Klimatyzacja problem ale jaki?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Greeqo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 20, 2007 10:40
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Klimatyzacja problem ale jaki?

Post autor: Greeqo » pt maja 13, 2011 22:58

Witam, problem mam następujący ;/

Otóż kiedy kupiłem auto coś już wydawało mi się podejrzane z klimą, ale to była już późna jesień więc, olałem to myśląc na wiosnę się wezmę za to, i teraz tak, upał jak cholera więc trzeba jakoś się chłodzić, przeczytałem kupę tematów, ale żaden nie podchodzi pod mój problem.

A więc tak, problem jest taki:
Włączam klimę, jest skok w obrotach, słychać kompresor że się włącza, słyszę delikatny syk w nogach pasażera, ale to podobno tak ma być, lecz wcale zimniejsze powietrze nie leci, błędów na vagu żadnych, a więc lecę pod machę sprawdzić tak jak to w tematach pisali, i teraz tak, wentylator w ogóle nie chodzi u mnie ten mały, nie wiem kiedy on ma się włączać a kiedy nie, no ale nie chodzi, ale kiedy dotknę ręką przewodów klimy, to jak pochodzi z 10-15 min ta niby kima, to ta jedna rurka która wchodzi od komory silnika do kokpitu jest zimna, a druga normalną temp ma, ewidentnie jest różnica, że ręka zmarznie dotykając ją, kiedy dotknę ten przewód od klimy zaraz za pasem przednim, (do którego też się podłączają tankować klimę) tez jest chłodniejszy, i co kurde teraz? nie mam bladego pojęcia, poradźcie coś co sprawdzić jeszcze?

Jest to Golf ALH 99 rok klima automatyczna (climatronic)


[URL=https://matchnow.info]Beautiful Girls in your town[/URL]

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Klimatyzacja problem ale jaki?

Post autor: grg474 » pt maja 13, 2011 23:28

po1 oba wentylatory powinny się kręcić - jeśli jeden stoi to jest albo odpięty albo popsuty.
Po drugie - nie ma czasem błędów na klimie?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

stuwacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt mar 18, 2011 20:24
Lokalizacja: Szczecin / Łeba

Klimatyzacja problem ale jaki?

Post autor: stuwacz » pt maja 13, 2011 23:30

Jak syczy z okolic parownika to znaczy ze masz mało czynnika wiec raczej nie będzie dobrze chłodzić (ale chłodzić choć trochę mimo wszystko powinno). Skoro climatronik to poszukaj na forum tematu o autodiagnozie climatronika, zrób ją a ewentualne błędy wrzuć na forum to postaramy się pomóc.


Golf III 1.8 90 KM '94 -> Audi A6 1.9 TDi 131 KM '02 -> Golf IV 1.9 TDi 101 KM '02

Awatar użytkownika
Greeqo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 20, 2007 10:40
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Klimatyzacja problem ale jaki?

Post autor: Greeqo » pt maja 13, 2011 23:37

No właśnie Panowie, na vagu nic, kompletnie nic, wentylator kręci się ten główny od chłodzenia silnika jak dojdzie do 95 bodajże, ale ten mały za cholerę się nie kręci jak włączę klimę, robiłem tą autodiagnozę zaraz po kupnie, ale zrobię jutro jeszcze raz więc zobaczymy co dalej, z tym syczeniem to kolega ma borę 98, i po napełnieniu klimy tez ma taki syk mały, to nie jest
głośnie, musi być cicho żeby to słyszeć.


Dobra Panowie, jutro od rana działam, mam wszystko już do diagnozy u przez vag, i przez kody climatronica, jutro napiszę co mi się udało zrobić.


[URL=https://matchnow.info]Beautiful Girls in your town[/URL]

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Klimatyzacja problem ale jaki?

Post autor: zikr6 » sob maja 14, 2011 11:21

Musisz naprawić wentylator lub sterownik wentylatorów (zobacz bezpiecznik na akumulatorze 1 z lewej czy nie sfajczony)Klima się włącza dopóki w układzie nie wzrośnie za wysokie ciśnienie,potem czujnik rozłącza klimę ponieważ wentylatory nie schładzają czynnika w skraplaczu.Napraw usterkę wentylatorów



Awatar użytkownika
Greeqo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 20, 2007 10:40
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Klimatyzacja problem ale jaki?

Post autor: Greeqo » sob maja 14, 2011 15:00

Witam, a więc Panowie, pojechałem do klim-gości, żeby sprawdzili mi ile czynnika jest w aucie, mówią że takie sprawdzenie 50zł, a za zatankowanie klimy chcą 100zł, to po chwili namysłu, że nie tankowałem w tym aucie klimy mówię, a to zatankujcie go, i co się okazało czynnika już było za mało w układzie, i włączała się klima lecz tyle o ile, teraz wszystko chodzi i wentylatorek mały, i chłodzi super, od razu mi się banan na twarzy zrobił :) dzieki wszystkim za pomoc, temat myślę za zakończony. Pozdrawiam


[URL=https://matchnow.info]Beautiful Girls in your town[/URL]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości