Przy kupnie nowego aku wyszedł pewien kwiatek

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Przy kupnie nowego aku wyszedł pewien kwiatek

Post autor: wron » sob paź 15, 2011 20:10

Witam.
Przy kupnie nowego aku wyszedł pewien kwiatek. W instalacji występuje za niskie napięcie ładowania aku.
Ładowanie aku z wyłączonymi odbiornikami - 13,25V
Ładowanie aku z włączonymi światłami - 12,85V
Ładowanie aku z włączonym wszystkim co możliwe - 12,15V (czyli wręcz rozładowuje aku).
Co ciekawe było też sprawdzone napięcie na alternatorze (niestety nie wiem dokładnie gdzie było dotknięte miernikiem) i wynik 14,24V.

Powyższe napięcia są niezależne od obrotów i są stałe i stabilne.

Pierwsze co zrobiłem to odkręciłem śrubę która jest za akumulatorem i sprawdziłem czy masa do karoserii nie skorodowała ale wyglądało tam wszystko na "lustro".

Gdzie mam szukać przyczyny niskiego napięcia ładowania?

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Przy kupnie nowego aku wyszedł pewien kwiatek

Post autor: marcinek84 » sob paź 15, 2011 20:43

Sprawdź masę przy alternatorze i plus. Bo 1V spadku to dużo między alternatorem a akumulatorem. Jak masz miernik to sprawdzić opór + od aku do alternatora oraz masę, może łączenie końcówka przewód zaśniedziało.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

SiNi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 30, 2009 09:34
Lokalizacja: prawie z Częstochowy

Przy kupnie nowego aku wyszedł pewien kwiatek

Post autor: SiNi » sob paź 15, 2011 22:07

U mnie w podobnej sytuacji elektryk samochodowy zrobił w ten sposób, że dodał dodatkowy przewód alternator(+) - akumulator (+). Przypuszczam, że ma to swoje jakieś wady, ale ładowanie jest za to dobre. Przynajmniej teraz nie mam niespodzianki, że mi dioda od ładowania się nie świeci, a wszystko ciągnie prąd z akumulatora, a nie alternatora (raz tak zimą ledwo do domu dojechałem :kac:). Nie wiem jak to się stało, ale po naładowaniu aku już wszystko działało jak należy, więc usterki nie znalazłem.


Politycy są ludźmi nazbyt głupimi, aby można przewidywać ich postępki rozumowaniem - Stanisław Lem "Szpital Przemienienia"

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Przy kupnie nowego aku wyszedł pewien kwiatek

Post autor: norek111 » ndz paź 16, 2011 12:01

wron pisze: Gdzie mam szukać przyczyny niskiego napięcia ładowania?
w alternatorze


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przy kupnie nowego aku wyszedł pewien kwiatek

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 16, 2011 19:39

następnie sprawdź zmasowanie alternatora do silnika. Weź sam miernik zmierz napięcie pierw między metalową obudową alternatora a śrubą kabla plusowego. jeśli będzie ok zmierz opór między obudową aku a masa silnika potem ujemną klemą aku, dojdziesz czy altek nie zmasowany do silnika czy silnik do masy aku. Na uchwytach alternatora mogą gromadzić się tlenki powierzchnie styku trzeba oczyścić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Przy kupnie nowego aku wyszedł pewien kwiatek

Post autor: marcin7x5 » pn paź 17, 2011 12:55

Proponuję sprawdzic złacza przewodów w tej plastykowej skrzyneczce na akumulatorze. Ja właśnie tam miałem spadek napięcia. Podokręcałem nakrętki od przewodu idącego od altka i ładowanie wróciło.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości