duże spalanie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

damian1501
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 20, 2011 20:53

duże spalanie

Post autor: damian1501 » śr gru 28, 2011 02:04

Witam . Mam problem , gdyż mój golf z silnikiem 1.3 przy spokojnej jedzie pali mi 12 litrów gazu . Wydaje mi sie ze to stanowczo za duzo . Nie ma teraz znowu takich dużych mrozów wiec bardzo mnie to dziwi . Jeżdże nim krótkie trasy rzędu kilku kilometrów . Ale to i tak chyba za duzo jak na taki maly silnik . Prosze o rady . Z góry dziekuje :)



Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

duże spalanie

Post autor: arek żet » śr gru 28, 2011 15:40

tak pali na krotkich odcinkach niestety ja tez mam 1.3 bez gazu i tez czesto jezdze po 2 - 3km i postoj tazke zima jest makabraaaaa....



marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

duże spalanie

Post autor: marko125-90 » śr gru 28, 2011 16:15

Jak stara jest instalacja gazowa? IIgen? Może i sam parownik mieć dość, albo filtry zapchane. Posprawdzaj to, cudów się nie spodziewaj, bo poniżej 11litrów to będzie ciężko zejść. Sam mam nową instalację i 11litrów w zimie to norma na krótkich odcinkach



damian1501
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 20, 2011 20:53

duże spalanie

Post autor: damian1501 » śr gru 28, 2011 16:46

Teraz jest jeszcze gorzej . Dwa dni temu zatankowałem do pełna zrobilem 100 km i dzisiaj znowu zatankowałem do pełna . Weszło 17 litrów . Juz nie wiem co jest z tym samochodem . Pomóżcie !



Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

duże spalanie

Post autor: arek żet » sob gru 31, 2011 14:03

może gdzieś gaz ucieka spod miksera ale tak jak kolega wyżej pisał cudów sie nie spodziewaj:(



Awatar użytkownika
Spooky Fox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw lip 28, 2011 09:17
Lokalizacja: DKL

duże spalanie

Post autor: Spooky Fox » wt sty 03, 2012 14:11

Zobacz czy Ci wszystkie gary pracują. Mój 1.8 spalał ostatnio 18 litrów gazu w mieście. Po tygodniu dowiedziałem się, że mi jeden gar nie działa, przez co spalanie poszło do góry.

Możesz jeszcze zerknąć na filtr paliwa, czy nie jest zapierdzielony syfem. Wiem z doświadczenia, że to pomaga. Nie dużo, ale to zawsze jeden, dwa litry mniej.


"Because icons never die. They just...get...faster"

jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

duże spalanie

Post autor: jacek100 » czw sty 05, 2012 19:15

ustaw lpg u gazownika. zobacz podstawe wtrysku czy nie jest zerwana ,swiece i przewody sprawdz maja wplyw na spalanie



Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

duże spalanie

Post autor: arek żet » czw sty 05, 2012 21:09

swiece oglądnij czy jednakowo wygladają



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

duże spalanie

Post autor: Johnatan » pt sty 06, 2012 01:26

Nie możesz obliczać spalanie z LPG. Jak zatankujesz Gaz to dostajesz w zbiornik Propan i Butan. Gazy te mają całkiem inną temperature wrzenia. Zmienijąc tą temperaturę gazy mają cąłkiem inną lotność. Gazy te mają całkiem inną kaloryczność z czego po wyzerowaniu baku masz nadal jakiś gaz w zbiorniku. LPG posiada w sobie też. Metan, Etan, etylen, petany.. W różnych ciśnieniach gaz też inaczej sie zachowuje. Gdy masz gorąco to gaz ma wyzsze ciśnienie, jak masz niską temperaturę gaz ma mniejsze ciśnienie. Nie wiem w jaki sposób dystryubutory przeliczają paliwo. Pistolet Pb D odbija gdy paliwo dotknie pistoletu. A LPG ? jak cisnienie wzrośnie ? jak płynny gaz doleci do pistoletu ? może zbiornik sam zamykla zawór butli ? Nie wiem nie znam sie ale biorac pod uwage wzrost ciśnienia, nadmiar jakiegoś gazu fauszuje tankowanie i to nie jest oszustwo tylko dystrybutor nie moze więcej nie jesteście oszukani bo skasował tyle ile zalał. Kiedyś jeden mądry człowiek mi to tłumaczył ale nie pamietam dokładnie.

Ps. co do spalania patrz na benzynie. ja wiem że jest droga, ja wiem że waszym koszmarem jest jeździć na benzynie. Ale zrób to dla dobra nauki i sprawdz spalanie na benzynie.. To jest normalna ciecz która nie zmienia swoich wartosci od temperatury tak jak gaz.

po drugie PS :D sprawdz ustawienie zapłonu, czy rozrząd czasam ijest walniety. jak bedzie walniete te rzeczy to on musi łoić 20litrów. Jak on nie ma w ogóle mocy a ty masz pedał w podłoge żeby w ogóle jechał to poli 20l.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

duże spalanie

Post autor: Paweł Marek » pt sty 06, 2012 10:01

damian1501, po pierwsze typ silnika lub info czy gaźnik czy wtrysk - to jest wymóg reulaminowy bez tego bedzie kosz. Po drugie jak kolega wyżej pisze: najlepiej oceniż spalanie i w ógóle stan silnika jeżdżąc na benzynie. Jesli bedzie ok to już wiesz że winna jest instalacja gazowa. I wówczas pozostaje prosta regulacja - ale tu znowuż trzeba gdybac bo nie napisałeś jaka genercja instalacji. Czyli najpierw uzupełnij dane.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

duże spalanie

Post autor: jacek100 » sob sty 07, 2012 20:52

zobacz przewody czy swieca w nocy ,jak tak to juz masz odpowiedz.ja mam 1300 i mam okolo 1 obrotu na pokretle 9l lpg odpisz



damian1501
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 20, 2011 20:53

duże spalanie

Post autor: damian1501 » ndz sty 08, 2012 23:36

To jest 1.3 na pełnym wtrysku . Ale ostatnio wyregulowalem mu gaz i wyczyściłem wszystkie filtry i teraz mysle ze powinno byc wszystko w porzadku . A jesli chodzi o sprawdzenie spalania na benzynie w moim przypadku jest nie mozliwe , ponieważ moj golf jeździ tylko na gazie . Nawet jesli go przełączam na sama benzynę caly czas pozostaje na gazie



damian1501
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 20, 2011 20:53

duże spalanie

Post autor: damian1501 » pn sty 09, 2012 11:41

Przewody mam zaizolowane wiec moze byc cos z nimi nie tak . Na pokretle mam około półtora obrotu . Próbowałem mu zmniejszyć dawekę ale wtedy on poprostu nie ma wtedy sily . Wiec tylko wymienię przewody i zobacze co wtedy bedzie sie dzialo . Jesli to nie będzie to odpuszcze sobie i będę jeździł tak jak jest albo zmienie samochód :)



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

duże spalanie

Post autor: Johnatan » pn sty 09, 2012 16:44

damian1501 pisze:albo zmienie samochód :)
Robicie z igły widły. Nie potrafisz naprawić to daj komuś kto umie. kup sobie renówke 19stkę w gazie albo meganke coupe. piękny okrągły bezproblemowy samochód. Dziś mi jeden pan powiedział że " kupiłem mojej żonie mk4, to dopiero był szajs, typowy babski samochód. Zmieniłem na reno clio i najlepszy samochód na świecie"


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości