Sonda lambda

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Sonda lambda

Post autor: dominik88.22 » pn mar 21, 2011 23:22

Witam golf IV 1.6 akl i mam takie pytanko bo nie znalazłem na forum odpowiedzi ktora by odpowiedziała na moje pytanie czy sonda lambda moze powodować takie objawy jak trzęsawka na ciepłym islniku, po włączeniu ogrzewania szyby lub kreceniu kierą na jałowym mocniejsze trzęsienie (dużo mocniejesze) bo byłem na diagnozie i pokazało facetowi że błąd sondy lambda ( sporadyczny)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Sonda lambda

Post autor: Haki » pn mar 21, 2011 23:51

Hmm raczej nie .... ale do końca przekonany nie jestem ,,,

Było mnóstwo tematów o trzęsieniu silnika po kręceniu kierownicą , włączaniu ogrzewania itp ... poszukaj a znajdziesz na Google


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Sonda lambda

Post autor: dominik88.22 » wt mar 22, 2011 07:26

Cholera :/ to już niewiem wymieniać czy nie ;/ bo koszt to niezły

Bo kompuer wykazał mu błąd sondy lambda( sporadyczny ktory już jakieś 4 miesiące temu był kasowany i nic sie nie poprawilo i wczoraj po podłączeniu nadal jest ) , ale skoro słyszę ze to może nie być to to już niewiem


Błąd sporadyczny tzn ze i tak trzeba zmienić tak??


Nie mam sadzy w rurze, spalanie mam ok 10 litrow cały czas czyli to nie wskazuje na sondę a to że mam drgawki i komputer pokazuje (zwarcie plus minus ) czyli to przemawia za wymianą ;/ i co robić ?? co sądzicie koledzy??



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9252
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Sonda lambda

Post autor: wesol » wt mar 22, 2011 08:12

sprawdza sie kanbloteke wpierw czyli przejscie od sondy do ecma potem sprawdza poprawia wtyczki styki itd, mozna spiac na starej sondzie wtedy i wypuscic auto. Jak wroci z tym samym bledem to znaczy ze sonda do wymiany w pierwszej kolejnosci.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Sonda lambda

Post autor: jhosef » wt mar 22, 2011 11:57

Trzęsie Ci się silnik przy kręceniu kierownicą bo duże obciążenia powoduje pompa wspomagania. Podobnie z mocnymi odbiornikami prądu. Jeśli wspomaganie zbyt mocno obciąża silnik to należy się jemu przyjrzeć bliżej.
Jakie masz obroty na jałowym?



dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Re: Sonda lambda

Post autor: dominik88.22 » wt mar 22, 2011 18:25

Obroty są ok powiedział żę ksiązkowe są , przpustnica też ok i pokazał tylko błąd tej sondy ;/

Chcę wiedzieć poprostu czy sonda lambda może powodować wzrost napięcia podczas właczania takich urządzen jak ogrzewanie szyby tylnej i np przy kręceniu kierą??



dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Sonda lambda

Post autor: dominik88.22 » śr mar 23, 2011 17:26

Juz miałem wymieniać ale facet powiedział że przed wymianą chciałby się jeszcze raz upewnić że to sonda żeby w koszta mnie nie wpedzić i co się okazało?? . to nie sonda w poniedziałek jak mu wyskoczył ten sporadyczny błąd usunął go i dziś po podpięciu już go nie ma;/ więc okazało się że to nie jest sonda lambda ,. po popatrzeniu przysłachaniu się powiedział że nie ma co szukać dziury w całym , że silniki 1.6 AKL taką drgawkę dość często miewają . mnie to wkurza taka trzęsawka no ale nic już nie poradzę skoro fachowiec tak mówi to zostaje się z tym już tylko pogodzić :)



superpig5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 19:30
Lokalizacja: Mysłowice

Sonda lambda

Post autor: superpig5 » pt mar 25, 2011 19:02

Witam szukam pomocy mianowicie posiadam golfa IV 1.4 AXP silnik podpiąłem komp. i wykazało walnięta sonda lambda wiec długo nie czekając wymieniłem ową sondę na nową a mianowicie tą na kolektorze wydechowym aleeee zdziwiłem się kiedy zauważyłem że ten silniczek jest wyposażony w dwie sondy czyli pierwsza ta którą wymieniłem jest na kolektorze wydechowym a druga za katalizatorem. Po kolejnym zdiagnozowaniu wyszedł znowu błąd sondy więc teraz pytanie czy mogę tą starą sondę z kolektora wkręcić w miejsce tej za katalizatorem ?? czy są takie same wtyczki i czy różnią się one w jakiś sposób??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości