Nietypowa usterka GOLF PLUS

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MłodyPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 22:20

Nietypowa usterka GOLF PLUS

Post autor: MłodyPL » pt wrz 16, 2011 23:17

Witam wszystkich forumowiczów Posiadam VW GOLF-A PLUS-A z 2007r z silnikiem 1.9 TDI. Jestem dużym fanem VW i to jest nie mój pierwsze VW. Podczas ruszania na skrzyżowaniu auto nagle zgasło pomyślałem może przez przypadek z trójki ruszyłem odpalam a tu auto nie chce się odpalić spróbowałem z 4 razy wyskoczyło na komputerze STOP wiec przestał próbować go odpalić. Po 10 min gdy go zepchnąłem z pomocą przechodnich spróbowałem go odpalić ponownie wyładował się do zera akumulator. Udałem się po drugie auto do domu gdyż nie daleko mieszkam i próbowałem odpalić auto kablami odpaliło ujechałem 300 metrów auto zgasło znów i nie chciało już odpalić na dobre pomyślałem może akumulator zamarł udałem się na stacje i zakupiłem nowy akumulator za przeszło 400zł wsadziłem auto kręci ale nie odpala komputer znowu wywala że mam zaprzestać odpalanie. Sc-holowałem auto do domu i zadzwoniłem po znajomego elektryka od aut przyjechał i okazało się że z autem pod względem elektronicznym wszystko ok. Zaprowadziłem go na warsztat sprawdziliśmy pompkę paliwa bo i wszystkie filtry bo myśleliśmy że ropy nie podaje ale wszystko jest ok. Założyłem ten temat gdyż szukam pomocy co może być z moim golfikiem gdyż już nie mamy pomysłów co to może być przyczyną takiej usterki może kogoś to już spotkało? Oczekuje pomocy z waszej strony gdyż jestem w kropce i nie wiem co dalej zrobić auto po dłuższym czasie stanie odpala pochodzi z 2 minuty i gaśnie i znowu ten sam problem... Gdy odpali auto chodzi idealnie tak jak nowe gdyż bardzo o nie dbam i wszystkie wymiany są robione na bieżąco samochód ma przejechane 95tyś. km. W aucie do tego zdarzenia wszystko chodziło idealnie przejechałem nim 29tyś km przez 6 miesięcy bez usterki. Czekam na porady co może być przyczyną usterki pozdrawiam



lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nietypowa usterka GOLF PLUS

Post autor: lukas1305 » sob wrz 17, 2011 15:00

U szwagra w tiuranie 2.0tdiz2007r. bardzo podobny objaw co u Ciebie tyle tylko że u niego winą był padnięty pompowtrysk.Oby to nie było u Ciebie bo ceny tego są wysokie.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Nietypowa usterka GOLF PLUS

Post autor: marcin7x5 » pn wrz 19, 2011 13:37

Sprawdzałeś auto vagiem? Może czujnik położenia wału siada.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nietypowa usterka GOLF PLUS

Post autor: jhosef » pn wrz 19, 2011 13:45

Pierwsza sprawa w takich przypadkach to się nie próbuje metod siłowych tylko diagnozuje. Jak nie odpala to nie kombinować z akumulatorami i kablami tylko zaprowadzić auto na serwis. Trza podpiąć pod VCDS i zobaczyć co go boli. Nie kombinuj z odpalaniem. Niech mechanik sprawdzi rozrząd dla pewności.

Jeśli kompjuter wyświetlił komunikat STOP to musi być zanotowany błąd. Jeśli znajomy nie ma interfejsu pracującego na CAN to niewiele pomorze.



Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Nietypowa usterka GOLF PLUS

Post autor: damian_piaski » śr wrz 21, 2011 00:26

Pytałem znajomego, który miał usterkę czujnika położenia wału w skodzie oktavii 2.0 Tdi.

Objawy te same które opisałeś.


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości