co jest źle z tym mechanizmem?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

co jest źle z tym mechanizmem?

Post autor: gixy » wt lis 08, 2011 21:05

Witajcie-

mam prosbe- cos strzelilo przy probie opuszczenia szyby i korbka szła b.ciezko, a szyba ani drgnela.wyjalem mechanizm i wyglada on tak- co jest nie tak i co strzelilo? Da sie to naprawic,mial Ktos z Was taki przypadek czy kupic nowy?
Obrazek Obrazek
Chyba tutaj cos nie tak- z tym peknieciem
Obrazek
no i wydaje mi sie ze tu jest główna przyczyna...?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jakies podpowiedzi?


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: co jest źle z tym mechanizmem?

Post autor: matiz_1990 » wt lis 08, 2011 21:52

Pewnie linka się zerwała na bębnie. Naprawiać nie ma sensu, lepiej kupić dobrą używkę i założyć. Używkę, bo ja kupiłem nowy i wytrzymał bardzo krótko, coś koło trzech tygodni :?


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

co jest źle z tym mechanizmem?

Post autor: Paweł Marek » wt lis 08, 2011 22:30

gixy, tak winny jest ten element powinien być umocowany na końcu prowadnicy - odpadł pewnie się połamał jego zaczep i tyle. NIe bardzo jest z tym coś zrobić, sprawdź czy nie da się go umocować na miejscu i jakoś przymocować drutem czy jakkolwiek. Jeśli nie to nawet jakbyś zdobył taki z używki to jak go nałożysz na linkę? Musiałbyś ją rozwinać z bębenka odciąć jej zaczep i dopiero przekładać przez ten plastyk, nie opłaca się bawić więc jak nie dasz rady go założyć i umocować to rób jak kolega wyżej radzi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

co jest źle z tym mechanizmem?

Post autor: jhosef » śr lis 09, 2011 10:55

gixy, JA naprawiłem taki mechanizm. Miałem dokładnie tak samo rozwalone po próbach na ziemi bez szyby. Szyba jest ogranicznikiej i jej brak przesuwa mechanizm tak wysoko, że wszystko pada. Udało mi się to założyć ale nie jest to proste i może doprowadzić przynajmniej do dużej ilości ostrych słów jakie wyjdą z Twoich ust.

Ja próbowałem założyć po odczepieniu z bębenka. Ostatecznie okazało się, że łatwiej jest na zmontowanym. Ale to juz sam zobaczysz jak Ci wyjdzie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości