stuki po przekroczeniu 40km/h

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piechur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 25, 2011 17:46

stuki po przekroczeniu 40km/h

Post autor: piechur » pn cze 06, 2011 22:10

witam
Mój problem polega na tym że jadąc powyżej 40km/h pod maską słychać stuki, pojawiły się momentalnie. Stukanie słychać tylko gdy auto jedzie przynajmniej ok 40 i w tym czasie nie dodaje gazu lub wciskam sprzęgło. Jadąc coraz szybciej stuki są głośniejsze, ale gdy dodam choćby troszeczkę gazu stuki znikają. Oglądając go od spodu znalazłem nie dokręcone śruby przy przegubach, ale to nie było to. Czy to jednostka napędowa czy skrzynia a może coś innego?
pozdrawiam



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

stuki po przekroczeniu 40km/h

Post autor: jjaworskyy » pn cze 06, 2011 23:42

Moze ci to pomoze. mialem podobny problem stukalo mi cos w prawym kole po wymianie zawieszenia i okazalo sie ze nie mialem dokreconych srub. Wiec warto wziac klucz i dobrze sprawdzic



piechur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 25, 2011 17:46

Re: stuki po przekroczeniu 40km/h

Post autor: piechur » wt cze 07, 2011 10:14

dodam jeszcze, nie wiem czy to normalne, ale gdy jadę na sprzęgle lub nie dodaje gazu, czuć na drążku biegów drgania/wibracje



piechur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 25, 2011 17:46

stuki po przekroczeniu 40km/h

Post autor: piechur » wt cze 07, 2011 20:46

dzisiaj podniosłem najpierw prawe, później lewe przednie koło. rozpędzałem koła do 60, potem wrzucałem na luz albo wysprzęglałem, w tym momencie pojawiało się stukanie
teraz jestem prawie pewny że to skrzynia biegów, przypuszczam że to łożysko igiełkowe lub oporowe, chociaż bardziej skłaniam sie do myślenia o tym pierwszym, bo ponoć nie słychać byłoby ich na sprzęgle gdyby to było łożysko oporowe



Awatar użytkownika
WhyMe?
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 17:37
Lokalizacja: Neuburg an der Donau
Kontakt:

stuki po przekroczeniu 40km/h

Post autor: WhyMe? » wt cze 07, 2011 20:49

Miałem podobnie przy skręcaniu, z tego co mi wiadomo to przeguby


Obrazek

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-74/b5-aeb- ... bo-231506/" onclick="window.open(this.href);return false; :dzida:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości