Szuranie przy hamowaniu silnikiem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krys_info
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 18:33

Szuranie przy hamowaniu silnikiem

Post autor: krys_info » pn wrz 19, 2011 19:05

Mam problem który nie daje mi spać a jest następujący:
Przy puszczeniu gazu na każdym biegu słychać głośne szuranie dochodzące z przodu. Szura głośno także przy jeździe na wstecznym. Na biegu jałowym jest cisza, przy przyspieszaniu, nawet bardzo ostrym także cisza. Nie zależy to od prędkości jazdy więc wykluczam łożyska w kołach (szura tak samo jak delikatnie toczę się na wstecznym i jadę szybko hamując trójką). Nie jest to też nic z hamulcami bo hamulce mam sprawne i nie hałasują. Im niższy bieg tym głośniejsze szuranie. Najgorzej jest na jedynce gdzie samochód najszybciej zwalnia, na 4 i 5 prawie tego nie słychać. Zauważyłem też że dźwięk się wzmaga przy wybojach, tzn. jeśli samochód bardziej przyciśnie do asfaltu to jest dużo głośniej, a jak lekko się uniesie to cichnie. Nie mam pojęcia co to może być. Coś ze skrzynią, sprzęgłem czy silnikiem? Ostatnio wymieniłem plastikową osłonę pod silnikiem na metalową, ale nic po wymianie nie szurało, więc to chyba nie to.

Nie byłem jeszcze u mechanika bo boję się kosztów. Rozbierze pół samochodu, a ja będę płacił za samą diagnozę ze 100 zł.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Szuranie przy hamowaniu silnikiem

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 20, 2011 13:05

Moim zdaniem to hałas ten może pochodzić z przegubu wewnętrznego lub przekładni głównej w skrzyni biegów.



jarek8787
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw sty 06, 2011 22:10

Szuranie przy hamowaniu silnikiem

Post autor: jarek8787 » wt wrz 20, 2011 15:52

przy skręcaniu nic Ci się nie dzieje z kierownicą?



krys_info
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 18:33

Szuranie przy hamowaniu silnikiem

Post autor: krys_info » wt wrz 20, 2011 20:13

Nie, układ kierowniczy jest wporządku. Ale chyba wiem co się dzieje. Zupełnie wyleciało mi z głowy że ostatnio urwało mi się cięgno skrzyni biegów i zrobiłem prowizorkę w postaci zadrutowania całości. Można było wrzucać biegi do przodu i do tyłu (działał 3 i 4 bieg), ale nie można było wybierać na boki. Muszę to naprawić porządnie bo być może się znowu coś poluzowało.



jarek8787
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw sty 06, 2011 22:10

Szuranie przy hamowaniu silnikiem

Post autor: jarek8787 » śr wrz 21, 2011 15:02

Posprawdzaj jeszcze przeguby zewnetrzne i wewnetrzne,mialem w swojej 2 podobne objawy kiedys i okazalo sie ze to lewy zewnetrzny przegub ,oslone mial cala a w srodku byla miazga i odziwo nie pykal przy skretach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości