Variant wymiana gum/tulejek tylne zawieszenie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lanc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 10:26
Lokalizacja: k/Sulechowa

Variant wymiana gum/tulejek tylne zawieszenie

Post autor: Lanc » pn mar 05, 2012 17:09

Moje autko z profilu.
Mechanik zaśpiewał mi 200zł za samą robociznę co mnie trochę zszokowało.

Powiedzcie, to aż tyle roboty z tym jest?
Mając drobne ogarnięcie tematu i zaplecze (klucze itp) dam rade to samemu zrobić w max 2 dni czy potrzeba jakiś specjalistycznych narzędzi do tego?


Chodzi o te gumy co trzyma się całe tylne zawieszenie przy ramie, ta belka czy jak to zwać, trzeba rozbierać amortyzatory, linki i inne rzeczy żeby się do tego dostać czy jak?

Symptom jest taki że po podniesieniu samochodu do góry (w celu zmiany koła np) całe zawieszenie lata, około centymetr "bicia" czy wyrobienia tam już jest na tych gumach czy tulejach.

Mógł by ktoś podać mi jak to się dokładnie nazywa żebym mógł sprawdzić sobie ceny na allegro?

http://allegro.pl/tuleja-belki-tylnej-g ... 43719.html" onclick="window.open(this.href);return false; to coś takiego mam kupić?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Variant wymiana gum/tulejek tylne zawieszenie

Post autor: wojtas46 » pn mar 05, 2012 17:46

Tak to są tuleje tylnej belki , da radę zrobić to samemu , masz kilka tematów do pomocy
http://www.google.pl/custom?domains=for ... cof=&hl=pl" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

Variant wymiana gum/tulejek tylne zawieszenie

Post autor: maciejhan » pn mar 05, 2012 23:26

wpisz w wyszukiwarkę grafiki
"ściągacz tuleji tylnej belki"
poznasz odpowiedź na pytanie: jak to zrobić w 2 godziny.



Awatar użytkownika
Lanc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 10:26
Lokalizacja: k/Sulechowa

Variant wymiana gum/tulejek tylne zawieszenie

Post autor: Lanc » wt mar 06, 2012 00:15

Już mam, kurde na allegro wyszukiwanie wszystkiego mam w jednym palcu, czas uczyć się szukać na forum.

Dzięki za nakierowanie mnie, jutro jadę do miasta porównać ceny sklepowe i ewentualnie zakupić wszystko co potrzeba.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Variant wymiana gum/tulejek tylne zawieszenie

Post autor: KamilP » wt mar 06, 2012 19:58

Najgorszy w tej robocie jest korektor hamowania, chodzi o jego odkręcenie. Z tym dużo zabawy, czas swoje robi, przewody hamulcowe i śruby mocujące korektor są mocno skorodowane i przy tym chyba największe schody są. Tuleje można włożyć w belkę innymi sposobami niż ściągaczem, chociaż taki też można sobie zrobić samemu, można też te tuleje włożyć do zamrażarki (skurczą się) i belkę ogrzać palnikiem (rozszerzy się) i szybko włożyć obie części. Rozmawiałem z kolegą on ma jeszcze inny fajny patent na to ale nie pytałem o szczegóły :)



Awatar użytkownika
Lanc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 10:26
Lokalizacja: k/Sulechowa

Variant wymiana gum/tulejek tylne zawieszenie

Post autor: Lanc » wt mar 06, 2012 20:25

Sprawdzę z tą zamrażarką bo gdzieś to też przeczytałem, ciekawe jest czy różnica jest aż tak widoczna, jednak załatwiłem sobie kanał więc będzie mi trochę łatwiej, od razu termostat się wymieni bo od góry nie ma szans dojścia, trzeba by masę rzeczy odkręcić.

Ceny allegro tańsze od sklepowych średnio o 10zł na sztuce czegokolwiek więc czekam na paczki i zabieram się za robotę.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Variant wymiana gum/tulejek tylne zawieszenie

Post autor: KamilP » wt mar 06, 2012 20:31

Lanc pisze:od razu termostat się wymieni
Noo na kanale dużo łatwiej ale wraz pompę wspomagania (oczywiście jak wspomaganie masz) trzeba wykręcić ale to już prosta robota :bigok:



Awatar użytkownika
Lanc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 10:26
Lokalizacja: k/Sulechowa

Re: Variant wymiana gum/tulejek tylne zawieszenie

Post autor: Lanc » wt mar 06, 2012 20:45

KamilP pisze:
Lanc pisze:od razu termostat się wymieni
Noo na kanale dużo łatwiej ale wraz pompę wspomagania (oczywiście jak wspomaganie masz) trzeba wykręcić ale to już prosta robota :bigok:
... klimę i osłonę silnika też :/

do używania to dobre ale do naprawy to nie :D



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: Variant wymiana gum/tulejek tylne zawieszenie

Post autor: KamilP » wt mar 06, 2012 20:54

Lanc pisze:
KamilP pisze:
Lanc pisze:od razu termostat się wymieni
Noo na kanale dużo łatwiej ale wraz pompę wspomagania (oczywiście jak wspomaganie masz) trzeba wykręcić ale to już prosta robota :bigok:
... klimę i osłonę silnika też :/

do używania to dobre ale do naprawy to nie :D
Aaa ja nie mam to nie wiem :bigok: chociaż latem nieraz by się przydała..



Awatar użytkownika
Lanc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 10:26
Lokalizacja: k/Sulechowa

Variant wymiana gum/tulejek tylne zawieszenie

Post autor: Lanc » wt mar 13, 2012 13:54

Belka rozkręcona, gumy/tuleje wybite. Nie było żadnego problemu z tym "korektorem hamowania" bo... po prostu go nie ma, chyba że jest a ja nie wiem co to :P

Przewody hamulcowe to banalna sprawa, wystarczy zawleczkę wyciągnąć i w całości przewody wychodzą do góry bez ich rozkręcania czy rozbierania.

Prawdę mówiąc to odkręciłem tylko te dwie duże śruby mocujące całą belkę, wyjąłem te dwie zawleczki od przewodów hamulcowych i to wszystko. Jak spotkam tego mechaniola co mnie chciał tyle skasować za wymianę tego to go wyśmieje.

Do tego były 3 firmy tych tulejek więc ktoś kto to robił był baaardzo oszczędny i wymieniał chyba po jednej, smutno bo to samochód kogoś z tego forum :/
Ostatnio zmieniony wt mar 13, 2012 18:55 przez Lanc, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Variant wymiana gum/tulejek tylne zawieszenie

Post autor: KamilP » wt mar 13, 2012 14:59

Lanc pisze:Belka rozkręcona, gumy/tuleje wybite. Nie było żadnego problemu z tym "korektorem hamowania" bo... po prostu go nie ma, chyba że jest a ja nie wiem co to
Lewą śrubę odkręciłeś bez problemu? Bo ten korektor jest przy śrubie z lewej strony i bez zdejmowania korektora byś po prostu nie wyjął śruby :)



Awatar użytkownika
Lanc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 10:26
Lokalizacja: k/Sulechowa

Variant wymiana gum/tulejek tylne zawieszenie

Post autor: Lanc » wt mar 13, 2012 18:52

Doczytałem że niektóre wersje nie posiadają tego wynalazku, mam to szczęście że jestem posiadaczem takowej :D


Kuuuuurna rwali nać... "gniazdo" na tuleje w belce od strony pasażera jest wyrobione/wybite/wytłuczone/wy nie wiem co zrobione od zewnętrznej strony do tego stopnia że lata wszystko jak cholera :/

Tak jak by to było wyjeżdżone na maxa kiedyś kiedyś bez zmiany na nową część... ale mnie złość dopadła, no jak można tak zaniedbać auto. :banghead:
Tym bardziej że ktoś się tam postarał aby wymienić skrzynie, dołożyć klime, elektrykę itp itd a tu taki bubel... motyla noga rzucam mięsem na wszystkie strony :grrr:

Zostanie mi jutro przyspawać tuleje do belki za pomocą płaskowniczków tak aby jeszcze szło to odciąć przy kolejnej wymianie kiedyś tam. ehh :?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości