wąż odprowadzajacy cieplo znad kolektora

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tylkojedno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 26, 2011 20:24

wąż odprowadzajacy cieplo znad kolektora

Post autor: tylkojedno » sob lis 26, 2011 20:51

Po wizycie u gaznikowca i jego naprawach (bo posiedam golfa 1.8 w gazniku) powiedzial ze dobrze by bylo gdyby ten wlasnie waz dolotowy podpia. zakupilem waz o odpowiedniej srednicy i nasuwa sie pytanie , czy czasem mi nie brakuje jakiego elementu na kolektorze , chodzi o to jak jak zakonczyc ten waz ? czy ma byc to gola rura czy zakonczona powinna byc czyms w rodzaju bryly przestrzennej ?



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

wąż odprowadzajacy cieplo znad kolektora

Post autor: Johnatan » sob lis 26, 2011 21:53

Masz wszystko narysowane na rysunku. Tak to ma być. W zalezności od silnika, filtr powietrza masz przed lub za klapą filtr powietrza. Bardzo ważna jest ośka narysowana na żółto. ma być ona sprawna. Często korodują i nie zacierają. Proponuje nasmarować. Wąz kupujesz odpowiedniej śrenicy i musi pasować na kolektor i na dolot powioetrza. wąż ma byćgiętki taki zbrojony drutem jak spiralka.

Obrazek


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

tylkojedno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 26, 2011 20:24

wąż odprowadzajacy cieplo znad kolektora

Post autor: tylkojedno » sob lis 26, 2011 23:12

Wielkei dzieki za rysunek i pomoc. Tylko mam pytanie jak to ma wygladac na kolektorze , waz mam kupiony o odpowiedniej srednicy , nakreca sie wlasnie na rozgalezienie z dolotu zimnego powietrza i cieplego ( na wyjsciu gdzie powinien byc waz ciagnacy cieple powietrze nie ma nic ) wiec kupielm go z polecenia gaznikowca ,ze to pomoga nagrzac sie silnikowi szybciej zima i spalanie przez to moze spac troche. Mi kokretniej chodzi o samo zakonczenie weza na kolektorze jak to tam ma wygladac, czy poprostu ma byc to dociagnietew okolice kolektora czy jakis elemnet powinien na mim byc.



Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

wąż odprowadzajacy cieplo znad kolektora

Post autor: c-master » sob lis 26, 2011 23:54

IDzie tam taka blacha cienka odpowiednio wyprofilowana tak, aby łapać to ciepłe powietrze z nad kolektora- takie coś jak na foto. Obrazek


było już ich trochę ....
Obrazek

tylkojedno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 26, 2011 20:24

wąż odprowadzajacy cieplo znad kolektora

Post autor: tylkojedno » ndz lis 27, 2011 01:01

Wielkie dzieki , jutro wskakuje pod auto i zobacze jak to u mnei wyglada, z gory bylo widac kawalek blachy przygnitej i na jednej śrubie przykreconej .
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości