Przekaźnik wentylatorów nie działa klimatronik pomocy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cziko82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 19:09
Lokalizacja: KRAKÓW

Przekaźnik wentylatorów nie działa klimatronik pomocy

Post autor: cziko82 » czw maja 12, 2011 12:00

Witam mam takie pytanie w VW Bora nie działa klima a mianowicie klima jest szczelna napełniona itp trzyma ciśnienie dziś nabite sprężarka nie załącza się wiatraki nie działają i nie leci zimne powietrze? kody błędów na climatriniku sprawdzone wychodzi 4444 czyli brak błędów , kurde co może być zepsute??
Ostatnio zmieniony pt maja 13, 2011 14:53 przez cziko82, łącznie zmieniany 2 razy.


lewy pas gaz i płynę.....

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

Klimatyzacje nie działa a wszytsko dobre

Post autor: michao » czw maja 12, 2011 13:19

skoro tak mowisz to musi byc cos na sciezce nawiewu, moze cos zatkane, weze rozłaczone i zamiast dmuchac do kabiny to dmucha np gdzies tam w srodku deski rozdzielczej



Awatar użytkownika
cziko82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 19:09
Lokalizacja: KRAKÓW

Klimatyzacje nie działa a wszytsko dobre

Post autor: cziko82 » czw maja 12, 2011 13:54

Witam trochę podłubałem i tak co stwierdziłem nie załącza się sprężarka na wtyczce od spręzarki jest 5 ohm czyli prawidłowo , ale napiecie na zgaszonym silniku i zgaszonej klimie jest 9 V po odpaleniu silnika i załączeniu klimy dalej jest 9V gdzie szukać i co możne być nie tak?? sprężarka się nie włącza a obroty się podnoszą


lewy pas gaz i płynę.....

Awatar użytkownika
lolek99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lip 08, 2009 06:34
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Re: Klimatyzacje nie działa a wszytsko dobre

Post autor: lolek99 » czw maja 12, 2011 14:49

cziko82 pisze:Witam trochę podłubałem i tak co stwierdziłem nie załącza się sprężarka na wtyczce od spręzarki jest 5 ohm czyli prawidłowo , ale napiecie na zgaszonym silniku i zgaszonej klimie jest 9 V po odpaleniu silnika i załączeniu klimy dalej jest 9V gdzie szukać i co możne być nie tak?? sprężarka się nie włącza a obroty się podnoszą
Witam,sprawdź bezpieczniki przy akumulatorze w szczególność pierwszy z lewej czy nie zaśniedział lub przy-topił



Awatar użytkownika
cziko82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 19:09
Lokalizacja: KRAKÓW

Klimatyzacje nie działa a wszytsko dobre

Post autor: cziko82 » pt maja 13, 2011 08:16

sprawdziłem jest oki pozostaje tylko dogrzebać się do przekaźników wentylatorów a to zadani na dziś popołudniu mam nadzieje ze tylko styki albo kostki co by tylko wyczyścić i działało


lewy pas gaz i płynę.....

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Klimatyzacje nie działa a wszytsko dobre

Post autor: zikr6 » pt maja 13, 2011 09:47

I przy okazji posprawdzaj kable dochodzące do sterownika i wentylatorów



Awatar użytkownika
cziko82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 19:09
Lokalizacja: KRAKÓW

Klimatyzacje nie działa a wszytsko dobre

Post autor: cziko82 » pt maja 13, 2011 13:55

oki przyspieszyłem rozbieranie w pracy na parkingu heeee o góry wymontowałem akumulatora i jazda wymontowałem przekaźnik wentylatorów na biurko do roboty wziąłem rozkroiłem heee bo był szczelnie zamknięty spowitemu do auta podłączyłem i ręcznie tz palcem obie cewki załączyłem klima ruszyła wentylatory krecą się sprzegło załączyło się w sprężarce wiec spowrotem na biurko do pracy miernik i pomiary jedna cewka ma 70 omów i druga ma 70omów co może być walnięte? scalaczek jakiś co steruje tymi cewkami tz podaje napięcie na ceki czy moze gdzies po drodze kabele? hmmm chyba podjadę do kogoś i podmienie cały przekaźnik i wtedy zobaczę ? co radzicie? jet może ktoś z Krakowa chętny pożyczyć na 5 minut przekaźnik wentylatorów 1J0919506G hee


lewy pas gaz i płynę.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości