zawieszenie nie pasuje

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grzechotnik
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 242
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 14:16
Lokalizacja: TLW

zawieszenie nie pasuje

Post autor: Grzechotnik » czw lip 12, 2012 23:06

witam wiec tak chcialem zalozyc zawieszenie zwrotnice abs itd od mk3 gti do mk2 1.6 td i tylne czopy itd podeszly jest ok potem wziolem sie za przod i jest problem nie pasuja przeguby dodam ze na forum mi napisano ze wszystko pasuje ale to juz szczegół zamienilem przeguby w mk2 od mka 3 wszystko pieknie ale do czasu. przy montazu zwrotnicy nie mozna przykrecic dolnego sworznia bo pollos za dluga i blokuje piaste dodam pollos zostala z mk2 :grrr:



Awatar użytkownika
Grzechotnik
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 242
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 14:16
Lokalizacja: TLW

zawieszenie nie pasuje

Post autor: Grzechotnik » pt lip 13, 2012 12:43

Witam, zaczynam nie rozumieć na czym polega to forum, na pomaganiu czy nabijaniu sobie punktów za pisanie byle czego. Wydaje mi się, że raczej na pomaganiu, więc po co pisać, że coś pasuje skoro tak nie jest.
Temat dotyczy montowania zawieszenia z gti mk3 do mk2. Jeden gość napisał, że wszystko pasuje, drugi, że tylko część pasuje, więc jeśli ktoś nie wie na 100% to to niech sie nie udziela, bo tylko wprowadza w błąd.
Talk samo jak piszą, że czopy tylnej belki mk3 gti pasuje bez problemu do mk2...kupa prawda. Trzeba szlifować tylną belkę by zrobić miejsce na czujnik abs.
Bardzo apeluję do moderatora by to ogarnął (pisanie głupot).



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

zawieszenie nie pasuje

Post autor: maciejhan » pt lip 13, 2012 23:06

Tego nie ogarniesz. Koleś kupuje sobie za pieniądze rodziców pierwsze auto mk 4 wymieni w nim świece, ewentualnie klocki z przodu bo z tyłu już nie potrafi i jest z niego od razu wielki fachowiec, a publicznie nie przyzna się, że między czasie tata pojechał 3 razy tym autem do aso bo coś przy modach zepsuł. Choć są na tym forum i Fachowcy i tylko od Ciebie zależy czy umiesz filtrować kit od gitu. Ja mam kilku których sobie cenię, ale mi jako mechanikowi jest łatwiej oceniać wypowiedzi user-ów bo przeczytam kilka ich postów i wiem czy ogarniają temat czy tylko poczytali forum. Tak to jest w wirtualnym świecie.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14147
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

zawieszenie nie pasuje

Post autor: Michał_1977 » sob lip 14, 2012 05:32

Dobra,dobra,bez filozofii :chytry:
Grzechotnik, trzeba było wyprasować piasty ze zwrotnic GTI bo one mają drobny wieloklin i są na 5 otworów.Później wprasować swoje 4X100 i było by o.k.
Cały problem oparł się o przeguby z MK3.
Zrób jak wyżej napisałem i będzie git.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzechotnik
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 242
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 14:16
Lokalizacja: TLW

zawieszenie nie pasuje

Post autor: Grzechotnik » sob lip 14, 2012 16:23

no dobra a co z abs-em?????? nie po to wkladam z gti zeby tylko bylo :chytry: chce miec 5x100 i abs :helm: a co myslice caly wozek wachacze komplet od mk3?????



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14147
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

zawieszenie nie pasuje

Post autor: Michał_1977 » ndz lip 15, 2012 07:15

Grzechotnik pisze:no dobra a co z abs-em?
Jak to co? Zwrotnica z uchem na czujnik zostaje.Zmieniasz piasty na takie z wieńcem,zakładasz poprzednie przeguby i wszystko wraca do normy.
W tej chwili,pozostaje Ci tylko wymiana półosi,ale na jakie? Tego nie wiem,ale za to wiem,że jest sporo rodzai i dobrać odpowiednie będzie ciężko,tym bardziej,że skrzynie biegów też mają różne szerokości między zabierakami
Ja po zmianie skrzyni na ASD musiałem zakładać półosie od 16V...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzechotnik
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 242
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 14:16
Lokalizacja: TLW

zawieszenie nie pasuje

Post autor: Grzechotnik » ndz lip 15, 2012 12:37

juz zalozylem kompletne zawieszenie wozek,wachacze, przeguby zew. maglownice , amortyzatory, jest troszke szerszy ale nie wystaje nic za blotnik :jezor: dodam ze wszystko ladnie pasuje tylko krzyżak caly musial byc z mk3 bo roznica byla w wieloklinach przy maglownicy mk2. zostało mi jeszcze zmiana tylnej belki i przykręcenie serwa i podpięcie rurek hamulcowych i próba zobaczymy jak to bedzie :hehe:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości