brak napędu linki licznika

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lip 30, 2011 06:39

brak napędu linki licznika

Post autor: zaq » czw wrz 08, 2011 15:55

wiatm
mam taki problem że nie działa mi prędkościomierz z moim mechanikiem doszliśmy do wniosku ze chyba nie ma reduktora, po wyjęciu linki ze skrzyni jest tylko pusta przestrzeń. i teraz mam pytanie czy.... reduktor jest częścią wymienialną ( nie znalazłem w żadnym sklepie typu IC, FOTA, BHMD że by występował reduktor) czy niestety trzeba wymienić całą skrzynie
pozdro



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

brak napędu linki licznika

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 08, 2011 19:27

Nie chce mi się wierzyć, sprawdziłeś czy ślimak jest właściwy i czy przekazuje napęd na linkę licznika?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

zaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lip 30, 2011 06:39

Re: brak napędu linki licznika

Post autor: zaq » czw wrz 08, 2011 22:17

Paweł Marek pisze:Nie chce mi się wierzyć, sprawdziłeś czy ślimak jest właściwy i czy przekazuje napęd na linkę licznika?
w tym sęk że w skrzyni nic nie ma, jest pusta przestrzeń w miejscu gdzie wchodzi linka licznika



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

brak napędu linki licznika

Post autor: -=ren=- » pt wrz 09, 2011 09:35

ktoś wyjął ze skrzynki napęd licznika, żeby zaoszczędzić cenne konie mechaniczne?? :hmm: zaq, włożyłeś tam palec i poszukałeś zębów?? ta końcówka z zębatka na lince wchodzi kilka centymetrów w głąb skrzynki. Musi tam być, a kółko mogło Ci spaść ze starej linki - to raczej częsty przypadek. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 50&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;


vwlifestyle.pl
Obrazek

zaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lip 30, 2011 06:39

brak napędu linki licznika

Post autor: zaq » pt wrz 09, 2011 14:48

-=ren=- pisze:ta końcówka z zębatka na lince wchodzi kilka centymetrów w głąb skrzynki
nooo właśnie na lince nic nie było. nie przyszło mi do głowy że by tam gmerać :rotfl: ale sprawdzę. chyba bedzie trzeba olej spuścić bo nic nie było widać. moze ten ślimak sobie tam spoczywa na dnie.
czy taki ślimak można dokupić w razie czego ?!
-=ren=- dzieki za podpowiedź . pozdro



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

brak napędu linki licznika

Post autor: grandi » pt wrz 09, 2011 15:36

Zebatke kiedys kupowalem w Focie jakies 1.80 , Idz do sklepu kupisz linkę i zebatke za okolo 40 zł u ciebie powinna byc z biala koncowka


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

brak napędu linki licznika

Post autor: -=ren=- » pt wrz 09, 2011 15:37

chociażby: http://allegro.pl/naped-licznika-slimak ... 93171.html" onclick="window.open(this.href);return false;


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Karmel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:36
Lokalizacja: Lublinitz
Kontakt:

brak napędu linki licznika

Post autor: Karmel » pt wrz 09, 2011 17:23

Korzystając z tematu zapytam co mogło być powodem uszkodzenia i czy drogie/trudne by było naprawienie tego mechanizmu co napędza ten wkładany ślimak?
Spotkałem się z opinią że gdybym to miał uszkodzone to bym autem nie ruszył, palcem idzie wyczuć zęby, nie są objechane, lecz nie wiem do końca czy sie te trybo wogole kręci. nie mialem pomysłu jak to sprawdzić chodż pewnie powinno iść gdy koło dźwignę i wrzucę 5. ktoś wie czy to miało prawo się tak uszkodzić??
RP AEN. (gdy okręcę wkładanym ślimakiem licznik pokazuje). Elo.


Obrazek

zaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lip 30, 2011 06:39

brak napędu linki licznika

Post autor: zaq » pt wrz 09, 2011 19:52

koledzy, wielkie dzięki za pomoc i zaangażowanie . wasze podpowiedzi powinny pomóc :okej:
pozdro



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

brak napędu linki licznika

Post autor: -=ren=- » pt wrz 09, 2011 23:21

Karmel, jak uszkodzi ci się ten napęd, czyli ta zębatka w skrzyni, to nic się nie stanie. Jest ona wykonana z tworzywa więc jeśli nawet dostanie się pod zęby skrzyni to się zetrze i nie spowoduje uszkodzenia skrzyni. Uszkadza się od wypracowania linki. Ona jest fabrycznie jakoś nasmarowana, paruje, ścieka itp. Linka się przyciera i opór jest na tyle duży że zęby się zcierają. jak się zetrą do pewnego poziomu, ślimak przeskoczy i ścina pozostałe zęby i po wszysktim. Często też można linkę od licznika złamać, załamać tak że się przytrze w jednym miejscu, a tworzywo ustępuje...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

brak napędu linki licznika

Post autor: c-master » wt wrz 13, 2011 11:02

Mi jak wpadł śłimak do wnętrza skrzyni - silnik 1.3 MH 4 biegi - to nie było nic złego - skrzynia pracowała dalej tak samo, w intercarsie dokupiłem nowy ślimak - ale zielony był - nie biały - założyłem w miejsce starego i wszystko działało :)
Przez jakiś rok jeździłem z dwoma ślimakami :) aż sprzedałem auto...,

zobacz to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=370167" onclick="window.open(this.href);return false;


było już ich trochę ....
Obrazek

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

brak napędu linki licznika

Post autor: -=ren=- » wt wrz 13, 2011 13:11

plastik zostanie zmielony, nie spowoduje według mnie uszkodzenia skrzyni...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Karmel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:36
Lokalizacja: Lublinitz
Kontakt:

Re: brak napędu linki licznika

Post autor: Karmel » wt wrz 13, 2011 16:19

-=ren=- dzięki za odpowiedzi no ale wlasnie nie widzialem jeszcze żeby komus to nie chodzilo (byc moze malo widzialem ;P) jak juz to wlasnie ten wkładany szwankowal albo linka. to co naprawa tylko ze skrzynią na zoli? czy może idzie coś poeksperymentować.. :bajer:


Obrazek

Suchy_PL_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 21:20
Lokalizacja: Lębork

Re: brak napędu linki licznika

Post autor: Suchy_PL_ » pn paź 24, 2011 21:02

podepnę się pod temat...u mnie poszła i linka (mocowanie przy liczniku) i ten napęd wpadł do skrzyni...palcem go czułem ale wpadł gdzieś głębiej teraz mam nowa linkę i nowy napęd ale ....jak wkładam sama linkę bez napędu to wchodzi elegancko ale ze ślimakiem już nie ... jakoś udało mi się bardziej siłowo nakierować ten ślimak w ten mały otwór już wewnątrz skrzyni co czubek napędu ma wejść ale licznik podziałał raz i już pupa.....czy wam tez tak ciężko to wchodziło do skrzyni ? ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości