Powaźny problem po swapie hamulców

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
peja2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: sob lut 06, 2010 21:11
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Powaźny problem po swapie hamulców

Post autor: peja2000 » sob cze 16, 2012 14:03

witam, mam poważny problem. w moim samochodzie seat ibiza 98r z systemem abs, wymieniłem z tyłu bębny na tarczę.
problem polega na tym ze hamulce z tyłu się grzeją, zrobiłem wszystko jak należy:
- posiadałem kompletny swap hamulców od golfa III (mojego) zaciski były rozebrane i wszystko wymienione wraz z tłoczkami, jak jeździłem golfem problem nie występował, zestaw zrobił max 2000km.
wiec po swapie (nowe przewody gumowe i miedziane do zacisków), odpowietrzyłem układ metodą tradycyjną jak i vag com'em, auto było podniesione na podnośniku hydraulicznym i z każdego odpowietrznika był założony wężyk do naczynia z płynem hamulcowym, odpowietrzałem najpierw przód komplet później tył komplet (kilkakrotnie). ponownie rozebrałem zaciski i złożyłem na nowo, bez poprawy.
gdy wyciągnę kompletny zacisk tarcze obracają się swobodnie, klocki w jarzmie chodzą bez oporów, ręczny działa na beton, po prostu brakuje mi pomysłów co może być przyczyną, auto nie posiada korektora siły hamowania.
i teraz dla pewności że się grzeją, wsiadam w auto i robię trasę 12km bez hamowania spokojna jazda, gdy jestem u celu hamuje biegami, gdy stanę hamulce z przodu są zimne a z tyłu czuć klockami.
czyżby pompa ABS??


Jadę powoli... Ale przed Tobą :D

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Powaźny problem po swapie hamulców

Post autor: wojtas46 » sob cze 16, 2012 15:07

peja2000, odpowietrza się najpierw , prawy tył , lewy tył ,prawy przód , lewy przód .I jeśli się grzeją to felga powinna być gorąca



Awatar użytkownika
peja2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: sob lut 06, 2010 21:11
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Powaźny problem po swapie hamulców

Post autor: peja2000 » sob cze 16, 2012 16:51

tak odpowietrzałem tradycyjnym sposobem (przód lewy przód prawy tył lewy tył prawy) tak sie powinno odpowietrzać układ ABS.... ale jak się odpowietrza vag'iem to pisze że osiowo, czyli przód a później tył.... ciężko stwierdzić czy się felga grzeje bo mam założone alu 15'


Jadę powoli... Ale przed Tobą :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości