Wymiana Drążka ( Kilka Pytań )

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukaszbe18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn maja 09, 2011 11:45

Wymiana Drążka ( Kilka Pytań )

Post autor: lukaszbe18 » pt maja 27, 2011 18:23

Witam a więc będę pisał w skrócie okazało się na Przeglądzie że mam wywalone końcówki drążka prawego i lewego prawy od pasażera wymieniłem lewy jest oryginalny i już zakupiłem nowy drążek i końcówkę do niego i teraz chodzi mi o to jak wygląda klucz lub jak mogę wykręcić tamten stary oryginalny drążek....Wiem że w okół niego jest guma i nie wiem w którą stronę ją ściągnąć i co dalej robić...Opisze mi ktoś krok po kroku jak to zrobić ? JA NIE JESTEM MECHANIKIEM a auta już nie zaprowadzę do mechanika bo nie mam jak dlatego że koło od kierowcy beż końcówki drążka jest bezwładne i nie reaguje na ruch kierownicą tak że nawet nie zapcham :P

Będę to robił sam i dlatego potrzebuje krok po kroku jak to wykręcić i wkręcić nowe po tym wszystkim chce jechać ustawić zbieżność kół żeby nie mieć również żadnych luzów itp....

Wiem tyle że maglownicy nie muszę wyciągać tylko odkręcić jakąś śrubę i wymienić drążek no ale nic nie wiem to tam się dowiedziałem od mechanika w sklepie jak kupowałem drążek...



czerwonaperła
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob lut 05, 2011 20:02

Wymiana Drążka ( Kilka Pytań )

Post autor: czerwonaperła » pt maja 27, 2011 21:23

no to na poczatku kolego podnosisz samochód i odkrecasz kolo odkreczasz wachacz żeby miec lepsze podejście skrecasz kierownicom w prawo do oporu i sciagasz osłone gumową z maglownicynastepnie odkrecasz drazek pamietając żeby nie naruszyc nakretki kontrujacej bo wtedy bedzieszmiał łatwiej ustawic zbierznosc jak juz odkrecisz drazek to ściągasz s niego oslone gumową maglownicy i zakładasz ja na nowy krazek nastepnie przykreczasz drązek do magolwnicy az do nakretki kontrujacej zakladasz osłone gumowa na maglownice przykrecasz wachac skladasz reszte i gotowe



Awatar użytkownika
lukaszbe18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn maja 09, 2011 11:45

Wymiana Drążka ( Kilka Pytań )

Post autor: lukaszbe18 » sob maja 28, 2011 14:16

czerwonaperła, no dzięki bardzo to zabieram się zaraz do roboty ale w razie czego będę pisał tutaj :)



Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Wymiana Drążka ( Kilka Pytań )

Post autor: Młody90 » sob maja 28, 2011 15:16

czerwonaperła, wcale nie musi sanek odkrecac ! . najlepiej jak jest druga osoba ! . najlepiej wyjac cala przekladnie, jest szybciej , odkreca z koncowek drazkow,sruby z maglownicy i wyciagac prawa strone przekrecajac maglownice tak zeby wyszla , pozniej dopiero drazek wykrecic . ja probowalem tak bez wyciagania i strasznie ciasno , do tego klucz 30 bodajze 2katny , pamietaj ze to musi zostac zrobione bdb!!



Awatar użytkownika
lukaszbe18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn maja 09, 2011 11:45

Wymiana Drążka ( Kilka Pytań )

Post autor: lukaszbe18 » sob maja 28, 2011 15:30

Młody90, wiem ze dla was to może 15 minut roboty ale ja nie jestem mechanikiem i jestem ciemny w tych sprawach a jak mam wyciągnąć całą przekładnię ? bo np. widzę ze ma gumie mam taką opaskę uciskową jak np. do węży i są też takie dwie śruby bardzo mocno przykręcone i to coś obejmuję to coś całego :P no widzicie nie wiem jak to nazwać ale chyba wiecie no i teraz nie wiem co w końcu mam odkręcić :P bo już jedną z tych śrub co obejmuje to coś odkręciłem a druga bardzo mocno trzyma :P


DRĄŻEK JUŻ WYKRĘCONY :p obyło się beż wyjmowania wszystkiego :)


a mam pytanko jak już wymieniłem prawą końcówkę drążka i lewą razem z drążkiem skręciłem koła równo z kierownicą tak na oko i myślę że jest OK ale jak jadę to tak czuję jak by mi kierownica lekko kręciła i koła tak jak by jechały lekko w siebie to teraz muszę jechać na zbieżność kół tak ??? i oni mi to ustawią czy ja będę musiał ?????????????????????????????????????????????



Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Wymiana Drążka ( Kilka Pytań )

Post autor: Młody90 » sob maja 28, 2011 18:52

lukaszbe18, ja tez nie jestem mechanikiem , u mnie szybciej bylo z wyjeciem calej przekladni ;)

zbieznosc obowiazkowa!!



Awatar użytkownika
lukaszbe18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn maja 09, 2011 11:45

Wymiana Drążka ( Kilka Pytań )

Post autor: lukaszbe18 » sob maja 28, 2011 19:13

Ale oni to mi zrobią tak jak coś tam jest np nie tak z kołami ?? bo to moje pierwsze auto i nie wiem żeby się nie okazało że zajadę a oni mnie wyśmieją :P



Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Wymiana Drążka ( Kilka Pytań )

Post autor: Młody90 » sob maja 28, 2011 20:41

przy wymianie drazkow,wymianie zawieszenia trzeba jechac ,a przynajmniej sie powinno , kwota 50-80zl a bedziesz mial spokoj a napewno Cie nie wysmieja ;)



Awatar użytkownika
lukaszbe18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn maja 09, 2011 11:45

Wymiana Drążka ( Kilka Pytań )

Post autor: lukaszbe18 » sob maja 28, 2011 21:03

No to super ja tam obowiązkowo jadę bo chce w końcu nim jeździć :) Dobrze w takim razie dziękuje za pomoc z tym wszystkim :) I już człowiek trochę do przodu z tym wszystkim :P ale jak to się mówi człowiek głupi się urodził i tak samo głupi umrze :P Dzięki CZEŚĆ :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości