golf III ubywa płyn chłodniczy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rawa13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 14:53

golf III ubywa płyn chłodniczy

Post autor: rawa13 » pn kwie 18, 2011 15:23

Witam pierwszy raz na forum. Piszę, bo mam pewien problem z moją 3. Z samochodu ubywa płyn chłodniczy(obecnie woda), jednak nie dzieje się to cały czas. Gdy jeżdże na mniejszych dystansach , to choć samochód też się nagrzeje, wszystko jest w porządku. Przeważnie(choc nie zawsze) po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów, pokręceniu się po mieście gotuje się i znika woda z układu chłodzenia, przy czym wskazówka od temperatury stoi na 90, wyzej nie idzie. Gdy zostawiałem rozgrzany samochód na wolnych obrotach, wentylator normalnie się włączał, nic zlego się nie działo. Co to może być? Mechanik mówi mi ze może to być peknięta uszczelka pod głowicą , albo w najlepszym wypadku uszkodzony termostat. Co o tym myślicie? Bo właśnie termostat wymieniałem jesienią, ale nie wiem dlaczego przy jezdzie w trasie zimą temperatura tylko w miescie była w porządku(90 stopni) przy jezdzie w trasie spadala do nawet poniżej 70 , a chyba nie powinna. Proszę o pomoc. Pozdrawiam !

PS … a i jeszcze jedno, samochód w zeszłe lato gotowal wodą w chlodnicy, wyjąłem wtedy termostat, wlasnie dlatego jesienią założyłem nowy oraz nowy wentylator, myślałem wtedy ze układ chlodzenia mam już 100% sprawny…



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

golf III ubywa płyn chłodniczy

Post autor: italiano_83 » pn kwie 18, 2011 17:23

rawa13 pisze:PS … a i jeszcze jedno, samochód w zeszłe lato gotowal wodą w chlodnicy, wyjąłem wtedy termostat, wlasnie dlatego jesienią założyłem nowy
Jak dymi na biało w czasie jazdy, to pewnie przepaliła się uszczelką pod czapką i płynu ubywa, bulgoczę Ci w wątorniczy wyrównawczym ? Syczy spod korka po zgaszeniu gorącego silnika? Wycieki jakieś zaobserwowałeś - na wężach, łączeniach , chłodnicy ?


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

rawa13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 14:53

golf III ubywa płyn chłodniczy

Post autor: rawa13 » pn kwie 18, 2011 17:31

dymi na biało ale tylko przez na krótkim odcinku na zimnym silniku. Fakt, gdy się odkręci korek jak jest odpalony to widać nakie bąbelki na powierzchni. Wycieków nie ma. Jutro ma być sprawdzone właśnie czy nie ma spalin w płynie, chyba po tej operacji bedzie wiadomo czy to ta uszczelka jest walnięta.



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

golf III ubywa płyn chłodniczy

Post autor: slawko333 » czw kwie 28, 2011 07:26

u mnie na ok 50km ok 1litra plynu(teraz jzu wody), weze twarde, kopci minimalnie na bialo, zero wyciekow, 99% uszczelka pod glowica



rawa13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 14:53

golf III ubywa płyn chłodniczy

Post autor: rawa13 » pt kwie 29, 2011 00:43

Mój mechanik powiedział właśnie wtedy, że nie jest pewien tej uszczelki, jest szansa ze to termostat. Więc wyjąłem go już tydzień temu, nie kupowalem nowego. No i od tamtego czasu nie ubyło wcale wody. Fakt, w trasie temp ok 70* C bo wieje w caly czs otwartą chłodnice. Ale po półgodzinnej jeździe po miescie temperatura trzymała 90 *, wentylator chodził, wszystko grało jedznym słowem. Więc mam nadzieję, że póki co, omina mnie wydatki związane z remontem silnika :) pozdrawiam



rawa13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 14:53

golf III ubywa płyn chłodniczy

Post autor: rawa13 » czw mar 29, 2012 22:36

Oj, minęło dużo czasu, ale moze to się komuś przyda, padła rzeczywiście uszczelka, koszta były spore, bo wałek rozrządu był do wymiany też, do tego planowanie głowicy itd.. czyba lepiej było się wtedy rozejrzec za całym silnikiem , pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości