przekładnia kierownicza 1.8t

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
raq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 10:39
Lokalizacja: Gliwice

przekładnia kierownicza 1.8t

Post autor: raq » wt mar 29, 2011 23:54

witam
mam pytanie, powie mi ktos o co chodzi z numerami czesci przekladni kierowniczej do 1.8t (98 rok, agu, 150ps seria)?
Bo z tego co widze to mam 1J1 422 105 DE. Super, ale zgodnie z tym co widze w ETCE to ni cholery ten numer istnieje :|
z tego co mnie oczy nie myla to powinno byc 1J1 422 062 D (zgodnie z ETKA). Tylko skad niby mam obecnie zamontowana czesc ktora nie wystepuje w przyrodzie?
Jest w stanie ktos mi pomoc rozwiazac ta zagadke?

Dodatkowo, jesli o przekladnie chodzi, to ktora firma to wyrabia w oryginale? ZF, TRW?
Dzwoniac bezposrednio do przedstawiciela ZF na Polske nie dowiedzialem sie czy VW ASO sprzedaje ich czesci ... albo to tajne albo pani po prostu nie byla zoorientowana niestety
Bo z tego co mi powiedziano w ASO to przekladnie ktore sprzedaje ASO wystepuja po regeneracji ... wiec to mnie mocno zdziwilo, cena nie jest mala w ASO a oni mi jeszcze mowia ze to po regeneracji?!
Orientuje sie ktos czy to prawda czy falsz?



Awatar użytkownika
VWaldini81
LDZ
LDZ
Posty: 308
Rejestracja: śr lis 24, 2010 16:20
Lokalizacja: ŁDZ

przekładnia kierownicza 1.8t

Post autor: VWaldini81 » śr mar 30, 2011 13:37

Skąd masz ten numer?
raq pisze:1J1 422 105 DE
Jeśli z przekładni to może być to numer części składniowej, nie handlowej dla VW.
Pytałeś się o ten numer w ASO?
TRW I ZF robią na pierwszy montaż, a pakują to co mają pod ręką(trw,zf)


Obrazek

Awatar użytkownika
raq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 10:39
Lokalizacja: Gliwice

Re: przekładnia kierownicza 1.8t

Post autor: raq » czw mar 31, 2011 01:53

VWaldini81 pisze:Skąd masz ten numer?
raq pisze:1J1 422 105 DE
Jeśli z przekładni to może być to numer części składniowej, nie handlowej dla VW.
Pytałeś się o ten numer w ASO?
TRW I ZF robią na pierwszy montaż, a pakują to co mają pod ręką(trw,zf)
z przekladni wlasnie ...
w ASO maja makas dziwna zasade ze powiedziano mi ze nie moga mi podac numeru czesci bo to 'tajemnica' ...
zgodnie z tym co widze w ETCE to ma byc 062D dlatego pytam bo zglupialem ...
InterCars ma chyba z 6 firm w swojej ofercie, mnie interesuje albo OE SKODA badz ZF ale chyba stanie na OE SKODA bo z tego co domniemuje to jest nowy oryginal, a ZF puszczane bylo tez cos po regeneracji co mnie nie interesuje ogolnie
szczerze mowiac pierwszy raz spotykam sie z takim zamieszaniem dlatego pytam



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Re: przekładnia kierownicza 1.8t

Post autor: Lukasz_mk2 » pt kwie 01, 2011 11:57

jak nie chcą Ci podać numeru w ASO u Ciebie w mieście to zadzwoń do Krakowa do Bełtowskiego i tam spytaj o przekładnie,a numer podadzą Ci bez problemu. Wiem bo czasem do nich dzwonie jak potrzebuje jakiegoś numeru części.


Obrazek

Awatar użytkownika
raq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 10:39
Lokalizacja: Gliwice

Re: przekładnia kierownicza 1.8t

Post autor: raq » pt kwie 01, 2011 13:59

Lukasz_mk2 pisze:jak nie chcą Ci podać numeru w ASO u Ciebie w mieście to zadzwoń do Krakowa do Bełtowskiego i tam spytaj o przekładnie,a numer podadzą Ci bez problemu. Wiem bo czasem do nich dzwonie jak potrzebuje jakiegoś numeru części.
siema
wiec zadzwonilem, masz racje, podali, jednak rowniez mowili ze nie powinni tego robic :)
co sie okazuje, u bełtowskiego powiedziano mi numer 1J1 422 075 K :D czyli teraz mam juz pelny zakres numeracji, wiec sobie moge strzelac i strzelac ...
koles wspominial tylko ze numer ktory mam na przekladni (koncowka 105 DE) niekoniecznie jest numerem katalogowym czesci ...
a dziwi mnie to, ze numer z koncowka 062D o ktory spytalem, to stwierdzil ze jest do innego modelu, to czyzby mnie ETKA klamala?
wiec ze tam wystepowaly roznice pewne, ale zeby ETKA miala blad?
dodatkowo, jak spytalem go czy to jest czesc 100% nowa czy po regeneracji (bo podal mi kwote gdzie trzeba zwrocic stara przekladnie) to nie bylo odpowiedzi wprost, tylko powiedziane zostalo ze 'przeciez ma pan gwarancje na 2 lata jak przy czesci nowej' :)
nie wiem, ja dzisiaj bede mial 062D i sprawdze czy bedzie pasowac po prostu.

a ogolnie w zyciu nie mialem jeszcze takich przebojow z zadna czescia :)



Awatar użytkownika
Grajek177
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 10:55

przekładnia kierownicza 1.8t

Post autor: Grajek177 » pn kwie 18, 2011 11:29

siemka mam ten sam problem z tym numerem na przekładni ,czy przekładnia z numerem 1J1422062D pasowała bez problemu?



Awatar użytkownika
Grajek177
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 10:55

przekładnia kierownicza 1.8t

Post autor: Grajek177 » pn kwie 18, 2011 11:30

:banghead: :banghead: :banghead: :banghead:



Awatar użytkownika
raq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 10:39
Lokalizacja: Gliwice

Re: przekładnia kierownicza 1.8t

Post autor: raq » pn kwie 18, 2011 21:41

Grajek177 pisze:siemka mam ten sam problem z tym numerem na przekładni ,czy przekładnia z numerem 1J1422062D pasowała bez problemu?
tak, pasowala bez najmniejszego problemu
z tego co sie dowiedzialem to to moje oznaczenie wyszlo z obiegu w zasadzie jakos badz zostalo zastapione nowym numerem
czyli etka nie klanie i 62d jest okej :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości