Wina pompy wspomagania...?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kordzio
Grupa Podlasie
Grupa Podlasie
Posty: 612
Rejestracja: śr gru 30, 2009 21:14
Lokalizacja: BS

Wina pompy wspomagania...?

Post autor: kordzio » pn kwie 30, 2012 15:44

Podczas kręcenia kierownicą odczuwalne są wibracje na kierownicy, czasami aż cała deska się trzęsie... gdy skręcam kierownicą do oporu wibracje są tak duże, że panel z radia wypada :jezor: zauważyłem też ostatnio, że gdy podczas hamowania wcisnę sprzęgło to też tak przez chwilę czuć jak się zatrzęsie kierownica i deska... czy to wina pompy wspomagania? wydaje mi się też, że kierownica kręci się ciężej niż wcześniej, ale tego pewien nie jestem...


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wina pompy wspomagania...?

Post autor: Paweł Marek » wt maja 01, 2012 12:28

Nie znam sie na dieslach więc rada ode mnie - napraw silnik - nie mogą spadac obroty znaczaco od takich małych dodatkowych oporów jak wytwarza popma wspomagania


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bogus01
MK2 600KM
MK2 600KM
Posty: 115
Rejestracja: pt lis 28, 2008 22:21
Lokalizacja: Włocławek

Wina pompy wspomagania...?

Post autor: bogus01 » wt maja 01, 2012 12:47

może łożyska na pompie tak ducha wyzionęły że przy pracy stawiają duży opór dla silnika, skoro kolega pisze że wspomaganie jest jakieś słabsze, ale nic nie mówi o problemach z silnikiem



Awatar użytkownika
kordzio
Grupa Podlasie
Grupa Podlasie
Posty: 612
Rejestracja: śr gru 30, 2009 21:14
Lokalizacja: BS

Wina pompy wspomagania...?

Post autor: kordzio » czw maja 03, 2012 21:56

Z silnikiem nie mam żadnych (innych) problemów... wiem, że kiedyś do wspomagania był dolany płyn hamulcowy - niby wszystko przepłukałem, ale trochę było tak jeżdżone i może swoje już zrobił z pompą...


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wina pompy wspomagania...?

Post autor: Paweł Marek » sob maja 05, 2012 21:48

no to co się trzęsie nie silnik? To źle zrozumiałem, jeśli jednak silnik - to to jest właśnie problem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kordzio
Grupa Podlasie
Grupa Podlasie
Posty: 612
Rejestracja: śr gru 30, 2009 21:14
Lokalizacja: BS

Wina pompy wspomagania...?

Post autor: kordzio » pn lip 30, 2012 22:26

Niedawno padła mi pompa wspomagania, więc została wymieniona i zalany nowy płyn - nic się nie zmieniło, więc nie jest to jej wina... znajomy mechanik mówił, że może to być jeszcze poduszka silnika przednia...


ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości