Szum po zmianie łożysk

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zajaczek2006
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 19:10
Lokalizacja: tarnow

Szum po zmianie łożysk

Post autor: zajaczek2006 » śr cze 29, 2011 10:56

Witam moj problem polega na tym iz zmienilem lozyska z przodu bo szumialy najbardziej na zakretach ! po wymianie auto przy skrecaniu zachowuje sie juz normalnie ale nadal cos szumi ! juz nie mam pomyslu co to moze byc ! lozyska z tylu raczej ok a szum dochodzi bardziej z przodu wiec tyl wykluczylem ! czy ktos z was ma jakis pomysl co to moze byc ? zastanawiam sie nad przegubem gdyz zauwazylem ze przy naglym przyspieszaniu prawe kolo(od pasazera) jakby bardziej ciagnelo bo sciaga w lewo (tylko przy przyspieszaniu) zbierznosc jest ok



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Szum po zmianie łożysk

Post autor: marcin7x5 » śr cze 29, 2011 11:14

Szum może pochodzic tez od opon.



Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Szum po zmianie łożysk

Post autor: domino19140291 » śr cze 29, 2011 11:17

Ostatnio też miałem problem bo coś szumi. Na początku chciałem wymieniać łożyska. Szum się pojawił kiedy zmieniłem koła na letnie. Wymieniłem więc z przodu koła na zimowe na jazde próbną i co się okazało szum zniknął. Szum dochodził z lewego przedniego koła ( wszystkie były wyważone bo kierownicą nie biło). Pojechałem więc z tym kołem do wulkanizacji i się okazało że się nie da nic z tym zrobić bo opona się zząbkowała. Przed tym wszystkim wymieniałem przegub lewy przedni, ale to był zupełnie inny odgłos. Wyraźnie terkotał na zakrętach w prawo.



zajaczek2006
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 19:10
Lokalizacja: tarnow

Szum po zmianie łożysk

Post autor: zajaczek2006 » śr cze 29, 2011 11:21

no niewiem opony mam nowe zalozone teraz na wiosne ale sprobuje zmienic na probe zobacze czy cos to zmieni choc nie wydaje mi sie bo szumi nawet przy malych predkosciach!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości