Dziwne rzeczy sie dzieją

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DIDARO
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 629
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:47
Kontakt:

Dziwne rzeczy sie dzieją

Post autor: DIDARO » sob lis 12, 2011 14:49

Jak w temacie , dzieją się dziwne rzeczy .
Nawet nie wiem od czego zacząć !
Zacznę od tego że płyn hamulcowy mi znika a nie mam wycieków , znika też płyn chłodniczy .Praca silnika jest ustawiona 1100 po wciśnięciu kamulca obroty zaczynają się wahać i gaśnie .
Dolałem płyn chłodzący i się zdziwiłem bo powstała taka dziwna piana jak bym Kawę gotował :goof: , o cholerę tu chodzi ??
Mam pewne podejrzenia , coś z serwem nie tak , ale nie jestem pewien .
Pomozcie koledzy swoja wiedzą .



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Dziwne rzeczy sie dzieją

Post autor: pinstonvw » sob lis 12, 2011 15:24

Standardowa procedura sprawdzenia serwa: na wyłączonym silniku popompuj pedałem hamulca w celu opróżnienia podciśnienia w układzie. Potem na wciśniętym pedale hamulca odpal silnik. Pedał powinien odczuwalnie opaść do dołu. Jeśli się tak nie dzieje to serwo walnięte. Falujące obroty przy hamowaniu dają sporo do myślenia. Płyn hamulcowy może Ci uciekać albo na samej pompie (musisz ją odciągnąć i zobaczyć czy tłoczysko jest mokre), albo na korektorze siły hamowania (najlepiej to ustrojstwo wyrzucić i wstawić złączki), albo może cylinderki puszczają ale to też trzeba sprawdzić. Jeśli chodzi o płyn chłodniczy i nie ma NIGDZIE wycieków to obstawiałbym uszczelkę pod głowicą. Powąchaj płyn czy czuć w nim olej, albo odwrotnie sprawdź w oleju czy nie ma śladów płynu.


...

DIDARO
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 629
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:47
Kontakt:

Dziwne rzeczy sie dzieją

Post autor: DIDARO » sob lis 12, 2011 15:36

Wszystko sprawdzałem nie ma wycieków , w oleju nie ma wody , bo gdyby był to zrobił by się biały osad .
Co do tego serwa to jasze sprawdzę według twoich wskazówek .


albo na korektorze siły hamowania (najlepiej to ustrojstwo wyrzucić i wstawić złączki),

??



DIDARO
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 629
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:47
Kontakt:

Dziwne rzeczy sie dzieją

Post autor: DIDARO » sob lis 12, 2011 15:37

jakie złonczki , na co one ?



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Dziwne rzeczy sie dzieją

Post autor: pinstonvw » sob lis 12, 2011 15:47

Złączka która łączy oba końce przewodów hamulcowych. Takie coś http://www.trabiteile.de/images/bremsl_verbinder.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Nowy korektor trochę kosztuje, a bez niego nawet lepiej się hamuje (tylko z wyczuciem). Tylko sprawdź czy Ci korektor przecieka! Płyn chłodniczy tak czy inaczej musi gdzieś ubywać. Skoro nie ma go w oleju to może się przepala razem z paliwem (zwłaszcza rano powinna być widoczna biała chmura z wydechu).


...

Awatar użytkownika
pozdraVWiam
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr sty 27, 2010 12:11
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Dziwne rzeczy sie dzieją

Post autor: pozdraVWiam » ndz lis 13, 2011 20:35

co do płynu chłodniczego to sprawdź czy przypadkiem w nagrzewnicy nie ma małej dziurki i nie leci pod dywan gdzieś,ja juz to przerabiałem i okazało się ze pod dywanem mam jeziorko.


viewtopic.php?f=87&t=426893" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Dziwne rzeczy sie dzieją

Post autor: jhosef » pn lis 14, 2011 11:51

Płyn hamulcowy nie ma możliwości znikania jak kamfora. Podejrzewam, że jeśli nie masz wycieków to wali Ci przez pompę do serwa. Może z serwa połyka do silnika przez podciśnienie:)

Wyciągnij podciśnienie z serwa (jest na wcisk) i zobacz czy nie masz tam wilgotno.

Co do płynu chłodniczego to standard do sprawdzenia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości