Czy to pompa wspomagania?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

beata223
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 29, 2010 09:56

Czy to pompa wspomagania?

Post autor: beata223 » czw cze 02, 2011 10:29

Witam!
Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim golfem 3 (1994r., 1,4 44kw). W trakcie jazdy słyszę odgłos jakby szurania. Jest silniejszy kiedy skręcam kierownicą w lewo. Po zatrzymaniu na światłach czy krzyżówce wszystko cichnie. Czy może to być spowodowane usterką pompy wspomagania? podobny ogłos wydawał kiedyś wiatrak chłodnicy ale wtedy non stop słychać takie szuranie.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Czy to pompa wspomagania?

Post autor: Mavrick » czw cze 02, 2011 11:24

Jezeli podczas jazdy i tylko w lewo to prawe lozysko do wymiany:). Czy aby napewno masz wspomaganie?? bo z tego co mi wiadomo to nie montowali w 1.4 wspomagania.



beata223
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 29, 2010 09:56

Czy to pompa wspomagania?

Post autor: beata223 » czw cze 02, 2011 11:33

mówisz o łożysku w kole? Wspomaganie jest na 100%. Byłam na warsztacie w zeszłym tygodniu. Sprawdzili coś usunęli ( jakiś plastki osłonkę niby to tarło). I kilka dni było ok. Od wtorku zaczęło sie znowu:( Kiedyś jechałam ze znajomym, któremu siadało wspomaganie - pompa i wydawał podobny odgłos. Dlatego zasugerowałam się tą pompą.



Awatar użytkownika
mckrabbit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:43
Lokalizacja: DGL

Czy to pompa wspomagania?

Post autor: mckrabbit » czw cze 02, 2011 11:39

gdyby byla to pompa wspomy to mozesz zobaczyc na postoju pokrec w lewo w prawo... pasek powinien sie slizgnac i czul bys to na kierownicy i maly pisk.. a w jezdie i przy skretach tak jak mowi MAVRICK lozysko...sie odzywa



Awatar użytkownika
mckrabbit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:43
Lokalizacja: DGL

Czy to pompa wspomagania?

Post autor: mckrabbit » czw cze 02, 2011 11:40

przepraszam!!! CZUŁA BYŚ :blush:



beata223
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 29, 2010 09:56

Czy to pompa wspomagania?

Post autor: beata223 » czw cze 02, 2011 11:57

A jak to odczuje na kierownicy?



Awatar użytkownika
mckrabbit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:43
Lokalizacja: DGL

Czy to pompa wspomagania?

Post autor: mckrabbit » czw cze 02, 2011 12:03

przy kazdym pisku powinien na kierownicy byc jakis uskok/szarpniecie.. jesli uwazasz ze to wina pompy mozesz sprawdzic naciag paska.. a wspomaganie chodzi jak powinno?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Czy to pompa wspomagania?

Post autor: Mavrick » czw cze 02, 2011 12:07

Zrob tak. Wyjedz sobie na jakas boczna droge...najlepiej zeby byl jakis luk w lewo. Rozpedz sie do 70-80 i jezeli podczas pokonywania luku slychac wycie/buczenie (nasila sie przy mocniejszym skrecie) to ewidentnie lozysko w prawym kole do wymiany. Na kierownicy raczej tego nie odczujesz.



Awatar użytkownika
mckrabbit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:43
Lokalizacja: DGL

Czy to pompa wspomagania?

Post autor: mckrabbit » czw cze 02, 2011 12:10

i zapewne tak jest... walsnie jestem po wymianie pr lozyska.. jezeli mowisz ze to jest przy wszystkich predkosciach odczuwalne...to lozysko nie pracuje jak powinno mozesz tez dotknac czy grzeje sie piasta z przodu. e



beata223
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 29, 2010 09:56

Czy to pompa wspomagania?

Post autor: beata223 » wt cze 07, 2011 12:45

Jednak łożysko - właśnie jestem po wymianie. dzięki:)



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Czy to pompa wspomagania?

Post autor: Mavrick » wt cze 07, 2011 16:21

Nie ma sprawy:D polecamy sie na przyszlosc:).



fafikstreeter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sie 18, 2008 21:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Czy to pompa wspomagania?

Post autor: fafikstreeter » wt cze 14, 2011 08:31

Dołączam sie do tematu, gdyż tez mam problem ze wspomaganiem a mianowicie ,od jakiegoś czasu buczy mi wspomaganie, najbardziej słychac to na postoju. dzieje sie to przy skrecaniu w oba kierunki, wymieniałem plyn, i nic nie dało 3 dni temu wymieniłem pompe na nową i dalej to samo a nawet bym powiedzial ze buczenie jest troche inne niz przed wymiana, i czuc tak jak by mrowie nie na kierownicy przy skrecaniu na postoju.

Co moze być przyczyna? \Maglownica?



Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

Czy to pompa wspomagania?

Post autor: Krystian GTD » wt cze 14, 2011 10:59

fafikstreeter też miałem problemy z dziwnymi odgłosami z układu kierowniczego. U mnie jak na razie pomógł sposób spryskania wszystkich końcówek, tulei, sworzni silikonem w sprayu. Obstawiałem u siebie na przekładnie kierowniczą ale jak na razie jest spokój z dziwnymi odgłosami. Spróbuj może wyeliminujesz buczenie. Pozdro



Exted
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 14:06
Lokalizacja: Kielce

Re: Czy to pompa wspomagania?

Post autor: Exted » śr cze 15, 2011 21:41

fafikstreeter pisze:Dołączam sie do tematu, gdyż tez mam problem ze wspomaganiem a mianowicie ,od jakiegoś czasu buczy mi wspomaganie, najbardziej słychac to na postoju. dzieje sie to przy skrecaniu w oba kierunki, wymieniałem plyn, i nic nie dało 3 dni temu wymieniłem pompe na nową i dalej to samo a nawet bym powiedzial ze buczenie jest troche inne niz przed wymiana, i czuc tak jak by mrowie nie na kierownicy przy skrecaniu na postoju.

Co moze być przyczyna? \Maglownica?
Też tak miałem, przy skręcie na postoju syczenie. Na 99% masz lejącą maglownicę, sprawdz jeszcze czy ci nie ubywa płynu od wspomagania.
Najgorsze jest to, że jak nie zrobisz magla to zajezdzisz pompe wspomagania (nie lubi tloczyc powietrza). Niestety regeneracja magla kosztuje (ja zaplacilem z wymontowaniem/zamontowaniem jakies 700 zl).

Pozdrawiam

Edit:
Dodam jeszcze, że w warsztacie przed wymiana magla (jak slychac bylo to syczenie) mowili mi, ze do wymiany/ regeneracji jest pompa i magiel, a zrobili tylko magiel (wymienialem rowniez skrzynie wiec juz kasy nie starczylo) i jak narazie chodzi idealnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości