co to za huczenie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Maciek210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 29, 2011 20:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

co to za huczenie

Post autor: Maciek210 » pt lip 29, 2011 21:34

od jakiegos czasu huczy mi w czasie jazdy od okolo 60 km/h.mysle ze jest to wina lozyska lewego kola bo gdy skrecam w prawo halas sie nasila.wczoraj podnioslem auto na lewarku i rozpedzilem je do jakis 100km/h.podniesiona byla lewa str.auta.przy kole nic nie szumialo a halas wydobywal sie z okolicy skrzyni biegow chyba z mechanizmu roznicowego.po podniesieniu 2strony auta bylo juz o wiele glosniej.po wcisnieciu sprzegla waszysko cichlo.nie wiem juz co to moze byc bo w czasie jazdy gdy wciskam sprzeglo dalej jest glosno.auto ma 305 tys przebiegu i przyznam sie ze oleju w skrzynie biegow nie sparawdzalem.powiedzcie mi co to moze byc bo juz zglupialem .


Drodzy koledzy.dzisiaj zmieniłem olej w skrzyni biegow na gl4 70w90 i łożysko przedniego lewego koła bo dłużej już nie mogłem wytrzymać tego buczenia.Oleju weszło około1,5 litra i myśle ,że tyle samo zeszło.Najważniejsze poziom był.Najlepsze jest to ,że nic to nie dało,jak buczało tak buczy.nie wiem juz co mam robic bo nie chce juz pakowac tyle kasy niepotrzebnie.Proszę o pomoc



Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

co to za huczenie

Post autor: trollu » sob lip 30, 2011 11:51

sprawdź przeguby. co do sprawdzania - podniosłeś lewą stronę auta do góry, odpaliłeś, bieg i gaz z jednym kołem napędowym na ziemi a drugim w powietrzu? ogólnie to mechanizmy różnicowe nie lubią takich rzeczy :bajer:


Obrazek

Maciek210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 29, 2011 20:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

co to za huczenie

Post autor: Maciek210 » sob lip 30, 2011 15:00

Tak właśnie zrobiłem.Następnym razem podniosę całe auto bo nawet nie wiedziałem ,że to może jakoś wpływać na mechanizm różnicowy.Dzisiaj pojechałem do IC i kupiłem łożyska na tylną oś.Zmieniłem w lewym kole i w końcu nastała cisza.Dziwne bo może z rok temu zmieniałem te łożysko ,ale wychodzi na to ,że piasta jest chyba też walnięta i stąd ten problem.Szkoda,że tak pózno na to wpadłem i wczoraj straciłem pół dnia!!!
Mam jeszcze jedno pytanie-w jaki sposób tak w ogóle miałbym sprawdzić te przeguby,pytam z czystej ciekawości



Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

co to za huczenie

Post autor: trollu » ndz lip 31, 2011 01:58

przegub będzie tłukł na skręconych kołach.
ja tez zmieniałem w tamtym tygodniu łożyska na tyle bo wyły już. co do dyfra - wystarczy poczytać na forach o kręceniu bąków w autach z RWD z otwartym dyfrem, gdzie jedno koło się kręci a drugie nie, trybiki łopatami zbierają z ziemi :grin:


Obrazek

Maciek210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 29, 2011 20:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

co to za huczenie

Post autor: Maciek210 » ndz lip 31, 2011 10:25

Zgadzam się z tobą kolego ,ale piszesz o przegubie zewnętrznym, który będzie strzelał na skręconych kołach w czasie jazdy , mi chodziło w jaki sposób sie sprawdza przeguby wewnętrzne



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości