tamtym miejscu to chyba raczej nie wróży nic dobrego i z tego co się orientuje uszczelka nie ma za zadanie chronić przed wyciekami oleju bo chyba po prostu oleju być tam nie powinno. Tak podpowiada mi moja intuicja. Mogę się mylić mam benzyniaka:D



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Uszczelka na intercoolerze

Post autor: ciachotdi » czw lis 08, 2012 14:09

witam kolegę nie wiem o jaki ci oring chodzi zrób zdjęcie to będziemy wiedzieć z tego co pamiętam są tam rury gumowe plus obejmy. Bo do oleju- w lato czyściłem właśnie inter cooler i przed nim jest pochłaniacz oleju i spuścilem ok 0.3 litra oleju. Moja turbina jest w świetnej kondycji i jeszcze sporo polata.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Uszczelka na intercoolerze

Post autor: Shmatan » czw lis 08, 2012 18:47

Fafik258 pisze: olej w tamtym miejscu to chyba raczej nie wróży nic dobrego i z tego co się orientuje uszczelka nie ma za zadanie chronić przed wyciekami oleju bo chyba po prostu oleju być tam nie powinno
Znajdź mi kolego jednego TDI z oryginalnym układem odmy (nie przerabianym) który ma dolot bez oleju.
di5turb pisze:odsyłają mnie do ASO. W sumie zadzwoniłbym, ale bez numeru części ani rusz.
Mylisz się kolego - w ASO wszystko wytłumaczysz i numer to oni tam sobie znajdą bez problemu. Z tym że jak to u siebie rozpinałem to nie pamiętam żadnego oringa.



Awatar użytkownika
VWaldini81
LDZ
LDZ
Posty: 308
Rejestracja: śr lis 24, 2010 16:20
Lokalizacja: ŁDZ

Uszczelka na intercoolerze

Post autor: VWaldini81 » czw lis 08, 2012 20:45

Tak to wygląda w ASZ:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/92a ... 838bc.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pewnie chodzi o oring numer 12.(3C0 145 117)
A tak ALH:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db2 ... 351fc.html" onclick="window.open(this.href);return false;
I tu mamy ten sam oring o nr 11b.(3C0 145 117)


Obrazek

di5turb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 11, 2012 14:46

Re: Uszczelka na intercoolerze

Post autor: di5turb » czw lis 08, 2012 21:35

Shmatan pisze:Mylisz się kolego - w ASO wszystko wytłumaczysz i numer to oni tam sobie znajdą bez problemu. Z tym że jak to u siebie rozpinałem to nie pamiętam żadnego oringa.
Skoro tak mówisz to jutro zadzwonię do ASO, mam nadzieję, że mnie zrozumieją bo nie chcę narażać się na kilkukrotne zakupy u nich :-)



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Uszczelka na intercoolerze

Post autor: Jarek_NS » pt lis 09, 2012 11:10

Zrozumieją bez problemu te uszczelnienia sprzedają na sztuki po około 15-20pln. U mnie w AXR jest ich 5szt. Wszystkie wymieniłem zaraz po kupnie auta. Możesz też posiłkować się zwykłymi oringami ale one nie siadają jak ori uszczelniacze i efekt jest krótkotrwały.
W starszych wersjach połączenia były ściskane opaskami i nie było tych pierścieni.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości