Praca na trzech cylindrach

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Spooky Fox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw lip 28, 2011 09:17
Lokalizacja: DKL

Praca na trzech cylindrach

Post autor: Spooky Fox » wt sty 03, 2012 14:21

Witam. Od pewnego czasu w moim "fajerze" pojawił się "mały" problem. Od czasu kupna (maj 2011) do mniej więcej połowy grudnia jeździłem tylko i wyłącznie na gazie. W grudniu przerzuciłem się na benzin, bo zaczął mi brać niesamowite wręcz ilości gazu. Jak na początku palił mi około 12 litrów LPG w mieście, tak teraz potrafi dojść nawet do 20! Więc przy obecnych cenach LPG i PB95 bardziej opłaca mi się jeździć na benzynie. Okazało się, że nie pracuje mi trzeci cylinder.

I tu pojawia się małe zamieszanie. Świeca daje iskrę, kabel jest dobry, a zmierzone ciśnienie na zaworze to 12 atmosfer. Świeca była wymieniana, kabel też. Wszystko jest nowe i czyste, więc to nie jest problem ani świecy ani kabli. Ciśnienie na poziomie 12 atmosfer pokazuje również, że zawór nie jest wypalony. Co jest jeszcze śmieszniejsze - po odpaleniu go oczywiście obroty falują, ale jak kilka razy przygazuję, wydaje się, że ten cylinder zaczyna normalnie działać *_* Wydaje mi się, że gdzieś może łapać powietrze, ale nie mam pewności.

Nie mam zielonego pojęcia co to jest, a nie chcę w ciemno jechać na warsztat, żeby mi nie zaczęli wymieniać jakichś urojonych problemów, żeby tylko więcej zarobić.

Ktoś ma jakieś pomysły w czym może być problem?


"Because icons never die. They just...get...faster"

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Praca na trzech cylindrach

Post autor: Paweł Marek » wt sty 03, 2012 15:10

zrób może reset sterownika przez odpięcie aku opis na forum. Poza tym napisze tyle że jesli oceniasz że silnik nie zmienia obrotów po wyjęciu jednej ze świec - to może to być całkowicie mylne i szukać trzeba gdzie indziej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Spooky Fox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw lip 28, 2011 09:17
Lokalizacja: DKL

Re: Praca na trzech cylindrach

Post autor: Spooky Fox » wt sty 03, 2012 15:53

Paweł Marek pisze:Poza tym napisze tyle że jesli oceniasz że silnik nie zmienia obrotów po wyjęciu jednej ze świec - to może to być całkowicie mylne i szukać trzeba gdzie indziej.
A możesz rozwinąć myśl? Bo rzeczywiście tak było, że wyjmowałem po kolei świece i właśnie na trzecim cylindrze nie tracił w ogóle obrotów. A reset zrobię jeszcze dziś, to napiszę co i jak. Dzięki.


"Because icons never die. They just...get...faster"

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Praca na trzech cylindrach

Post autor: Paweł Marek » wt sty 03, 2012 19:19

jak mam rozwinąć myśl :) po prostu tak jest że wolne mogą nie reagowac na wyłącznie jednej fajki (sam się na tym przejechałem parę razy), napewno odczujesz spadek mocy silnika i szarpanie przy przyśpieszaniu z wolnych obrotów jeśli jeden cylinder nie działa. Na podstawie tego co napisałeś można prawie napewno stwierdzić że pracują wszystkie cylindry, przecież wtryskiwacz jest jeden i obsługuje wszystkie cylindry, a świecę sprawdziłes że iskrę ma, sprężanie sprawdziłeś więc co, aż takich cudów w VW niema.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Spooky Fox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw lip 28, 2011 09:17
Lokalizacja: DKL

Praca na trzech cylindrach

Post autor: Spooky Fox » wt sty 03, 2012 19:30

No właśnie. Tu jest pełna zajebistość z tym, co się dzieje z tym samochodem. Po zgazowaniu go kilka razy wszystko jest okej. Moc jest, przy przyśpieszaniu nie ma żadnego problemu...więc cylinder niby nie działa, a jednak działa...więc nie mam pojęcia co to jest :/


"Because icons never die. They just...get...faster"

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Praca na trzech cylindrach

Post autor: J.B.S. » wt sty 03, 2012 22:20

Sprawdź czy nie zasysa lewego powietrza. Pęka przewodzik który łaczy serwo z kolektorem ssącym.Taki gumowy łącznik przy kolektorze.
Zazwyczaj silnik na wolnych obrotach pracuje ,tak jak by kulał na jeden cylinder.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Praca na trzech cylindrach

Post autor: Johnatan » śr sty 04, 2012 00:44

Spooky Fox pisze:12 atmosfer
o kurde 12? to możliwe ? zazwyczaj spotykam 9-10


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Spooky Fox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw lip 28, 2011 09:17
Lokalizacja: DKL

Praca na trzech cylindrach

Post autor: Spooky Fox » śr sty 04, 2012 20:18

Zrobiłem reset i nadal jest to samo. Cylinder nie pracuje od momentu odpalenia silnika do momentu kilkukrotnego przygazowania. :/

Dla pewności zmierzyłem jeszcze raz ciśnienie - nadal pełne, tłuste 12 atmosfer *_*


"Because icons never die. They just...get...faster"

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Praca na trzech cylindrach

Post autor: Johnatan » śr sty 04, 2012 22:43

Odłącz wtrysk od paliwa i na zimnym silniku odpal go na plaku. Postaraj sie dawać mu cały czas taką samą dawkę. Nie za dużo nie za mało. Zobacz jak bedzie chodził silnik. Jak tak samo, problem nie tkwi w paliwie.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Praca na trzech cylindrach

Post autor: Paweł Marek » czw sty 05, 2012 01:27

Spooky Fox pisze:Cylinder nie pracuje od momentu odpalenia silnika do momentu kilkukrotnego przygazowania. :/
Może faktycznie iskra zanika bo ucieka w kopułce albo z metalowej osłony fajki. Patrz po ciemku słuchaj czy nie skacze lewa iskra gdzieś.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

Praca na trzech cylindrach

Post autor: jacek100 » czw sty 05, 2012 19:11

panowie przewody nic nie warte! i pali wiecej jest slaby a dwa podstawa wtrysku do sprawdzenia



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Praca na trzech cylindrach

Post autor: Johnatan » czw sty 05, 2012 20:43

Albo mam pomysł !
odpal silnik i niech kuleje. i ściągnij jakiś kabel zapłonowy. jak silnik nie zmieni charakterystyki pacy to masz wine świecy lub kabla lub czegoś. :bajer:


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Karmel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:36
Lokalizacja: Lublinitz
Kontakt:

Re: Praca na trzech cylindrach

Post autor: Karmel » ndz sty 08, 2012 16:43

Johnatan pisze:Albo mam pomysł !
odpal silnik i niech kuleje. i ściągnij jakiś kabel zapłonowy. jak silnik nie zmieni charakterystyki pacy to masz wine świecy lub kabla lub czegoś. :bajer:
to juz było w drugim poście wypisanym przez Paweł Marek jak i samego aAutora.. ale luz :hmm:
Spooky Fox, podałeś przyczynę że to garnek nie pali, jednak wszystko wskazuje na to ze to złudne stwierdzenie i powinieneś szukać czegoś w tematach "falują obroty". jest kilka rad co do takiej diagnozy. pozdróvwka.


Obrazek

jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

Praca na trzech cylindrach

Post autor: jacek100 » ndz sty 08, 2012 18:17

przewody dawac beda iskre ale nieprawidlowa ,jakie firmy przewody napisz?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości