układ wydechowy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golf3hudy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 20:28
Lokalizacja: Sobótka

układ wydechowy

Post autor: golf3hudy » pn mar 21, 2011 14:32

Witam ponownie:) Kupiłem golfa 3 jakiś czas temu. I teraz po wizycie u znajomego na podnośniku zobaczyliśmy że katalizator oraz pozostała część układu wydechowego została zastąpiona "jakimiś" rurkami nie wiadomo skąd. Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Czy wymienić cały układ wydechowy oraz zakupić katalizator czy wsadzić tam np strumienice. Proszę o porady bądź inne pomysły. :-)



jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

układ wydechowy

Post autor: jacek100 » pn mar 21, 2011 16:08

ja myslalem ze mi dusi sie od katalizatora ale po sprawdzeniu niebylo go ,widac poprzedni wlasciciel wyjąl to.....ja niemam nic tez tak zrub albo kup nowy bo stary zatka sie i sa problemy z odpaleniem spadek mocy przyspieszenie kiepskie:)



golf3hudy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 20:28
Lokalizacja: Sobótka

Re: układ wydechowy

Post autor: golf3hudy » wt mar 22, 2011 10:10

Czyli może nie będe kupował tego katalizatora tylko zrobie to jakos po "ludzku" i myślę, że to bedzie najlepsze wyjscie:) Zobaczymy co powie mi jeszcze na ten temat mechanik. Dzięki za odpowiedz:) Pozdrawiam



jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

układ wydechowy

Post autor: jacek100 » wt mar 22, 2011 10:26

wyciagnik katalizator i bez niego smigaj :pub:



Awatar użytkownika
*KonkordziK*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 09, 2011 15:17
Lokalizacja: Rotterdam - Ruda Śl.

układ wydechowy

Post autor: *KonkordziK* » wt mar 22, 2011 17:09

Nie tak dosłownie jak powiedziałeś "wyciągnij". ja ja wyciągałem to musiałem zrobić strumienicę, wg mnie bez tego ani rusz.. jednak zależy to od samochodu kto się jakim porusza..


*KonkordziK*

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

układ wydechowy

Post autor: -=ren=- » pt mar 25, 2011 19:07

golf3hudy, nowy układ wydechowy ,pomijając katalizator, to koszt chyba 200 no zależnie od zakładu nie więcej niż 300 plnów. Musisz pamiętać że układ wydechowy jest decydującym kryterium przy ocenie na przeglądzie technicznym i przy jakiejkolwiek kontroli policji, więc warto zrobić to tak żeby miało to ręce i nogi. Z tą strumienicą to nie ma co przesadzać, bo raczej chodzi o to aby w miejscu gdzie był katalizator było coś co go będzie przypominało, czyli na naszym rynku strumienice w puszcze tłumika/katalizatora tylko po to żeby diagności nie mieli żadnych zastrzeżeń do niewłaściwej emisji spalin etc...
*KonkordziK* pisze:ja ja wyciągałem to musiałem zrobić strumienicę, wg mnie bez tego ani rusz.. jednak zależy to od samochodu kto się jakim porusza..

hmmm jakto bez tego ani rusz?? inaczej samochód nie pojedzie musi mieć strumienice??


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości