Napinacz Paska klinowego

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pkolo86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt lut 10, 2009 21:50
Lokalizacja: Płock

Napinacz Paska klinowego

Post autor: pkolo86 » ndz cze 03, 2012 21:27

Witam mam problem z napinaczem paska klinowego rolka ta która jest przy napinaczu strasznie drży i słychać grzechotanie juz raz rolke wymienialem ale z tego co wiem mechanior mowil ze napinacz juz siedzi. I jakos teraz w pon badz w wtorek kupie nowy napinacz mam pytanko ma ktos instrukcje wymiany tego napinacza i czy trudno go wymienic jak nie mam kanału. golf posiada klimatyzacje. GOLF IV 90 koni 1.9 TDI 1999 rocznik.
Z Gory dzieki za pomoc


Pawel

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Napinacz Paska klinowego

Post autor: Borys » ndz cze 03, 2012 21:34

pkolo86 pisze:Witam mam problem z napinaczem paska klinowego rolka ta która jest przy napinaczu strasznie drży i słychać grzechotanie juz raz rolke wymienialem ale z tego co wiem mechanior mowil ze napinacz juz siedzi. I jakos teraz w pon badz w wtorek kupie nowy napinacz mam pytanko ma ktos instrukcje wymiany tego napinacza i czy trudno go wymienic jak nie mam kanału. golf posiada klimatyzacje. GOLF IV 90 koni 1.9 TDI 1999 rocznik.
Z Gory dzieki za pomoc

sprawdz sprzegło w alternatorze zanim kupisz nowy napinacz



pkolo86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt lut 10, 2009 21:50
Lokalizacja: Płock

Re: Napinacz Paska klinowego

Post autor: pkolo86 » ndz cze 03, 2012 21:38

Borys pisze:
pkolo86 pisze:Witam mam problem z napinaczem paska klinowego rolka ta która jest przy napinaczu strasznie drży i słychać grzechotanie juz raz rolke wymienialem ale z tego co wiem mechanior mowil ze napinacz juz siedzi. I jakos teraz w pon badz w wtorek kupie nowy napinacz mam pytanko ma ktos instrukcje wymiany tego napinacza i czy trudno go wymienic jak nie mam kanału. golf posiada klimatyzacje. GOLF IV 90 koni 1.9 TDI 1999 rocznik.
Z Gory dzieki za pomoc

sprawdz sprzegło w alternatorze zanim kupisz nowy napinacz

Wiesz odpalilem samochod i patrzylem sie na napinacz i te kolko ma bardzo duze drgania. Z jakies 3 miesiace temu wymienialem rolke na tym napinaczu mechanior powiedzial ze i tak napinacz juz nie trzyma. Jakies 1 miesiac temu slychac czasem takie grzechotanie dotkne napinacz ten czarny bolec mocniej to nie slychac. i napewno to jest napinacz tylko nie moge znaleźć instrukcji jak go wymienic i czy uda mi sie bez kanalu.


Pawel

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Napinacz Paska klinowego

Post autor: Borys » pn cze 04, 2012 08:27

pkolo86 pisze:
Borys pisze:
pkolo86 pisze:Witam mam problem z napinaczem paska klinowego rolka ta która jest przy napinaczu strasznie drży i słychać grzechotanie juz raz rolke wymienialem ale z tego co wiem mechanior mowil ze napinacz juz siedzi. I jakos teraz w pon badz w wtorek kupie nowy napinacz mam pytanko ma ktos instrukcje wymiany tego napinacza i czy trudno go wymienic jak nie mam kanału. golf posiada klimatyzacje. GOLF IV 90 koni 1.9 TDI 1999 rocznik.
Z Gory dzieki za pomoc

sprawdz sprzegło w alternatorze zanim kupisz nowy napinacz

Wiesz odpalilem samochod i patrzylem sie na napinacz i te kolko ma bardzo duze drgania. Z jakies 3 miesiace temu wymienialem rolke na tym napinaczu mechanior powiedzial ze i tak napinacz juz nie trzyma. Jakies 1 miesiac temu slychac czasem takie grzechotanie dotkne napinacz ten czarny bolec mocniej to nie slychac. i napewno to jest napinacz tylko nie moge znaleźć instrukcji jak go wymienic i czy uda mi sie bez kanalu.

sprawdzenie sprzegła alternatora nic nie kosztuje a objawy które opisujesz mogą byc przyczyną uszkodzenia koła alternatora, ale widze ze bardzo chesz zmienic napinacz to zmieniaj :) do tego nie potrzeba kakału, wystarczą 2 klucze.



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Napinacz Paska klinowego

Post autor: Fafik258 » pn cze 04, 2012 14:14

Witam podłącze się pod temat. Auto jak w opisie.
Sprawa tego typu odpalam auto po nocnym postoju i coś się tłucze, grzechocze coś w ten deseń. Po minucie czy dwóch po odpaleniu błoga cisza. Ustaliłem, że to coś na pasku wieloklinowym. Tylko teraz jak sprawdzić co? Napinacz, jakieś koło pasowe, sprzęgło alternatora? Jakieś wskazówki?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Napinacz Paska klinowego

Post autor: italiano_83 » pn cze 04, 2012 19:41

Borys pisze:do tego nie potrzeba kakału, wystarczą 2 klucze.
Eee to chyba tak łatwo nie idzie, jednak ten napinacz pewien - nie mały opór stawia... chyba wygodniej zrzucić pasek napędu i spokojnie odkręcić napinacz i przykręcić nowym, a następnie założyć pasek i po robocie.

pkolo86 leniuchu w :jaja: 1 minutę to znalazłem :smoke:

I sprawdź wolne koło alternatora jak radzi Borys ...

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

pkolo86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt lut 10, 2009 21:50
Lokalizacja: Płock

Napinacz Paska klinowego

Post autor: pkolo86 » pn cze 04, 2012 20:47

Problem rozwiązany od x czasu mam uszkodzona klimatyzacje sprężarkę jak jest kolo od sprężarki i na tym kole jest sprzegielko i ono uderza lekko w kolo od sprezarki sa dragania. Dobrze ze dzis mi kumpel nie kupił naciagacza. A mam pytanie jak bym kupil pasek klinowy ale do golfa bez klimatyzacji? to by pasowalo?


Pawel

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Napinacz Paska klinowego

Post autor: Borys » wt cze 05, 2012 14:48

pkolo86 pisze:Problem rozwiązany od x czasu mam uszkodzona klimatyzacje sprężarkę jak jest kolo od sprężarki i na tym kole jest sprzegielko i ono uderza lekko w kolo od sprezarki sa dragania. Dobrze ze dzis mi kumpel nie kupił naciagacza. A mam pytanie jak bym kupil pasek klinowy ale do golfa bez klimatyzacji? to by pasowalo?
by pasowało tylko kompresor musisz zdemntowac



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości