Pytanie odnośnie generatora hho

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Grapler25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 12, 2011 20:37

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: Grapler25 » pn gru 12, 2011 20:51

Witam was, i mam pytanko zakupiłem generator hho (http://allegro.pl/generator-hho-sprawdz ... 01263.html) mam golf III 1.9gtd + boost pin czyli gdzieś 83 konie , i tu moje pytanie czy od tego generaora który ma polepszyć dynamikę i zmniejszyć spalanie nic nie stanie się z silnikiem (turbiną itd) gadałem z tym chłopakiem co się tym zajmuje i powiedział że realnie z 7 l ropy zejdzie mi do 4,5-5l na 100km, co o tym sądzicie i czy nic nie stanie mi sie od tego z silnikiem ?



Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: Tomek » wt gru 13, 2011 16:17

Bez regulatora PWM czyli natęzenia prądu, rozwali ci akumulator i/lub bardzo szybko zeżre ci szczotki na alternatorze

Ciekaw jestem jakie wyniki uzyskasz, stać nic się nie powinno oile podłączysz wszystko z głową


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

Grapler25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 12, 2011 20:37

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: Grapler25 » czw gru 15, 2011 22:43

regulator pwm ? co to jest i ile to kosztuje ? i dlaczego może mi rozwalić akumulator lub zeżreć szczotki na alternatorze ?

edit:ja mam w zestawie amperomierz z przekaźnikiem do właczania i wyłaczania żeby nic się nie stało z aku



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: prezesik25 » pt gru 16, 2011 06:52

Poniżej masz pierwszą część filmiku nt. budowy i montażu generatora wodoru, tych części jest ok 20, obejrzyj wszystko i będziesz wiedział o co chodzi.

" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu masz obszerny temat o HHO:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1022013.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Możesz też spróbować tego ( system GEEP autorstwa Paul Pantone lub GEET SPAD PANTONE REACTPOR )

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic494917-120.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek
Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: Shmatan » pt gru 16, 2011 11:09

Grapler25, wydałeś 260zł na coś co nie działa - taki nowy magnetyzer... gratuluje.
Grapler25 pisze:powiedział że realnie z 7 l ropy zejdzie mi do 4,5-5l na 100km
realnie zacznie przybywać ropy w baku jak założysz jeszcze 2 takie



Grapler25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 12, 2011 20:37

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: Grapler25 » sob gru 17, 2011 20:14

niby w expresie łódzkim na pierwszej stronie jest koleś który też ma taki generator i mówi że spalanie poszło o 3 litry w dół i podniosło moc



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: Shmatan » sob gru 17, 2011 22:24

Grapler25, o magnetyzerach też tak pisali... ba - i o moto doktorze, i o kropieniu samochodów święconą wodą.

Stawiam dobrego litra pierwszemu, który na papierze udowodni mi że coś takiego może działać.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: prezesik25 » ndz gru 18, 2011 11:54

Shmatan pisze:Stawiam dobrego litra pierwszemu, który na papierze udowodni mi że coś takiego może działać.
Nie chcę nic mówić, ale ja niedługo sam będę taki generator HHO budował, bo sporo dojeźdżam do pracy i szukam oszczędności, ale nie będę nic kupował na allegro, tylko sam to wszystko zbuduję, to proste.


Obrazek
Obrazek

Domcioo20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: wt sie 23, 2011 18:32

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: Domcioo20 » śr sty 11, 2012 14:07

A ja podchodze do tego z lekkim dystansem, ale wiem że cos takiego może działać. Wkurzają mnie wypowiedzi niektórych osób, które myslą że są fajne i pisza tu swoje wywody nie wnoszące nic do tematów. Jesli ktos zainteresowany jest HHO niech po proastu spróbuje. a gadanie takie ze poprzez wmontowanie 2 takich generatorów zacznie przybywać więcej ropy jest co najmniej śmieszne. Auto działać działa na czyms takim bo sam widziałem, ale nie stety nie wiem jak to wpływa rzeczywiście na spalanie. Słyszałem nawet że w 3miescie w jakimś warsztacie to montuja:P. Czyli chcac nie chcąc muszą spełniac jakies wymagania, inaczej takie zaklady by po prostu nie istniały...



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: -=ren=- » śr sty 25, 2012 12:36

Shmatan, to że w cos nie wierzysz nie znaczy że nie funkcjonuje według pewnych założeń.
Shmatan pisze:Stawiam dobrego litra pierwszemu, który na papierze udowodni mi że coś takiego może działać.
Ja Ci postawie drugiego jak na papierze udowodnisz że to NIE DZIAŁA... :bajer: Na pewno do tego celu będziesz musiał sprawdzić o co w tym wszystkim chodzi i zauważysz że nie trzeba wielkiej filozofii, a wystarczy znajomość fizyki ze szkoły podstawowej. Dyskusja nad celowością sposobami itp jest tutaj: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=3&t=425120" onclick="window.open(this.href);return false; Shmatan, przecież sam bierzesz w niej udział, a do tej pory nie chce Ci się udowodnić, że ona nie działa, albo po to żeby nabijać pianę, albo tez już może brakować Ci pomysłu. Podobnie jak jak tym którzy szukają nowych argumentów jak autor tego postu na montowanie tego u siebie i oszczędności.... :pub:


vwlifestyle.pl
Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: Shmatan » śr sty 25, 2012 21:19

-=ren=-, ależ kolego - prosta sprawa udowodnić że to nie działa ;]

Rozbicie wody na wodór i tlen pochłania więcej energii niżli można ze spalania takiej mieszanki uzyskać - finito.
-=ren=- pisze:to że w cos nie wierzysz nie znaczy że nie funkcjonuje według pewnych założeń
Wierzyć można w rzeczy które nie są pewne lub nie są do końca zbadane (czyli jakby pomiędzy 0 a 1) - działanie generatora HHO to troche jak określenie czy butelka z wodą mineralną stojąca obok mnie istnieje... wg. wszelkich znanych mi zasad taki generator nie może działać (chociaż jeżeli ktoś udowodni że działa to chwała mu za to, bo nie dość że naucze się czegoś nowego to jeszcze sam sobie taki zmajstruje), więc można z całą pewnością przypisać mu 0 ;]

P.S. Adres do wysyłki tej flaszki na pw Ci podać ;]?



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: -=ren=- » śr sty 25, 2012 23:05

Shmatan pisze:Rozbicie wody na wodór i tlen pochłania więcej energii niżli można ze spalania takiej mieszanki uzyskać
czyli można, a za chwilę:
Shmatan pisze: wg. wszelkich znanych mi zasad taki generator nie może działać
czyli nie można... zero dowodu i konsekwencji, oprócz ślepego upierania się że nie działa, choć działa... musisz się określić albo w lewo albo w prawo. Co do pijaństwa niestety nie spisałeś się "kolego" i tym razem się nie napijemy. Aczkolwiek dobrze byłoby z kimś takim jak Ty pogadać oko w oko... :pub:
Grapler25, będziesz chyba naszym wybawcą i sam rozstrzygniesz jak odstaniesz to "cudo", czy efekt jest na plus=oszczędnościom, czy na minus=stratom ze spalania paliwa na napędzenie alternatora i 400 watowego dodatkowego urządzenia elektrycznego.
A druga kwestia to właśnie te 400W, to raptem praca równoważna z niecałym 0,6KM. Tylko czy dałoby się to jakoś przeliczyć na zużycie paliwa... Muszę się zastanowić. Shmatan, jeszcze jedno... Spróbuj rozpatrzeć ten układ jako wspomagający spalanie, a nie jako indywidualne źródło zasilania...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: Shmatan » śr sty 25, 2012 23:26

-=ren=-, przeczytaj jeszcze raz co napisałem... bo albo grasz głupa, albo robisz ze mnie głupa ;]

Rozbicie wody na wodór i tlen jest śmiesznie proste, ale w tym wypadku zupełnie nieopłacalne, teraz rozumiesz? Jazda z takim generatorem pod maską moim zdaniem ZWIĘKSZA spalanie, bo energia potrzebna do zasilenia generatora (energia powstała w silniku) jest większa niż energia uzyskana ze spalania produktów tego generatora. Bierze to się stąd, że każdy element układu z założenia ma sprawność mniejszą od 100% (czyli od 1) i to znacznie - dla alternatora to pewnie maks 80%, dla silnika spalinowego na pewno nie wiecej niż 40%, a dla reakcji elektrolizy około 30%. Przy takich założeniach każde 100W dostarczone do układu oznaczałoby że gdyby całą moc silnika przeznaczyć na ruszanie alternatora (który w założeniu ma układ zasilać, prawda?) a nie na poruszanie samochodu to w kolektorze dolotowym zostałoby 30W, w cylindrach już 12W, a na kablach z alternatora do generatora 9.6W - wiem że waty są tu słabe do porównania, ale przynajmniej jasno można na nich wytłumaczyć zjawisko które zachodzi. I te proste obliczenia pokazują, że gdyby tych 100W nie dostarczać do układu to mielibyśmy 100W w akumulatorze (znowu napisze - wiem że w akumulatorze nie mamy określonej liczby wat... to takie daleko idące uproszczenie), więc o 100W mniej musiałby wytworzyć alternator, więc o 100W mniej paliwa musielibyśmy spalić. A używając tego super generatora HHO mamy strate ponad 90%!

Oczywiście napisze to ponownie - mogę się mylić, ale jak dotąd żaden użytkownik nie pokazał mi gdzie się myle. A mylić bym się chciał, bo to oznaczałoby że mógłbym zmniejszyć swoje wydatki na paliwo.

A Ciebie, kolego -=ren=-, prosze bardzo żebyś to przeczytał dokładnie i wskazał mi gdzie widzisz to "zero dowodu i konsekwencji, oprócz ślepego upierania się że nie działa, choć działa"



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: jhosef » czw sty 26, 2012 00:23

-=ren=- pisze:A druga kwestia to właśnie te 400W, to raptem praca równoważna z niecałym 0,6KM. Tylko czy dałoby się to jakoś przeliczyć na zużycie paliwa...
Generator działa bo musi. Problem jest taki, ze nie jest to perpetuam mobile i nie może dawać więcej niż pobiera prądu z alternatora. A pamiętajmy jeszcze o stratach. Jak ktoś chce sprawdzić czy to działa to niech wrzuci do wody w szklance sprawną baterię paluszek i weźmie zapalniczkę. Będzie lekkie bąbelkowanie i będzie sie spalał wodór z rozkładu wody.

Ale to są reakcje wymagające dużego nakładu energii gdyż wiązania w cząsteczce wody są bardzo trwałe. Dlatego nie mamy aut na wodór, puki nie będze taniej metody produkcji to nic z tego. Z tego co zrozumiałem te instalacje to wykorzystują oprócz prądu elektrycznego - energię wiązań chemicznych czy jak to tam zwał przez zastosowanie środka żrącego - zdaje się sodu kaustycznej - poprawcie mnie jeśli się mylę ale nie chce mi się nawet sprawdzać. Mimo wszystko nie sądzę aby bilans energetyczny tego eksperymenty był aż tak korzystny.

Oszczędność kg on na 100 km to około 42 MJ, mało to nie jest. W te miejsce trzeba 3-4 kg wodoru na oko - nie mam siły obliczać dokładnie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości