Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: biercok mkII » pn wrz 26, 2011 20:12

Witam. Na wstepie prosze moderatora o nie usuwanie tematu. /wiem wiem/ i prosze o nie odsylanie do innych tematow. Przypadkowo napotkalem sie na temat w ktorym bylo ze optymalna praca silnika jest gdy wskaznik jest w polowie ok90C. Zaskoczylo mnie to z tego wzgledu iz moja wskazowka prawie nigdy nie jest w takiej pozycji. Z ciekawosci obserwowalem zachowanie poszczegolnych etapow chlodzenia w moim mk2 i troche mnie zdziwilo ze mam inaczej niz w innych tematach. Odrazu dodam ze z grzaniem w budzie nie mam problemu gdyz po przejechaniu 1km relaksuje sie przy cieplym nawiewie Zalaczam fotki. I prosze o komentarz do nich i ewentualnie napisanie co jest nie tak i co do wymiany by utwierdzic moje przypuszczenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: tomek mk2 BDE » pn wrz 26, 2011 21:45

termostat do wymiany



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: biercok mkII » pn wrz 26, 2011 22:12

Ok. Termostat do wymiany, tez mam takie przypuszczenie, ale dzisiaj przetestowalem w drodze do roboty. Przejechalem 3km z pred 70km/h pozniej odcinek ok 500m na 1 biegu bez gazu, jestem w robocie otwieram mache /silnik pracuje/ macam dolny waz i jest zimny, czekam ok 3min i termostat puscil a wskaznik dopiero wchodzil na pierwsza kreske za bialym malowanym polem. To termostat czy wskaznik cygani?



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: tomek mk2 BDE » pn wrz 26, 2011 22:19

jezeli temp. spada podczas jazdy to znaczy ze termostat szfankuje. warto wymienic przed zima. silnik bedzie lapal szybciej temp a co za tym idzie mniejsze spalanie



Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: c-master » pn wrz 26, 2011 22:54

Ja mam podobnie ze wskazówką, wymieniłem termostat bo myślałem że to jego wina....
Po wymianie jest identycznie. I nauczyłem się z tym żyć....bo tak widocznie ma być :)


było już ich trochę ....
Obrazek

Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: biercok mkII » pn wrz 26, 2011 23:01

juz 2 lata bedzie jak tak jezdze. Czy zima czy lato i tak moj golf tyle samo pali, powaznie. Czyli jakbym mial dobry termostat to jak stoje czy jade to wskaznik ma byc calyczas w polowie?



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: tomek mk2 BDE » pn wrz 26, 2011 23:15

tak jest.u mnie wentylator zalacza sie gdy wskazowka wyjdzie nieco za srodkowa kreske, potem wraca do pionu . moim zdaniem tak jest prawidlowo i tak ma byc. pozdr



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: biercok mkII » pn wrz 26, 2011 23:29

No to ciekawe bo u mnie wskaznik nawet jeszcze nie jest w polowie a juz wichura wieje. To cos tu jest nie tak. Na chlopski rozum to czujnik przy chlodnicy tez by byl do wymiany.



Awatar użytkownika
LaserDGL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt maja 31, 2011 22:09
Lokalizacja: Głogów (DGL)

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: LaserDGL » wt wrz 27, 2011 08:08

Według mnie wymiana termostatu nic ci nie pomoże. Skoro etap chłodzenia i grzania przebiega prawidłowo czyli grzeje się odpowiednio szybko, chłodnica załącza się wtedy kiedy jest taka potrzeba czyli np. podczas postoju to dlaczego winicie działający termostat skoro swoje zadania wykonuje prawidłowo. Wymiana termostatu nie zmieni ci położenia wskazówki no chyba że któryś z etapów nie działał prawidłowo.

Sam napisałeś że jeździsz tak od dwóch lat wnioskuje że nie napotkałeś żadnych problemów z chłodzeniem. Auto ma swoje lata możliwe że na wskaźniku pojawił się jakiś luz i dlatego pokazuje "nieprawidłowo". Ja bym szukał przyczyny przy wskaźniku skoro nie masz żadnych problemów technicznych z chłodzeniem.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: jhosef » wt wrz 27, 2011 10:41

Ja bym proponował nie sugerować się nadmiernie tymi wskazaniami bo błąd pomiarowy to może mieć taki, że szkoda gadać. To właściwie nie jest urządzenie pomiarowe a wskaźnik. Nakładając błąd termostatu, czujnika, wskaźnika to trzeba pamiętać, ze to z grubsza pokazuje.
Ja bym proponował nie przejmować się. Zacząć dopiero jak będzie faktyczny problem z niedogrzaniem podczas chłodów.
Najlepiej byłoby zamontować jakiś miernik cyfrowy ale to wiadomo dodatkowy koszt.



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: biercok mkII » sob paź 22, 2011 23:03

Witam. No fakt nigdy nie mialem problemu z ukladem chlodzenia. Mimo ze ze na piecu jest wedlug wskaznika niecale 70C to z nawiewu leci naprawde gorace powietrze ze nie idzie wytrzymac i musze dawac po srodku zimne cieple. W poniedzialek na podstawie niebieskiego czujnika sprawdze rezystancje na poszczegolnych etapach grzania i przy otwarciu termostatu i sie dowiem ile faktycznie jest stopni przy otwarciu. Oczywiscie jesli czujnik poprawnie pokazuje ale do tego tez dojde. Punkty beda wiec bez obaw. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: Johnatan » ndz paź 23, 2011 13:45

ja wkładam w baniaczek z wodą czujnik mojego termometru elektronicznego i badam... auto chodzi jest 90stopni i przy ok 94 otwiera przy 87 zamyka przy 98 włącza sie wentylator.. jeżeli wszystko bedzie dobrze w twoim to jest ok. Proponuje nie grzebać z termostatem jak masz wahania co do jego pracy.. lepiej pożyczyć czujnik od kumpla i sprawdzić.. Zamykasz baniaczek z wodą i jak wypniesz czujnik woda nie zje**e :) robota w 10 min a sie okaże że to działa. Kumpel miał tak że jak pałował fure przy 150km/h to wychodizło ponad 90stopni gdy zwolnił to wracała 90 nic w tym dziwnego ale jak zmienił czujnik to juz tak nie robił.. ??????????????? Pozdro.

PS kolega z forum też miał RP i wychodziło mu ponad 90 i był skopany licznik a dokładnie wskaźnik


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: Dziku VR6 » ndz paź 23, 2011 14:55

Nie wiem gdzie wy tam macie 90C ? u mnie jest identycznie jak na załaczonych fotkach w pierwszym poscie i ma tak byc. wszystko chodzi tak jak powinno. Wiem tyle ze na wskaznikach co mają kontrolke od stanu plynu chlodniczego temperatura robocza czyli 90C jest jak wskazowka jest wlasnie pionowo.


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

jarek43_16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:28
Lokalizacja: Lubartów

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: jarek43_16 » ndz paź 23, 2011 18:24

mi kiedyś wogóle wskazówka nie podnosiła i wymieniłem termostat na nowy firmy "meyle" chyba tak się pisze i mam tak samo jak w pierwszym poście i jest to odkąd go wymieniłem, czyli ok roku



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości