Hałas ze skrzyni DUS VW BORA 1.9 SDI

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

siera101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 14:21

Hałas ze skrzyni DUS VW BORA 1.9 SDI

Post autor: siera101 » ndz mar 11, 2012 20:07

Witam. Potrzebuję pomocy w uświadczeniu mojej hipotezy, mianowicie hałasuje mi skrzynia w VW Bora 1.9 SDI 99r kod silnika AGP kod skrzyni DUS. Skrzynia wydaje dość osobliwe wycie ( jakby była dziura w kolektorze wylotowym, ale na luzie nie wydaje dźwięku) w zakresie 1800 do 2200 obrotów, najczęściej na 3 i 4 biegu. Sprzęgło jest nie "najświeższe" ale wiadomo jeszcze jest do użycia. Stwierdzam iż prawdopodobnie dzieje się coś z tymi nieszczęsnymi NITAMI na mechanizmie różnicowym (auto sprowadzone z belgii 2 lata u mnie). Jeśli ktoś przechodził poprzez tę awarie lub jest fachowcem to prosił bym o opisanie czy nie jest za późno na tak zwany (zestaw naprawczy) i czy owy zestaw faktycznie zapobiega wszystkim dolegliwością tej skrzyni, czy może lepiej oddać skrzynie do fachowca od przekładni. Bardzo prosił bym o pomoc :(



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Hałas ze skrzyni DUS VW BORA 1.9 SDI

Post autor: J.B.S. » ndz mar 11, 2012 20:29

Najlepiej jak byś już nie poruszał sie tym autem.Jeśli zrobisz dziurę w skrzyni naprawa będzie znacznie droższa. Do mechanika niech rozbierze skrzynię i oceni co sie stało.Jest bardzo prawdopodobne że to problem z nitami.
Z tego co mi wiadomo po fachowej naprawie problem nie powraca.
Oczywiście należało by zobaczyć czy jest olej w skrzyni najpierw.



siera101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 14:21

Re: Hałas ze skrzyni DUS VW BORA 1.9 SDI

Post autor: siera101 » ndz mar 11, 2012 23:00

dziękuje za podpowiedź olej w skrzyni jest (brak wycieków). Czyli czeka mnie teraz wyciąganie skrzynki :( no cóż muszę poszukać jakiegoś dobrego fachowca z poznania od przekładni.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Hałas ze skrzyni DUS VW BORA 1.9 SDI

Post autor: Haki » ndz mar 11, 2012 23:12

Znajdź takiego , który owe nity przerobi na śruby .... tylko na Alledrogo nie kupuj szajsu bo podobno słabe jak te nity VW .... więc lepiej znaleźć tokarza , który dorobi je z dobrej jakościowo stali ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

siera101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 14:21

Hałas ze skrzyni DUS VW BORA 1.9 SDI

Post autor: siera101 » śr mar 14, 2012 22:47

Mianowicie udało mi się sfinalizować całe przedsięwzięcie. Były to owe Nity plus łożysko. Cena u super FACHOWCA nie opodal Poznania to 700 zł. Pragnę nadmienić że mistrz rzemiosła okazał się prawdziwym znawcą tematu technologi VW. Serdecznie polecam. Jeśli ktoś będzie zainteresowany namiarami na fachowca proszę o PW. Pozdrawiam i Dziękuje koledzy za pomoc.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Hałas ze skrzyni DUS VW BORA 1.9 SDI

Post autor: Haki » czw mar 15, 2012 09:00

:bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Hałas ze skrzyni DUS VW BORA 1.9 SDI

Post autor: Matifcb » pt kwie 06, 2012 02:10

chcialbym sie dowiedziec czegos o zestawie naprawczym i sprawdzic u fachowca skrzynie i ja zregenerowac. Jestem z Bydgoszczy w kuj-pom wiec ten Twoj fachowiec 150km troche daleko ;( czego mialbym szukac?


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Hałas ze skrzyni DUS VW BORA 1.9 SDI

Post autor: czarekcw » pt kwie 06, 2012 08:04

Matifcb to nie jest daleko zważywszy na fakt, że facet wypróbowany i dobrze robi a remont skrzyni to nie jest hop siup. W swoim dziale regionalnym możesz się zapytać gdzie ktoś naprawia skrzynie.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Hałas ze skrzyni DUS VW BORA 1.9 SDI

Post autor: Matifcb » śr kwie 18, 2012 23:16

prosilbym kolege o dane kontaktowe i o opis roboty. Jak dlugo trwa naprawa ile trwa wyciagniecie skrzyni rozebranie sprawdzenie jej i zregenerowanie zestawem naprawczym. Dziekuje !


Bayern ist Meister

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Hałas ze skrzyni DUS VW BORA 1.9 SDI

Post autor: Matifcb » pt kwie 20, 2012 00:05

zestaw naprawczy w ASO 330zl, zamowie na nowy tydzien i w majowke jak nie bede potrzeoiwal auta oddam do mechanika swojego. Niech rozbierze wyjmie skrzynie sprawdzi co jest wstawi nowe podkladki i sruby z zestawu naprawczego i oby sie wszystko udalo.

Mam oferte od kogos z forum kupic zestaw naprawczy za 150zl. Mowi ze byl kupiony za 70E oto zdjecia. Jedyny mankament to brak jednej srubki. Czy da sie jakos dorobic srubke brakujaca ? czy ten zestaw jest dobry i taki jak z ASO czy to cos moze byc typu slabe zestawy z allegro ktore i tak pozniej sie rozwalaja ?

http://images37.fotosik.pl/1475/eabf5def222e9d9fmed.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://images50.fotosik.pl/1522/6e389aee38dc0768med.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


Bayern ist Meister

Romob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 16:57
Lokalizacja: Pyrlandia, MG

Hałas ze skrzyni DUS VW BORA 1.9 SDI

Post autor: Romob » ndz cze 24, 2012 18:51

Witam
Też jestem żywo zainteresowany tym kontaktem.
Skrzynia (DUS) zaczęła mi buczeć po szybkiej jeździe po autostradzie i wybiegiem na V biegu do małej prędkości (aż zaduduniły zawory).
Po tym już buczał przy przyspieszaniu (na luzie cicho).
Też wymieniłem sprzęgło, ale nie ma poprawy.
Napisałem na PW do autora wątku i .....czekam na adres :?



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Hałas ze skrzyni DUS VW BORA 1.9 SDI

Post autor: Matifcb » pn cze 25, 2012 16:04

ja wymienialem skrzynie moge dac numer do kolesia (skrzynia DUU DUW itp ) cena 750zl wysylka skrzyni kurierem 50zl. Mechanik mowil ze dobra skrzynia.
Mam rowniez na sprzedaz zestaw naprawczy NItow bo u mnie niestety byla do wymiana cala skrzynia. Zestaw prosto z ASO


Bayern ist Meister

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości