Odpowietrzenie silnika

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

darsmie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr lis 28, 2007 20:10
Lokalizacja: Łódź

Odpowietrzenie silnika

Post autor: darsmie » sob wrz 03, 2011 17:00

W moim mk5 benzyna 1,6 (102 KM) w rurze łączącej filtr powietrza z przepustnicą zbiera się olej z odpowietrzenia silnika w miejscu łączenia rury z przepustnicą i wydostaje się na zewnątrz, czy to jest normalne,czy wystarczy tylko dobrze uszczelnić miejsce wycieku.Może jakieś porady jak skutecznie uszczelnić plastykową rurę od filtra powietrza z aluminiową końcówką przepustnicy,proszę o poradę -pozdrawiam.



sliwka90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:36

Odpowietrzenie silnika

Post autor: sliwka90 » sob wrz 03, 2011 17:40

Silniki benzynowe 1.4 16V oparty na nim konstrukcyjnie 1.6 16V więc normalne ze masz problem z odma taki taki typ silników tam gdzie robię czyli aso to zawsze przyjedzaja z odma ze olej zbiera się itp. nić nie uszczelniaj separator oleju porządne czyszczenie, A z resztą jak robić krótkie trasy to też może być od tego ale te silniki maja tak można naprawić jest na forum gdzieś temat. A i jedząc z tym tak długo bo można uszkodzić silnik. sorry ze takie błędy ale dziś w aso kolega miał urodziny i zlewają mi się klawisze ;p



darsmie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr lis 28, 2007 20:10
Lokalizacja: Łódź

Odpowietrzenie silnika

Post autor: darsmie » ndz wrz 04, 2011 19:38

Może wyjaśnię -vw golf5 benzyna 1,6 (102 KM) silnik 8 zaworowy.Z filtra powietrza odchodzi rura plastikowa do przepustnicy,z wlewu oleju odchodzi króciec odpowietrzający i łączy się przed przepustnicą z rurą plastikową idącą z filtra powietrza,jest jeszcze wężyk podciśnienia.Gdy zdejmę z tego króćca rurę i uruchomię silnik to rzeczywiście dmucha powietrze z drobinami oleju. Olej zbiera się na łączeniu rury z przepustnicą i powoli wycieka.Czy kupić nową rurę, czy wystarczy tylko dobrze uszczelnić. Kolega odpisał aby wyczyścić separator oleju-tylko czy u mnie jest i gdzie.Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt cze 07, 2013 19:59 przez darsmie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Odpowietrzenie silnika

Post autor: doggie » ndz wrz 04, 2011 21:16

nadal nie rozumiem :bajer: ile dolewasz oleju pomiędzy wymianami? W odmie zawsze będą drobiny oleju i będzie dmuchać, po to jest odma



darsmie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr lis 28, 2007 20:10
Lokalizacja: Łódź

Odpowietrzenie silnika

Post autor: darsmie » pn wrz 05, 2011 12:47

Oleju dolewam pomiędzy wymianami ok.1l. Gdzie mój silnik 1,6 benzyna(75 KW)ma odmę i separator oleju? (mk5 2006r)



sliwka90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:36

Odpowietrzenie silnika

Post autor: sliwka90 » pn wrz 05, 2011 17:42

Darsmie za bardzo nie wiem o co tobie chodzi.Separator oleju to Odma właśnie to co tobie tam dmucha to odma nie ma co tam innego tobie olejem pluć,albo zrób fotkę tego bo nie wiem tobie dokładnie o co caman. A i jeszcze jedno nie wiem ale z tego co wiem to vw golf IV V VI nie maja 8v albo się mylę albo jestem ch...... mechanikiem aso ale niedawno co zawodówkę skończyłem wiec :smoke: na radzie nie zepsułem żadnej fury ani nie było skarg ale trochę ott sorka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości