Czy idzie skasować luz w układzie kierowniczym czy maglowni

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Johnny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 29, 2005 00:20
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Czy idzie skasować luz w układzie kierowniczym czy maglowni

Post autor: Johnny » sob kwie 21, 2012 21:20

Witka :okej:

Panowie czy idzie skasować luz w układzie kierowniczym czy maglownicy?? Rozchodzi się tutaj o Audi A4 B5 ;)

Jakiś czas temu na zimówkach R15 ruszając kierownicą krótkimi r u cha mi w prawo i w lewo czułem lekki luz, na dniach założyłem letnie opony R17 i wtedy szok, ruszając kierownicą krótkimi r u cha mi czuć luz na kierownicy i słychać maglownicę(?).

Jakiś czas temu przy takich r u cha ch kierownicą na wyłączonym silniku tez to było słychać ale ponoć to normalne bo jak włączyłem silnik to przestało bo wspomaganie działało. A teraz nawet przy włączonym silniku to słychać :banghead:

Idzie jakoś skasować taki luz czy czeka mnie wymiana maglownicy?? :-k



PS. nie wiem czemu pisząc słowo "r u cha mi" jest ono banowane jakby to było przekleństwo wiec musiałem napisać ze spacjami :)


Get Rich or Die Tryin'

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Czy idzie skasować luz w układzie kierowniczym czy maglowni

Post autor: PinkFloyd » ndz kwie 22, 2012 00:53

jak maglownica nie stuka na dziurach i nie cieknie zostaw jak jest dokrecajac srube na listwie troche ustanie ale ciezej bedzie chodzic i gorzej odbijac i szybko listwa dostanie i maglownica nie bedzie nadawac sie do regeneracji. Jak stuka tylko w czsie szybkiego ruszania w prawo i lewo a na dziurach nie stuka na tulejce to zrobisz na niej kilkunastu tys km bez dotykania. Mi po regeneracji tez lekko jak sie przyslucham postukuje jak energicznie ruszam w prawo i lewo a tak zadnych objawow, przed regeneracja mocniej stukala ale wg mnie byly to wyrzucone pieniadze w bloto na dziurach nie stukala i byla szczelna. Wg firmy regenerujacej nie bylo zle i nie bylo sensu jej ruszac. Jak sprawdzalem Audi A2 kazde tak ma.



Awatar użytkownika
Johnny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 29, 2005 00:20
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Czy idzie skasować luz w układzie kierowniczym czy maglowni

Post autor: Johnny » ndz kwie 22, 2012 14:24

czyli wniosek jest taki zeby to zostawić, jak zacznie ewentualnie cieknąć to wtedy na regeneracje i po zawodach :)


Get Rich or Die Tryin'

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Czy idzie skasować luz w układzie kierowniczym czy maglo

Post autor: PinkFloyd » ndz kwie 22, 2012 15:47

Johnny pisze:czyli wniosek jest taki zeby to zostawić, jak zacznie ewentualnie cieknąć to wtedy na regeneracje i po zawodach :)
chyba ze bedzie stukać na dziurach lub będzie cieknąc w innym przypadku daj spokój



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czy idzie skasować luz w układzie kierowniczym czy maglowni

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 22, 2012 22:52

Johnny, Pewien jesteś że maglownica? Jeśli nie jedź na diagnostykę parę innych rzeczy jeszcze może się tłuc w ten sposób, gałki na przykład


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Czy idzie skasować luz w układzie kierowniczym czy maglowni

Post autor: norek111 » pn kwie 23, 2012 10:05

jak stuka to tylko regeneracja,przerabiałem temat na passacie B5


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości