pompa hamulcowa

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

pompa hamulcowa

Post autor: arek żet » sob cze 09, 2012 12:42

Witam czy miał ktoś takie dziwne uczucie ,że jak naciska na pedał to czuć mały uskok takie zacinanie pompki??puszcza sekcja jedna>? czy moze pompka cala juz pada.Bo są zestawy naprawcze ale w jednym aucie zmianiałem na dlugo nie pomogł nie wiem moze te do golfa zestawy sa lepsze pomóżcie coś pozdrawiam



Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

pompa hamulcowa

Post autor: Sokol9185 » sob cze 09, 2012 19:09

spróbuj wymienić płyn hamulcowy może po prostu gdzieś jakiś paproch ci wpadł to przy wymianie się wszytko powinno oczyścić i będzie ok ja u siebie ten zabieg ostatnio robiłem jak zobaczyłem w jakim stanie był płyn w układzie to się przeraziłem :P


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

pompa hamulcowa

Post autor: arek żet » ndz cze 10, 2012 08:38

zmieniałem jakies poł roku temu calutki
dzis zmieniłem pompke ale to samo dalej chyba cos w serwie lub na samoregulatorze ktoryms w tylnym kole



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

pompa hamulcowa

Post autor: pinstonvw » czw cze 14, 2012 22:12

Najpierw sprawdź serwo standardowym sposobem, czyli wypompuj podciśnienie wciśnij hamulec i odpal silnik. Pedał powinien odczuwalnie opaść lekko w dół. Samoregulator jest jeden i znajduje się koło tylnej belki. Samoregulator możesz w łatwy sposób wywalić i wstawić zamiast niego złączki. Ponoć wtedy tył hamuje jednakowo mocno jak przód ale ja z tym problemów nie miałem. Na odpalonym silniku energicznie pompuj hamulcem i patrz (słuchaj) czy obroty silnika wyczuwalnie falują. Jeśli tak to możliwe uszkodzenia membrany serwa.


...

Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

pompa hamulcowa

Post autor: arek żet » pt cze 15, 2012 20:22

to wszystko jest ok a ja mam wersje bez regulatora sily hamowania ale hamulec miałem dobry tylko ten uskok i wyciagłem servo i jak naciskałem na nie to tak sie zacina z deka.A czy sie rózni pompa ate od pompy o oznaczenie BXf??bo teraz mam ate ori a jakby miekszy maulec mam:(
p.s.zmieniłem servo cos jakby lepiej ale znowu mam to samo:(((( i nie wiem o co chodzi jak daje wajche ręcznego lekko do gory wtedy pedał sie n ie zacina podejrzewam teraz cylinderek,(bo samo regulator by nie mogł przestawiac tam i nazad chyba ze sprezynka spadła a ręczny mam ok) bo jeden zmieniałem a drugi nie wiem moze jest jeszcze ori?pomóżcie bo już mnie to wkurza>



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości