Denerwujace problemy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sinus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 16:21

Denerwujace problemy

Post autor: sinus » pt wrz 16, 2011 16:38

Na poczatku witam wszystkich bo jestem tutaj nowy i to moj pierwszy temat :) Ale chcialem przejsc od razu do problemow, a wiec.. Jeden z problemow polega na tym, ze w momencie wciskania sprzegla slychac takie jakby stukanie, nie za kazdym razem, ale co jakis czas. Nie ma zadnych problemow ze zmiana biegow, poza denerwujacym stukaniem nic zlego sie nie dzieje. Poczatkowo myslalem, ze dywanik mi podszedl pod pedal, ale to jednak nie to.. Orientujecie sie co moze byc tego przyczyna?
Z kolei drugi problem lezy w kierownicy.. Tutaj tez slychac stukanie jak lekko nia skrece w lewo badz prawo, co to moze byc? Czy mozliwe, ze jakas sruba sie poluzowala? Nie utrudnia to w zaden sposob jazdy, ale niepokoi mnie takie stukanie.
Nie ukrywam, ze znawca nie jestem, dlatego pytam was o rady bo wiem, ze jestescie mi w stanie pomoc :)

Pozdrawiam



Przemcio1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sie 25, 2009 16:49
Lokalizacja: ChoRzów
Kontakt:

Re: Denerwujace problemy

Post autor: Przemcio1 » pt wrz 16, 2011 18:38

Witam Kolego ja miałem podobny problem co tu opisałeś u mnie okazała się pęknięta sprężyna w lince sprzęgła pomogła wymiana na nowa koszt około 70 zł a odbija ci pedał za każdym razem tak samo ?
Pozdrawiam



sinus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 16:21

Denerwujace problemy

Post autor: sinus » pt wrz 16, 2011 19:43

Tak, odbija, tylko ten irytujacy dzwiek.. Nie lubie jak cos mi w aucie stuka.



Przemcio1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sie 25, 2009 16:49
Lokalizacja: ChoRzów
Kontakt:

Denerwujace problemy

Post autor: Przemcio1 » sob wrz 17, 2011 16:00

to zrób tak niech jakiś kolega na postoju wciska sprzęgła a ty patrz może w którymś momencie linka gdzieś wyskakuje/przeskakuje inaczej do tego nie dojdziesz każdy problem objawia się inaczej :P pozdrawiam i daj znać jak to opanujesz :)



Awatar użytkownika
pawcio230493
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 19:34
Lokalizacja: Krosno

Denerwujace problemy

Post autor: pawcio230493 » sob wrz 17, 2011 20:42

Witam kolego.Czy twój pedał sprzęgła pracuje cieszko?I mam pytanie do twojego drugiego problemu czy to stukanie występuję przy skręcaniu w lewo czy w prawo??Bo jest duża możliwość ,że możesz mieć już na wykączeniu łożysko i z czasem możesz wyrobić piastę też tak miałem ale od razu brałem się za wymianę.Czekam na dalsze poczynania twoje :D



sinus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 16:21

Denerwujace problemy

Post autor: sinus » ndz wrz 18, 2011 12:24

Przyjrze sie co tam sie dzieje przy tym sprzegle ;) Pedal nie pracuje ciezko.

A co do stukania w kierownicy to dziala to zarowno skrecajac w prawo jak i w lewo.



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Denerwujace problemy

Post autor: biercok mkII » ndz wrz 18, 2011 21:33

Jak Ci stuka przy skrecaniu to prawdopodobnie lozysko w poduszce amortyzatora do wymiany.



Awatar użytkownika
pawcio230493
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 19:34
Lokalizacja: Krosno

Denerwujace problemy

Post autor: pawcio230493 » ndz wrz 18, 2011 21:49

Jeśli pedał sprzęgła chodzi dobrze to bd pewnie łapa dociskowa lub cały docisk.A jeśli chodzi o te stuki przy skręcie to być może łożysko w poduszcze amortyzatora.Popatrz też sobie na przegób:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości