Temperatura - Dziwne zachowanie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 31, 2007 21:49
Lokalizacja: Gdynia

Temperatura - Dziwne zachowanie

Post autor: Rafael » ndz maja 22, 2011 18:14

Witam serdecznie
Uprzejmie proszę o poradę dotyczącą zdarzenia do jakiego doszło dzisiaj.
Zauważyłem dziwne zachowanie temperatury. Najpierw dość szybko osiągnęła 90 stopni, i spadła do jakiś 60. Potem znowu osiągnęła 90 i spadła do 80. Na koniec przez jakiś czas przebywała pod 90, i wreszcie ustabilizowała się na 90 ciu. było to po jakiś 12 kilometrach.. Zazwyczaj temperatura dochodziła do 90 i stała tam jak skała.
Ja nie jestem mechanikiem samochodowym, ale wygląda to tak, jakby termostat przestał pracować normalnie... Za szybko otwiera się na max...
Dziękuję z góry za porady

PS
Golf V - 1.4 16V - 82 tys przebiegu. Brak gazu. Olej oraz płyn chłodniczy bez zarzutu.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Temperatura - Dziwne zachowanie

Post autor: wojtas46 » ndz maja 22, 2011 18:22

Wygląda na to że zaczyna fiksować termostat , jeżeli sytuacja będzie się powtarzać termostat do wymiany



Rafael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 31, 2007 21:49
Lokalizacja: Gdynia

Re: Temperatura - Dziwne zachowanie

Post autor: Rafael » ndz maja 22, 2011 18:27

Dzięki :) Byłoby nie najgorzej.. Termostat z tego co się orientowałem jest relatywnie nie drogi.
Jeszcze raz dziękuje.

PS: Jadę wymienić termostat (jakiś wahler) - dam znać co i jak. Mam nadzieje ze pomoże...

wojtas46 pisze:Wygląda na to że zaczyna fiksować termostat , jeżeli sytuacja będzie się powtarzać termostat do wymiany



dnaiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw maja 19, 2011 17:43
Lokalizacja: dolny śląsk
Kontakt:

Temperatura - Dziwne zachowanie

Post autor: dnaiel » wt maja 24, 2011 12:13

Witaj,

Ja bym również stawiał na termostat bo objawy na to wskazują. :D

Różnicy nie powinno być przy klimie i bez, ale najlepiej jedź do serwisu daj im VIN niech Ci dadzą termostat. Nie jestem może jaki bogaty ale części jak rozrząd, pompy czujniki kupuje w serwisie :P

Ewentualnie jeżeli to ni będzie termostat, musiałbyś pojechać do serwisu na VAGu zobaczyć temperatury czujników cieczy. Może to być czujnik temperatury na panelu.


http://www.boxgang.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Rafael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 31, 2007 21:49
Lokalizacja: Gdynia

Re: Temperatura - Dziwne zachowanie

Post autor: Rafael » wt maja 24, 2011 12:21

Hej. No tak tak byłoby najlepiej ale potem za wymianę muszę płacić więcej. Mam nadzieje ze będzie ok. Termostat według serwisanta ma być bardzo dobry.

No czujki też się trochę obawiałem, ale coś mi się wydaje że może temperatura wtedy skakałaby też ponad 90 stopni. Pewnie wymiana takiego czujnika na panelu nie jest tania i do tego nie łatwa...

Dzięki za info!


dnaiel pisze:Witaj,

Ja bym również stawiał na termostat bo objawy na to wskazują. :D

Różnicy nie powinno być przy klimie i bez, ale najlepiej jedź do serwisu daj im VIN niech Ci dadzą termostat. Nie jestem może jaki bogaty ale części jak rozrząd, pompy czujniki kupuje w serwisie :P

Ewentualnie jeżeli to ni będzie termostat, musiałbyś pojechać do serwisu na VAGu zobaczyć temperatury czujników cieczy. Może to być czujnik temperatury na panelu.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Temperatura - Dziwne zachowanie

Post autor: marcin7x5 » wt maja 24, 2011 13:58

A ja obstawiam czujnik temp (g62) do wymiany. :hmm:



Rafael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 31, 2007 21:49
Lokalizacja: Gdynia

Re: Temperatura - Dziwne zachowanie

Post autor: Rafael » wt maja 24, 2011 18:54

Po wymianie - Stary był po prostu w częściach... Podobno typowe dla tej konstrukcji...

Wyjechałem z warsztatu, i musiałem się zatrzymać żeby uzupełnić płyn.. Czy to normalny objaw? Podobno trzeba zawsze wypełnić układ po wymianie... Przed ruszeniem poziom wydawał się ok..

Rafael pisze:Hej. No tak tak byłoby najlepiej ale potem za wymianę muszę płacić więcej. Mam nadzieje ze będzie ok. Termostat według serwisanta ma być bardzo dobry.

No czujki też się trochę obawiałem, ale coś mi się wydaje że może temperatura wtedy skakałaby też ponad 90 stopni. Pewnie wymiana takiego czujnika na panelu nie jest tania i do tego nie łatwa...

Dzięki za info!


dnaiel pisze:Witaj,

Ja bym również stawiał na termostat bo objawy na to wskazują. :D

Różnicy nie powinno być przy klimie i bez, ale najlepiej jedź do serwisu daj im VIN niech Ci dadzą termostat. Nie jestem może jaki bogaty ale części jak rozrząd, pompy czujniki kupuje w serwisie :P

Ewentualnie jeżeli to ni będzie termostat, musiałbyś pojechać do serwisu na VAGu zobaczyć temperatury czujników cieczy. Może to być czujnik temperatury na panelu.



Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Temperatura - Dziwne zachowanie

Post autor: Matt_GT » wt maja 24, 2011 20:10

Rafael pisze:Wyjechałem z warsztatu, i musiałem się zatrzymać żeby uzupełnić płyn..
Możliwe ze nie został dobrze odpowietrzony i stąd ten ubytek.



Rafael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 31, 2007 21:49
Lokalizacja: Gdynia

Re: Temperatura - Dziwne zachowanie

Post autor: Rafael » wt maja 24, 2011 20:15

No właśnie to chyba to...
Facet go zostawił na jakiś czas ale tak na wolnych obrotach to wentylatory w ogóle się nie załączyły... Poziom w zbiorniczku też się nie zmienił. Po jakimś kilometrze za to się zaczeło ;) Potem chyba już było ok. Popędziłem go na obwodnicy i w sumie bez zarzutu.
Dzięki wszystkim za porady.
Temat chyba jest zamknięty.
Miejmy nadzieje ktoś kiedyś skorzysta... albo lepiej żeby nie musiał :)

Matt_GT pisze:
Rafael pisze:Wyjechałem z warsztatu, i musiałem się zatrzymać żeby uzupełnić płyn..
Możliwe ze nie został dobrze odpowietrzony i stąd ten ubytek.



dnaiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw maja 19, 2011 17:43
Lokalizacja: dolny śląsk
Kontakt:

Re: Temperatura - Dziwne zachowanie

Post autor: dnaiel » ndz maja 29, 2011 15:57

Matt_GT pisze:
Rafael pisze:Wyjechałem z warsztatu, i musiałem się zatrzymać żeby uzupełnić płyn..
Możliwe ze nie został dobrze odpowietrzony i stąd ten ubytek.

Zawsze po wymianie termostatu powinno się odpalić samochód i czekać aż ten się otworzy przy temp -+90stopni. wtedy płyn jest zasysany w "duży obieg" i po tym uzupełnia się płyn bo mógł zaciągnąć na przykład do chłodnicy z której przy wymianie płyn mógł uciec. Jeżeli doprowadzone są dwa wężyki do zbiorniczka wyrównawczego na ogół nie ma potrzeby odpowietrzania. Jeżeli jest jeden powinien być taki zaworek gdzieś na przewodzie do odpowietrzania. VW nie trzeba odpowietrzać, w końcu to super wóz. :P Nie wiem czy dobrze napisałem przy ciepłej niedzieli piwo uderza do głowy szybciej.

pozdrawiam


http://www.boxgang.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 41 gości